Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Univerzális Soros Busz elosztó...

Univerzális Soros Busz elosztó fordítva?

Figyelt kérdés
USB elosztó fordított módja működhet? Ezt úgy értem, hogy egy olyan elosztó, amibe nem több eszközt tudunk beledugni és az megy tovább egy eszközbe, hanem amibe egy eszközt dugunk és két eszközre tudjuk dugni. Pl.: (amit meg akarok csinálni) Egy billentyűzet menne bele, s annak a végét osztaná el két felé, hogy két számítógéphez jusson el (macerás átdugdosni). Mivel így 2 helyről kapná az 5 voltot, ami nem tenne neki jót, gondoltam egy transzformátorra, ami az így keletkező 10 voltot 5-re csökkenti. Működne ez az elmélet, mindkét gépnél egyszerre? (Vagy külön, de mindkettő rádugva)

2014. szept. 26. 17:47
 1/4 Tengor ***** válasza:

Az 5 V-ok nem fognak összeadódni, hol voltál te fizika órán?

Egyébként lehet kapni ilyen eszközt. USB Switch a neve.

2014. szept. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ó, higgyék el, van gond. Az még hagyján, hogy a párhuzamosan kötött két 5V nem adódik össze, de egyenfeszültséget transzformátorral alakítgatni igen merész vállalás :)
2014. szept. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Oké. rájöttem már elküldéskor, hogy baromságot írtam, de. Amit az első kommentelő írt, az egy picit más. Én egy egyszerű, mezei kábelre gondoltam, amit itthon összedobok. Pl.: két USB hosszabbítót egybe forrasztok, hogy 1 bemenete és 2 kimenete legyen
2014. szept. 28. 11:47
 4/4 Tengor ***** válasza:

Én egy lakásra gondoltam nagy kerttel, aztán inkább maradtam a realitás talaján.

Egyszerű kábel kevés, kell az elektronika mögé. Persze nem egy rakéta szintű elektronika van a dologban, inkább csak egy leválasztás v. hasonló. Biztosan össze lehet rakni otthon is, ha az ember jóban van a kapcsolási rajzokkal. Viszont ez már a hobbi elektronika témaköre.

2014. szept. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!