Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kalaptartóba kerek hangszórók?...

Kalaptartóba kerek hangszórók? Részletekért katt.

Figyelt kérdés
Sziasztok!Szerintetek megéri egy 2105ös kocka ladába kalaptartóba tenni 2x80Watt 4Ohmos MNC kerek hangszórót?Ezt egy 4x45ös fejegységgel hajtanám.Kalaptartóba jobban kiadná magát,mint ládában?Előre köszönöm a véleményeteket.

2014. aug. 18. 19:27
1 2
 1/11 Osynho ***** válasza:

Nem kell hátra hangszóró, felesleges. Belerondít a hangképbe. Hogy mnc, az csak rátesz egy lapáttal. :D


Elől mi van? Ládába mély hangszórót szoktak tenni, aminek teljesen más a feladata, mint ezeknek a koax valamiknek.

2014. aug. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 dirtboy ***** válasza:

ládában?

miféle hangszóró az?

mélynyomókat szoktak ládába tenni,mélyközép hangszórókat meg ajtóba.

kalaptartóba meg lehetőleg semmilyent.

ha fejről szeretnéd hajtani meg magas érzékenységű hangszórókat keress mert a fej pár wattocskája miatt muszáj.

2014. aug. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 dirtboy ***** válasza:
dupla dinamit :D
2014. aug. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jó kérdés,biztos hogy nem mély ,de viszont a másik autómban közép hangszórók vannak a mélybe és teljesen kellemesen szól,se nem recseg se nem torzít,ezért gondoltam erre is.Ez MNC eclipse 1 márkájú kb 12cm átmérőjű.
2014. aug. 18. 19:43
 5/11 dirtboy ***** válasza:

én még ilyet nem hallottam élőben,hogy ládába téve mit tud szólni egy 12cm-es mélyközép hangszóró fejről hajtva az a kategória ami nem is érdekelne.

egyébként valószínűleg alacsonyabb frekvenciát hallanál ha ládába tennéd mint ha kalaptartóba lenne de hogy ez az egész jó lenne végeredményben azt nem hiszem.

2014. aug. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem, ebbe az esetben lehet kivétel. A nagy ovál nekem jól szólt az 1200-es Ladában. Fejről hajtva, ha kell a nagy csomagtartó, vagy szállítmányozol vele cuccokat akkor felesleges a mélyláda.
2014. aug. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Osynho ***** válasza:

"A nagy ovál nekem jól szólt az 1200-es Ladában"


Itt érkeztünk el az ízlés kérdéséig. Kinek mit a "jól szól" kategória. :)

2014. aug. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát én most bele próbálom ezeket a kerek középsugárzókat,már csak az zavar,hogy a ladában a kalaptartó ilyen műanyaghatású...vagyis mondhatni műanyag,és hogy hogy fog tartani meg remélem nem reped meg,mert akkor feleslegesen barmoltam szét.
2014. aug. 18. 21:46
 9/11 anonim ***** válasza:

Szubjektíven persze, mondhattam volna azt is, hogy a 3 csatornás hidalható 2x200wattos sal SAF 3070 is benne volt néha a csomagtartóban két 15" -os mély társaságában. De minek, meg ki kíváncsi rá, ha egyszerűen is lehet válaszolni. Lehet neki elég lenne az is amit írtam. Nem szándékozom felesleges erősítő, és vagy aktív mély-láda vásárlásra butítani senkit sem. Azt vesz amire van pénze, hiába írod neki hogy a Kicx -et vegye vagy a pioneert, azt hiszed hallgatnak rád.. áhh. Minőség kontra mennyiség, vagy minőség kontra ár/érték arány. 100 -szor le lett írva 100 féle fórumon, hogy az mnc és sal cuccok nem a legjobbak. Egykor vagy 10 éve pedig csak ez volt elérhető árban. Végül is a hangszórókból a Tornado szeria, vagy a XPRO elfogadható darabok, egy kis türelemmel, és kísérletezéssel egész korrekt mély-ládát lehetett kihozni belőlük. Lehet neked nem tetszik, de a kérdezőnek attól még megfelelhet.


Bővebben a témáról :

[link]

2014. aug. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Osynho ***** válasza:

sz.rért, h.gyért lehet használt autóhifit venni. Nem feltétlenül pénz kérdés. Ezeket a dolgokat addig hallgatja az ember, amíg nem hall egy rendeset. Nekem is volt SAL motyóm...


Szerintem elég egyszerűen válaszoltam. Hogy ki kíváncsi rá? Kérdezett valamit, én meg leírtam a saját tapasztalatomat, valamint a minőségi autóhifiben elfogadott irányelveket. Hátra hangszórót tenni pénzbe kerül és ront a hangon. Amit arra költenél, mehet a hátsóba. Ha ingyen volt, lehet próbálkozni. Jó nem lesz. Remélem megengeded, hogy leírjam a véleményemet egy nyilvános fórumon. ;-)

2014. aug. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!