Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van valami értelme RGB helyett...

Van valami értelme RGB helyett a PR PB Y bemenetet használni?

Figyelt kérdés

Egy hagyományos dvd lejátszót a sárga fehér piros. Kábelekkel csatlakoztattam eddig a tv hez. De most vettem egy full hd tv-t. Van értelme használni? vagy nem javul a minőség?

Kipróbáltam de nem volt a tv-n semmi kép. Akkor a PR PB Y mellé még az RGB -t is be kell kötni?



2014. máj. 31. 17:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

A komponens videojel (Piros-zöld-kék) mellé kell még csatlakoztatnod hangnak piros-fehér csatlakozóját is.Tulajdonképp ugyanaz mint a "sima" rgb de ez meg az RCA progresszív jeleket is tud továbbítani.Átlagos felhasználásnál tulajdonképpen ez nagy minőségi különbséget nem mutat.

2014. máj. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

egész pontosan YPBPR a neve, de komponens (component) kábelnek hívjuk és sokkal szebb képet ad mint az rgb, ha tud ilyet a dvd akár felskálázott 720 vagy 1080 is kijöhet belőle ezen a kábelen


a tv-n azért nincs kép mert más csatornán jön, keresd meg, pl. AV4C vagy ilyesmi (a 4es AV csatorna C mint component sávja)

a tv-n a csatlakozóknál oda van írva hol kell keresned a csatornák között

2014. máj. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!