Hogy csinálják azt, hogy iphone, ipaden lehet egymás után ezer képet csinálni rögtön, mikor egy jó digitális fényképezőgép nem tud olyan gyorsan fotózni rögtön?

Figyelt kérdés

Kipróbáltam az ipadet, és ahogy nyomtam a képet úgy csinált rögtön 1 mp alatt 5 öt is!

És egy digitális fényképező nem tud ilyen gyorsan kattogni!

Lehet tud, de amivel én találkoztam eddig, az nem...


Hogy tud egy ilyen gép ami nem fényképező ilyen gyorsan képet csinálni?



2014. júl. 1. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
az apple nem szarral gurigázik
2014. júl. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom honnan veszed, hogy a a hagyományos gépek ne tudnák az egymás utáni irtózatosan sok fotózást, minden csak arról szól, mennyi adat keletkezik, és azt képes vagy-e feldolgozni + memóriakártyára írni.

Egy sokmagos procinál a feldolgozás egyre kevésbé probléma, max a memóriakártya sebessége lehet a szűk keresztmetszet, de ez a fényképezőben is az lehet, és a telefonban is.

Azon kívül ne feledd, azért a telefonok felbontása gagyi a fényképezőgépekéhez képest. HA duplázod a felbontást, négyszeresére nő a képpontok száma, amivel együtt növekszik az írandó adatmennyiség.

Egyébként mindig megmosolygom az alámás kérdésekben azt a szemléletet, amikor a tulajdonosuk elhiszi, ez valami egészen más. NEm, a többi okostelefon is épp ilyen intenzitással tud fotózni...

2014. júl. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy kicsit most beletiprok az ártatlan lelkedbe kismókus: nem az Apple szarta a világot. A 12 éves Fuji kompaktom is tudott 5 kép/mp sorozatot.
2014. júl. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hány megapixeles az iPad?

Öt?


Ezt a ma már túlhaladott, és amúgy is erősen tömörített JPG adatmennyiséget (~0,5 MB darabonként) dolgozza fel egy viszonylag erős "vas".


Átlag kompakt fényképezőgépek ma már ennél jóval nagyobb felbontással és sokszoros adatmérettel dolgoznak.


A jók (értem ez alatt a csúcs DSLR-eket) akár tömörítetlen RAW formátumú képekből mentenek 10-14 képet másodpercenként. Kb. egy iPad átlag képméretének 100x-osát kell itt számolni.


De jobb CMOS szenzoros kompaktok is hozzák az 5-10 kép/mp-et, 12-20 megapixel mellett.


Csak a régebbi és olcsóbb digitális kompaktok lassúak.

2014. júl. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Már a filmes érában is volt olyan Canon dSLR ami 2,5s alatt lőtte tele a 36kockás filmet (értsd 14fps sebességgel volt képes sorozatot készíteni), de a mai csúcsdSLR-ek is hozzák ezt a szintet, csak jóval nagyobb adatmennyiséggel (ahogyan előttem is írták). Az iPhone és az iPad dinamikatartományát tekintve, színdinamikáját tekintve elmarad egy jobb kompakttól is, tehát eleve kevesebb információt tárol egy általa készített fotó, de egy dSLR által készített RAW fájl extrém esetben (D800) 80-100MB is lehet és még az is tudja a 6kép/s sorozatfelvételi sebességet (nyilván a portrémarkolat az akkumulátor miatt kell hozzá) ami negyvenmillió pixel és az előbb említett adatmennyiség mellett nem kis mérnöki bravúr egy mobiltelefonhoz vagy egy tablethez képest, pedig utóbbiaknak még a tükörfelcsapással és a redőnyzár kinyitásával, vakuszinkronnal stb nem is kell vesződnie. Egy szenzor ki-be kapcsolgatása pedig nem egy észvesztő mérnöki feladat. Klassz dolgok ezek, de fényképezésre nem iPhone meg iPad való, hanem fényképezőgép. ;)
2014. júl. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!