Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen bluetooth hangszórót...

Milyen bluetooth hangszórót vegyek a mobilomhoz? Hajlandó vagyok elmenni 15 000-ig vagy kicsit feljebb is.

Figyelt kérdés
A mobilom halk,van egy kis KitSound hagszóróm,ami a mobil hangszóró 3xosát adja mélyen. Most pedig szeretnék egy nagyobb hangút. Nem kell Beats,mert kb ugyanannyit ér mint egy 15Ks,csak a mély kiemelve. Tehát ilyen KitSound szerűség vagy ilyesmi kéne. Nektek mi vált be?

2014. nov. 6. 19:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Jelenleg melyiket használod a Kitsoundok közül?
2014. nov. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pocketboom és a Boombar 2 vagy a Gravity kellene.
2014. nov. 10. 06:46
 3/13 anonim ***** válasza:

Én a Gravity-vel rendelkezem, de volt szerencsém kipróbálni a Hive-ot és a Boombar 1-et is.

Mivel a kipróbált Hive és Boombar 1 szériahibás darabok voltak (a Boombarban sercegtek a magas hangok a bal oldali hangszóróban, míg a Hive-nak túl hangos volt az alapzaja, ráadásul aux kábellel történő használat során sípoló hangot adott ki magából, így teljesen használhatatlan volt), így mindkettőt visszavittem és végül a Gravity bizonyult tökéletes választásnak, ennél semmilyen hiba nem jelentkezett, a bluetooth alapzaj sem hallható, az auxal sem volt probléma.

A víz/csepp állóságát nem teszteltem, de összeszerelés minőségre elég masszív jószág, tartósabbnak is tűnik, mint az utóbbi 2.

Hangminőség szempontjából a Hive vinné a prímet, ha nem lennének a leírt gyermekbetegségei, melyek sajnos utánna olvasva másoknál is jelentkeztek, emiatt semmiképp sem ajánlanám, végülis hang szempontjából is egyedül mélyekben emelkedik picivel a Gravity fölé.

A Gravity nem sok mélyet ad ugyan (ez eq-val némileg korrigálható, de ilyenkor ne hallgassuk max hangerőn), viszont a magas és középtartomány olyan tisztán szólal meg, amilyet jóval nagyobb hangszórókból sem hallani ebben az árkategóriában, ráadásul olyan hangerőt produkál, hogy egy átlagos méretű szobát is képes táncparketté varázsolni, a torzításmentesen kihozható maximum hangerejét a körülötte lévő néhány négyzetméteren belül nehéz lenne túl kiabálni, ezért egy több fős társaságban is kiválló szolgálatot tehet közös üdülések, kirándulások stb... alkalmával.

2014. nov. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kösz :) és a Boombar 2? Azt olvastam hangos és már nincsenek ilyen bajai :)
2014. nov. 11. 06:47
 5/13 anonim ***** válasza:

Azt nem próbáltam, de az 20000 Ft felett van úgy tudom és dupla akkora méretű, mint egy Hive vagy Gravity, tehát azt már semmiképpen sem tudnád zsebben vagy övtáskában hordozni. :) Hordozható hangszórónak szerintem bőven elég egy Gravity, tényleg elég élvezhetően adja vissza a zenék, filmek hangjait.

Az általam próbált Boombar 1 picivel több mélyet ad, nagyjából a Hive szintjén van ebből a szempontból, ezért feltételezem a Boombar 2 ebben és hangerőben is többet nyújtana a 10 Watt-os teljesítménynek köszönhetően, viszont mérétéből adódóan úgy gondolom már túl nagy ahhoz, hogy kényelmesen lehessen hordozni, ahhoz már kell átlagos méretű táska vagy hátizsák.

Egyébként hol szeretnéd használni főként?

