Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Leégett volna a hangfalam?!...

Leégett volna a hangfalam?! Csak zúg.

Figyelt kérdés
van egy sal pa 25 aktív hangfalpárom és mikor bekapcsolom csak zúg. Úgy kezdődött, hogy az egyik oldal sokkal halkabban szólt, de aztán az magától megjavult.. lehet csak valami érintkezési hibája volt. Ma reggel mikor kihoztam az udvarra a hangfalat, bekapcsoltam és csak zúgott és hátul égetett szagot éreztem, sőt még meleg is volt a csatlakozója. Mi lehet a gond? Leégett az erősítő vagy a hangszóró benne? kb mennyibe kerül a javítás?

2014. aug. 17. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha a hangfal "leég" - megszakad a tekercs benne nem zúgna hanem néma lenne.
2014. aug. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor mi baja lehet?
2014. aug. 17. 18:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Több ilyen hangsugárzót is javítottam már ilyen problémával régebben, ez típushiba ezeknél, ha jól emlékszem többnyire a vég- vagy meghajtótranzisztorok lettek zárlatosak. Nézesd meg egy hozzáértő szerelővel, csak pár alkatrészt kell kicserélni jó esetben. És még valami, ilyen állapotban ne nagyon kapcsolgasd be, mert tönkremehet a trafó és a hangszórók.
2014. aug. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!