Lcd tv-t szeretnék venni abban kell évete cserélni a folyadék kristályt vagy az a plazma tv-nél van? Melyiket érdemes inkább venni plazma vagy lcd?

Figyelt kérdés
2008. aug. 13. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell évente cserélni, ez hülyeség! Az LCD olcsóbb mint a plazma, de szerintem ez is jó.
2008. aug. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én tvgyárban dolgozok, nem kell cserélni egyiknél sem semmit alapjáraton.

Plazma tv-t vennék, ha vennék, mert az minőségben jobb, de az LCD is jó! Nem a legújabb modelleket érdemes megvenni, mert azok jóval drágábbak, és nem sokkal tudnak többet, mint pl a tavalyi típusok, csak épp az a "menő", mert új.

2008. aug. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi nemrég vettünk samsung lcd-t 94 cm-es! Nagyon klassz, full Hd-s, igaz kicsit drága volt (229 000 Ft), de ez legalább jó lesz majd akkor is, ha bevezetik a digitális műsorsugárzást (állítólag 2010-től)!
2008. aug. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Szia! Megpróbálok rövid lenni. Az hogy fúj LCD, hajrá PLAZMA, vagy fordítva, az hülyeség. A plazmák most vannak egy szinten (felbontást, fényerőt, kontrasztot, képkövetési sebességet nézve), de ezeket már nem nagyon fejlesztik tovább, max kütyüket építenek beléjük, hogy ezt tudjon, meg azt, de jobb a képalkotásuk már nem nagyon lesz! Előnyük: azonos árért nagyobbak, jobbak, sokkal nagyobb a fényerejük, ezért pl. egy nappaliba jobbak! De, ha kisebbet akarsz, vagy játszani akarsz rajta mondjuk playstationnal, vagy monitorként is használnád, jobb választás az LCD.

Az LCD-k még -elérhető áron- nincsenek azon a szinten, mint a plazmák, de fejlesztik őket, mint állat, 1-2 év, és jobbak lesznek.

Amit el kell döntened, akár plazma, akár lcd a választás, hogy milyen felbontást tudjon. Most az ún. HD Ready, amit meg kell venni, a FullHd-t még csak Blue Ray-lejátszóval, vagy PS3-mal tudod kihasználni, de azok sokkal drágábbak!

Bár érdekes, hogy 106 cm átlónál 1,7 méternél távolabbról nézve már az emberi szem nem tudja megkülönböztetni a HD Ready és a Full HD közti különbséget. Most olvastam valahol egy cikket erről, ha érdekes, megkereshetem.


Én nagy plazma párti vagyok, de mivel akarok PS3-mat, valószínű, hogy egy nagy, HDReady LCD-t veszek!


Nagyon fontos: A válaszidő! Ne vegyél régi modellt LCD-ben, mert lassú a válaszidejük, a gyors mozgást (pl:tenisz) nem tudja lekövetni! A 8 ms-osokat el kell felejteni! Max 5, vagy még kisebb!


Remélem, segítettem!

2008. aug. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat! most kinéztem egy lcd-t philips 22 pfl3403 80ezer ft megéri megvenni vagy ilyen árkategóriában van jobb is?és mennyire számít a kontrasztarány?
2008. aug. 14. 08:00
 6/6 anonim ***** válasza:

A kontrasztarány nagyon számít ,mert sokkal szebb képe lesz, pl kis kontrasztarányúnál ha van egy nagyon világosszürke autó, egy fehér ház előtt akkor tök egybeolvad az egész. ilyen árkategóriába ez jo választás, de a samsung normál képcsöves ultraslim verzióji jobb képet adnak, igaz nem LCD. Az előző kérdéshez még annyi, h az LCD-knek sokkal kissebb a fényerejük, mint a plazmának, a plazmának szebb színei vannak, és nagyobb a kontrasztja, ott minden képpontnak külön fényereje van, míg az LCD-nél nincs, ezért kell vmi megvilágítás, ami miatt sokkszor a kontrasztjuk is romlik, és a fekete nem teljesen fekete, de az LCDkb 1/5öd annyi áramot fogyaszt, mint egy plazma, az újabb modernebb változatok, amik persze árban is többszöröse is lehet azok mégkevesebbet!

Most nagyon fejlesztik az oled kijelzőt, ami szintén folyadékkristályos, csak itt olaj és víz keverék aból jobb az LCD-nél, h minden képpontnak van külön fényereje, ezért sokkal vékonyabb lehet, mert nem kell a neonoknak, vagy ledeknek külön helyet biztosítani, de ezek sajna még nagyon kis méretben vannak, de 3-4 éven belül átveheti simán az lcd szerepét. az meg, h HD Ready, vagy FullHD...nos a fullHD-t érdemesebb ha többet költenél rá, mert annak szebb a képe, és ha nem tervezel pár éven belül új vásárlását, mert igaz még most rohadt drágák a Blue-ray lejátszók és lemezek, de gondoljunk csak vissza, a DVD megjelenésekor nem ugyan úgy volt a DVD-CD áraránya, mint most a DVD-Blue ray aránya? szal 4-5 éven belül hozzád vágják már, h vigyed, mint most a régebbi filmeket DVD-n sokszor 500 forintért!

2008. aug. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!