Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért csinálja ezt szinte...

Miért csinálja ezt szinte minden játék?

Figyelt kérdés

Üdvözleheletem!


Az lenne a gondom, hogy minden játék szaggat (laggol). Vagyis.. Nem állandóan. Hanem megy kb. 5-6 másodpercet szépen megy, szaggatás nélkül (lag nélkül), aztán leugrik az FPS-em, úgy 5-10 közzé, úgy 4 másodperc erejéig. Aztán újra felmegy az FPS, aztán megint le. Fel-le.. És folyamatosan... Pl.: Még a Counter-Strike 1.6 is laggol, ami ugye egy ratyibb gépen is elfut.. Enyém meg nem sorolható a legratyibbak közzé. Ugye olyan közepes.


Konfiguráció:

Proci: Intel Pentium 4, 2.8Ghz

Videókártya: ATI Radeon HD 5570, 1 GB, 128 bit.

RAM: 4 GB.

Vinyó [HDD]: 360 GB.


A többit, azaz DVD meghajtó, képernyő, alaplap, meg ilyeneket nem írok, mert gondolom az nem befolyásol...


Ja, meg ugye tegnap raktam új Windows-t. Win7, Home Premium. De hát simán elbírja a gépem, jóóval meghaladja a kért gépigényt. És szinte alig raktam fel a gépre semmi programot, egyéb cuccot, csak egy Avast! antivírust, már máris letöltöttem 2 játékot. A Counter-Strike 1.6, meg a San Andreas-t, hozzá az MTA kiegészítőt. És ezek is jóval meghaladják a kért gépigényt, mégis szaggat, ahhogy leírtam feljebb... Tehát 1 vírusírtó program, 1 Opera böngésző, meg a 2 játék. És persze hogy szaggat... Gondoltam, megvan már terhelve az előző Windows.. De hát így is laggol, amit már nem lehet elviselni... Haveromnak meg még gyengébb gépe van, mégse szaggat neki. Állandó FPS-e van, nem ugrál 1x-1x... Mint ahhogy leírtam, feljebb.. Tehát ha valaki tud valami megoldást erre, akkor nagyon szépen megkérném, hogy íra le nekem ide, mert már könnyezem néha az idegtől... Hogy mindig beszaggat.


Peace!



2014. júl. 9. 14:51
1 2
 1/11 anonim válasza:
Windows telepítés után a legfrissebb drivereket telepítetted?
2014. júl. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

No, ezt nem tudom... :(

Biztos van valamilyen program, vagy egyéb cucc, amivel megnézhetem, hogy mihez melyik a legfrissebb driver, nem-de? :/ Meg hogy hol tölthetem le, ilyesmi.

2014. júl. 9. 15:04
 3/11 anonim válasza:

Én személy szerint kézileg csinálnám, de van ilyen program is. Itt egy hasznos cikk, ha ezt használod nem kell keresgélni(a legelső találat!): [link]


Egyébként a hardverek gyártójának honlapjáról lehet beszerezni a drivereket.

2014. júl. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A Videókártyám dobozában van egy lemez. Egy Driver van azon a lemezen. Logikus, hogy a videókártya drivere. Viszont én nem azt telepítettem, hanem az ATI oldalán kerestem a videókártyámhoz egy Drivert. Valószínüleg a legfrissebbett dobta ki, mert megkellett adnom, hogy milyen videókártyám van. És ott 1 linket adott. Letöltöttem, majd feltelepítettem. Jó dolgot csináltam, vagy a dobozban lévő driver-t kellett volna telepítetem???
2014. júl. 9. 15:16
 5/11 anonim válasza:

Szerintem jól csináltad, de az alaplapodnak, stb.. Még lehetnek frissebb driverei. Ha telepíted azt a programot, az elvileg frissíti helyetted.


De lehet hogy nem ez a probléma.

2014. júl. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát őszintén nem nagyon tudom, hogy mi van a gépemben.. Nem újonnan vettük. És nem kaptunk papírokat, amin írná, hogy mi van a gépbe... De utána nézek! Csak írjátok le, hogy melyik alkatrész igényel Driver-t... Mert pontosan nem tudom... Úgy tudom, hogy a RAM az nem kér. De legyetek szívesek írjátok le! :'(
2014. júl. 9. 15:29
 7/11 anonim válasza:
Linkeltem egy jó cikket. Olvasd végig. Ott van egy program, ami elvégzi helyetted ezt a melót, és akkor nem kell szenvedni.
2014. júl. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam őket, de nem megy.... :'(
2014. júl. 9. 15:48
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja, és amúgy is, azok csak a programokat frissíti... Nekem meg van vagy 5 program, és mind a legfrissebb.. Tehát nem tudom... :'(
2014. júl. 9. 16:01
 10/11 anonim válasza:

Oh.. Elnézést! :D Rosszul írtam!


Ezt akartam(1. találat): [link]


Mégegyszer elnézést!

2014. júl. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!