Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a különbség az optikai és...

Mi a különbség az optikai és a digitális zoom között? És miért van az, hogy egy fényképezőgépnek mind kettője van? Egyszerre használja mindkettőt? Mekkorának kell lennie ezeknek a zoomoknak jó képek készítéséhez?

Figyelt kérdés
2008. júl. 24. 18:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

optikai esetén az eredeti látótérnek csak kisebb darabja vetül az érzékelőre, azaz ugyanannyi képponttal kisebb képet érzékel, azaz nő a részletgazdagság.

digitálisnál, az érzékelőre vetülő kép nem változik, csak nem használja az egész érzékelőt, csak egy kisebb részét. Gyakorlatilag parasztvakítás, mert ugyanaz, mintha otthon a pc-n nagyítanál a képbe, vagy vágnál ki belőle egy részt.

A dolog általában úgy működik, hogy először használja az optikait, és ha azzal nem tud tovább nagyítani, akkor kapcsol be a digitális. Én a digitálisat le is szoktam tiltani.


Jó képhez jó fotós (és jó téma) kell. A gép majdnem mindegy. Nyilván egy ésszerű határon belül.

2008. júl. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

az optikai zoom a gép optikája (tehát a lencséi)által történik, így a keletkezett kép mindig éles, és ahogy közelítesz, egyre részletgazdagabb. (kb., mintha egyre erősebb távcsővel néznél)

a digitális zoomnál, a képet elektronikusan nagyítja fel a szerkezet - ebből következően ahogy nő a nagyítás, úgy lesz a kép egyre zavarosabb, pixelesebb.

a vásárlásnál szinte lényegtelen, hogy hányszoros digitális zoom- ot írnak a gépre, az optikait kell nézni, az a lényeges.

a digitális zoom- ról még annyit, hogy te is ki tudod próbálni:

nyiss meg a gépen egy bármilyen képet, és kezdd el nagyítani. láthatod, hogy a nagyitás során először az éles kontúrok vesznek el, majd megjelennek és egyre nagyobbak lesznek, míg végül eltűnik maga kép és már csak a pixelek maradnak.

2008. júl. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"majd megjelennek és egyre nagyobbak lesznek"

természetesen:

"majd megjelennek és egyre nagyobbak lesznek a pixelek"

2008. júl. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Értem! Ma voltam a mediában és még a 80ezres gépnek is max 4-szeres volt az optikaija. Az már jó?
2008. júl. 24. 19:32
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem nem jó! Az nagyon kevés! Én 80 Ezres Bridgemnek 18X-os opt. zoomja van. 80 Ezerért azért már egy jobbacskát kellenek kapnod.
2008. júl. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem mifajata volt az a 80 Ezres? Am. uccsó hsz. vagyok.
2008. júl. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én 15 ezres Finepix-em is tud 4x optikait.
2008. júl. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem emlékszek már csak arra, hogy végig sétáltam a mediában a fényképezőgép rács előtt, és a legmagasabb asszem 5-ös volt, de a 80-90 ezres gépeknek is csak 4. nem értettem a dolgot (most sem értem)
2008. júl. 24. 20:27
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mit nem értesz? Ha leírod megpróbálok válaszolni
2008. júl. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, hogy 80ezres gépnek 4szeres az optikája. Tehát ha 10szeres optikát akarok venni, akkor majdnem 200ezret kell kiadnom? ezt nem értem.
2008. júl. 25. 08:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!