2014. nov. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Főleg az utcán. Úgyértem a gördeszkaparkban és a kosárlabdapályán. A boombar 2 14990 ft,nagyságra nem sokkal nagyobb. De eddig is kösz az eddigi válaszokat
2014. nov. 12. 06:50
 7/13 A kérdező kommentje:
Még 2 kérdés: a Gravity bírja ha Hip Hop megy rajta bassboosttal,vagy recsegni fog? És hány dob vam benne?
2014. nov. 12. 06:57
 8/13 anonim ***** válasza:

A doboza nem sokkal nagyobb, de maga a készülék méretre kb a duplája a másik 2-nek, nézzél youtube videot a Boombar 2-ről, majd a Hive-ról, látni fogod a méretbeli különbségeket, figyeld meg, hogy kézbe véve melyik mekkora.

15000 Ft-ért egyébként hol kapnád meg? A TESCO-ban 20000 körül van és máshol nem láttam, hogy forgalmaznák Magyarországon.


A nagyon alacsony frequenciás mélyeket nem képes leadni a Gravity, 100 HZ-20 KHZ-ig terjed a frequencia tartománya, amit produkál mélyet, az is inkább az a kopogósabb fajta mély, ami 100-200 HZ között van. Bassboostal természetesen torzítani fog, főleg ha a megszólaló mély frequenciáknak magasabb a hangereje, mint a többi-nek. (ami egy olyan hangrendszernél nem probléma, ami rendelkezik külön mélynyomóval vagy a beépített mélysugárzója magasabb hangerőre képes, mint a magas-közép).

Ha erősebb mélyeket szeretnél, akkor célszerűbb egy 2.1-es hangrendszert vásárolni vagy méginkább valami batári nagy hangdobozt erősítővel (bár ezutóbbi már teljesen kiesik a hordozható kategóriából, egy kisebb fajta 2.1 még nagyobb táskában csak-csak hurcolászható, de ahhoz olyan kéne, ami rendelkezik beépített akkumulátorral, ezt mondjuk házilag is össze lehetne eszkábálni, de ahhoz minimum egy alapabb szintű műszaki zseninek kéne lenned, hogy mindezt működőképesen kivitelezd, arról nem is beszélve, hogy az ilyen termékek házi buherálgatása garancia vesztést von maga után.)


Ha ennyire mély mániás vagy, akkor neked tényleg érdemesebb megvenni a Boombar 2-t, igaz hogy mélyek tekintetében az is elmaradna egy 2.1 rendszertől, de nem hinném, hogy csalódást okozna, sokan dícsérik, hogy ebben a mondhatni alsó-középkategóriában az egyik legszebb mélyeket produkálja a hordozható bluetooth hangszórók közül, 15000 Ft-ért pedig szinte ajándék. (egy fele annyiba kerülő vezetékes PC aktív hangfal-nál tuti jobban szól)


Kinézetre egyébként Kitsoundok közül szerintem a Gravity a legszebb, legegyedibb, bírom, hogy a burkolata nem úgy néz ki, mint egy átlag hangszórónál, hanem mintha valami nukleáris robbanószer tárolója lenne. :) A Hive meg mintha valami gépi berendezésnek a tápegysége, esetleg hűtőrendszere lenne. Ha megmutatom valakinek a Gravity-t, akkor első ránézésre fogalma sincsen, hogy micsoda.

2014. nov. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Találtam Szlovákiában egy Beats Pill hamisítványt. Sehol semmi nincs róla írva,egy videót találtam,ott van bemutatva. Megy bele SD kártya,kicsit más az elrendezés. Mielőtt kérdezed,nem az az ismert copy amin a "b" helyett "f" van,hanem ezen egy "S" virít. A hangja a vidiben elég jó,szerinted megéri? Le van árazva 80€ról 20€ra (24 000ról 6000re)
2014. nov. 15. 12:36
 10/13 anonim ***** válasza:
Annyiért simán, az egy Pocketboom ára, annál pedig tuti, hogy jobban szól. Nem mondom, hogy a Pocketboom nem szól jól, mert méretéhez képest tényleg ámulatbaejtő, amit produkál, de egy nála többszörösen nagyobb teljesítményű sztereo hangszóró feltételezhetően jobban szól, még ha kínai hamisítvány akkor is. Az már más kérdés, ha egy gyárilag selejt, műszakilag hibás darabot fogsz ki belőle. Sok szerencsét hozzá!
2014. nov. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!