Milyen mélyláda alkalmas autóban a legjobban zene hallgatásra?

Figyelt kérdés
Tudom hogy sok mindentől függ hogy milyen minőségben szól de a láda melyik legjobb rá?

2014. dec. 31. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Zenéhez nem kell mélyláda, csak az igénytelen tuctuchoz.
2014. dec. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 dirtboy ***** válasza:
41%

ma 19:04

te fogyatékkal élsz,minden SQ autóban van mélynyomó hiszen a zene megalkotója egész biztosan rakott a zenébe 60-70hz alatti frekvenciát is.

ha meg szerinted azok elhanyagolhatók akkor kösd fel magad mert semmit nem értesz a minőségi zenehallgatáshoz.


kérdező,legjobb ládatípus zene hallgatásra a zárt láda az elfogadott,annak a legpontosabb a hangja valamint a frekvencia menete lineárisabb mint a bandpass vagy reflex kivitelé,maximum 30cm-es nyomóval de inkább 25el.

a zárt ládák halkabbak de nagyobb erősítő teljesítmény az igényük.

lehetőleg olyan nyomót nézz zárt ládába ami jól is érzi magát benne,ez a thielle/small paraméterekből leszűrhető.

2014. dec. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszi dirtyboy.


Jelenleg is zárt ládám van,akartam váltani de akkor marad ez.De annyira azért nem vagyok otthon a témában még. pontosan hol tudom megnézni hogy mekkora a megfelelő láda a hangszórómnak? Kicker CVX154 38 cm 2x2 ohm-os a hangszóró.

2014. dec. 31. 21:25
 4/10 dirtboy ***** válasza:

bele lehet rakni zártba de ha csak nincs egy erőműved a kocsiba akkor nem kéne.

38ashoz még reflexben is erős erősítő kell nem még ha zártban szeretnéd hallgatni.

50-55literes zárttal megpróbálhatod,zárt ládánál nagyobb a tűrés tévedésben mint reflexnél,hangolni vatelinnel tudod majd.

én a helyedben cserélném azt a nyomót egy jobb 30asra pl gladen sqx12-re,neki meg 32literes zárt kell,sokkal pontosabb lesz mint a kicker.

2014. dec. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen a választ winISD-vel próbálgatom a láda gyártást,és elnézést hogy először elírtam a neved.
2015. jan. 1. 01:57
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyébként Mac audio z2200-al hajtóm szerinted az jó hozzá?
2015. jan. 1. 14:16
 7/10 dirtboy ***** válasza:

38ast nem raknék neki reflexben sem,talán 30-ast zártban még elvisz kellően de szerintem kevés neki.

a z2200 sajna elég gyengécske ahhoz amit akarsz.

2015. jan. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem, ám van többféle ebből a kickerből ami épp nekem van, nekem ugye 38cm-s és 500RMS-t tudd 2ohm-on, és elvileg az erő 600w rms tud 2ohm-on hídban.Erőn lehet ugye állítani Bass EQ-t meg Level-t gondolom az a érzékenység,Ezek felére sincsenek felrakva és elégé adja.De úgy nézz ki hogy komolyabbat fogok venni ha netán ezt sikerül eladni.Nagyon szépen köszi a válaszaid.
2015. jan. 1. 18:09
 9/10 dirtboy ***** válasza:

nem, ez nem így van


az erősítőben 60A-es bizti van tehát maximum 60A lehetne az áramfelvétele.

az 13,8Voltal számolva 828W lenne 100%os hatásfoknál,ami meg nincs.

A/B osztályú erősítő a z2200 amik 50-65% körüli hatásfokkal bírnak,én 60al szoktam őket számolni.

tehát max 496W jönne le róla,ennek kb fele lenne az RMS teljesítmény ami leginkább számít mivel maximumot csak pillanatok erejéig tudnak elérni.


a level az erősítőn pedig bemeneti érzékenységet állítja,ha azt maxra vagy ha nem úgy van jelölve akkor a kisebbik Volt jelölésig tekered akkor a hangerő állításkor jobban ki lesz vezérelve,kevesebb hangerő állításra jobban reagál az erősítő.

igazából az erősítő csúcs teljesítménye nem nő egy Wattal sem csak teszem azt eddig 10es hangerőn 100Wot adott max most meg már kivezérelted és már 150et ad le,de lehet 15os hangerő felett meg már nem is fog hangosodni mert már ott eléri a maximumát.

ezek az érzékenység állítók azért vannak rajta hogy minél jobban össze tudd lőni a fejegység vezérlését meg az erősítő teljesítményét mivel nem minden fejegység rca-ja ugyan annyi feszültségű.


bass eq-t csak okosan használd mert azzal is csak túlterhelheted az erősítőt ami meg torz jelet küldhet és le égetheti a nyomód tekercsét.


az erősítő level potiját max 3/4edig érdemes feltekerni.


az eléggé adja kifejezés nekem úgy tűnik hangerőre gondolsz.

igen ez nem meglepő,egy kis teljesítményű erősítővel is lehet egy nyomó hangos,a gond csak az hogy nem pontos,nem fogja rendesen a membránt,hangos de nem követi úgy a frekvencia váltásokat.

én anno rx44el hajtottam dld500at majd gyorsan eladtam és dls cad 15el hajtottam régi szériás radion 12őt,na az már sokkal pontosabb volt,érződött rajta hogy bizony az a membrán nagyon durva tempóval indul és a csillapítás is bitang,most gladen rs12őket hajtok a cad-15el párhuzamban 2ohmon és elég precíz pedig nekem reflexek vannak mert nem tetszett a zárt láda hangja.


szóval gyengébb erővel is lehet valami hangos csak éppen nem olyan jó a hangja.

2015. jan. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.Ez jól jött ez a sok hasznos infó! Ment a zöld pacsi.írok privátot, ha van kedved akkor segíthetnél pár döntésben.Előre is köszi! :)
2015. jan. 2. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!