Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van egy 4 éves, LG 22 colos...

Van egy 4 éves, LG 22 colos LED monitor-tv-m. Egyik pillanatról a másikra bekapcsoláskor fehér képernyő fogadott, semmire nem reagált. Szervíz szerint KUKA, ugyanis a javítása kb.50 ezer-be fájna. Más lehetőség nem létezik szerintetek sem?

Figyelt kérdés
Állítólag volt akinél már a garancia lejárta után, két évesen megadta magát, és örüljek hogy nekem 4 évet bírt, ezeket ennyire gyártják, vegyél újat. Ezt nem tudom elfogadni, hiszen Tv-nek is használtuk, a másik LG 81 centisünk 9 éves és semmi baja (koppkopp).!?

2014. okt. 3. 10:21
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Egyszer a YouTube-on láttam egy dokumentumfilmet a tervezett elavulásról. Amit én sem tudok elfogadni, nem tartom tisztességesnek. Említettek benne egy nyomtatót, amibe egy programozott chipet ültettek abból a célból, hogy mint egy időkapcsoló, egy bizonyos idő után a nyomtatót használhatatlanná tegye. Azt nem állítom hogy a te monitorodban is ez lehet, de kizárni sem lehet.

Több évtizede a Tungsram gyár volt úgy hogy teherautószámra döntötte le az izzókat azokban a falvakban, ahol a lakosok vállalták hogy az üvegtől megszabadítják a réz foglalatot, majd a gyár visszavásárolta a rezet. Ezeknek az izzóknak "súlyos" hibájuk volt: Majdnem örök életűek voltak, ezért nem érte meg piacra dobni. Még nem volt rá példa hogy az ilyen izzót cseréltük volna, még egyik sem égett ki, pedig azóta 35-40 év is eltelt.

2014. okt. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 homo ludensz ***** válasza:
Ugyanígy jártam én is az LG 22"-os tv/monitorommal csak nálam a tv.tuner ment el s így még monitornak használtam. Kaptam egy használt Samsung tv.-t azt kötöttem rá monitornak az LG-t meg feldobtam a padlásra. Eszembe sem jutott javíttatni mert 50 ezerért mint írod egy új garanciális tv.-t kapsz amit monitorként is használhatsz.
2014. okt. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
integrált az elektronika, nincs mit cserélni benne csak kompletten az alaplapot lehet, az meg 200 euro, ha van kedved csináltasd meg, de a legjobb ha kidobod
2014. okt. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2008-ban vettem még az előző asztali gépemhez, jelenleg is hibátlanul működik. Jó drága volt (39 ezer forint), de megérte. ASUS VW195 19-es. Nem minden monitor ennyire rossz, mint a te LG-d.
2014. okt. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Van egy LG 24" monitorom.

Egyszer elkezdte azt csinálni, hogy nem kapcsolt be csak 3-4 próbálkozás után. Aztán egyre nehezebb volt bekapcsolni. Vittem szervizbe ahol ugyanezt mondták, hogy kuka.

Aztán kiderült hogy szoftveresen ment haza, egy frissítés után semmi gond nincs vele.

2014. okt. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelőt kérdezném, hogy milyen úton módon lehetséges a szoftverfrissítés, ha nem férek a menühöz?

Csak a vakító hófehér képernyő.....

2014. okt. 3. 14:35
 7/10 A kérdező kommentje:

UPDATE!Ennyit a szervízekről! Az imént, miután végigolvastam néhány fórumot, az mellett döntöttem, hogy szomorú, de a kuka martaléka lesz szeretett monitorom....de

-gondoltam adok neki egy utolsó esélyt, mert, bár nem vagyok műszerész, szétszedem, megmozgatok minden elérhető szalagot, ellenállást, hátha... És amikor visszaraktam a hátlapot, bedugtam a tápot, csoda történt, bejött a hangyafoci, menü, és e sorokat is a laptopmora dugva azon nézem, írom... Tehát akinek hasonló problémája lesz, azt hiába küldik el így a szervízek, adjon még esélyt szegény mütyürjének, érdemes :-)

2014. okt. 3. 18:56
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A szervizekben lusták keresgélni olyasmit, amit ők sem tudnak pontosan és nem egy nyúlásos típushiba, amiről esetleg kiderült már korábban több esetben is a megoldása.


Persze vannak lelkiismeretes emberek is (akiknek történetesen éppen ilyesmi a foglalkozása), de nem ez a jellemező.


Legtöbben úgy állnak hozzá, felhasználói társadalomban élünk és ha valaminek egyetlen kis (pár vagy párszáz forintos) alkatrésze nem működik, akkor dobja el az összeállított üzemképes modulok összességét is és vegyenek helyette olyant ami hibátlan.


Elég nagy ostobaság, de a gyártóknak ez jelenti az állandó nagy forgalom lehetőségét, ha legalább egy-két gyártót ismernénk, hogy jobb és tartósabb dolgokat készít, akkor az ő forgalmuk növekedne és az időzített tönkremenetelre építő cégek forgalma csökkenne jelentősen.


Csak akkor állhatna meg valamennyire ez a gyártói szemlélet.

2014. okt. 5. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Digitális fényképezők: első egy Samsung, eleve gyári hibás, nem tudott fókuszálni. Kettő, Pamasonic Lumix: szétment az akkutartó fedele, nem cserélték. Három: Sony, nagyon jól működik, az akkuja úgy tölthető, mint a mobiloké! Eldobhatókat gyártanak.
2014. okt. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 homo ludensz ***** válasza:
Régebben láttam egy ilyen profilú képzésről riportot ahol a végzősök kaptak egy szakmát a kezükbe és vagy a gyárban a kész készülékeket tesztelték vagy valamelyik szervizben javítottak. Igaz akkor még volt magyar tv. gyártás. Nos a riport szerint az oktató csinált egy hibát a tanuló meg kereste mert az elméletet átvitték a gyakorlatba.Az osztály meg figyelt és tanult belőle. Most nem tudom hogy megy a Samsungéknál meg a többi cégnél csak olvastam egy cikket hogy kettőszáz nyolcvanhétezer embert foglalkoztat. Gondolom az LG is igyekszik a nyomában.Ennek a rengeteg embernek munkát kell adni és az emberek havonta nem vesznek tv.-t laptopot vagy monitort.
2014. okt. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!