Pityesz kérdése:

Zavaró-e ha egy projektor által vetített kép nem minden esetben tölti be teljes egészében a vásznat? Már az az üresen maradt vászon rész zavaró-e ahol nincs vetített kép? (pl 16:9-es vásznon,4:3-as sorozatot nézve a két függőleges oldal csík)

Figyelt kérdés

Soha nem volt projektorom, régóta agyalok rajta hogy lecserélem a 42"-os 720p plazmát egy nagyobb kb 55-60"-os 3d-s full hd-re, de az ára visszatartott, viszont kinéztem egy egész jó projektort (benq w1300) ez lenne mozizni, néha ps, a tv meg marad a gyereknek minimaxolni ill. paprikatv...

2 napja számolok hogy a 4m nézési távolsághoz mekkora vászon kellene, hogy 1080p-nél a lehető legnagyobb legyen a kép, amit nem fárasztó nézni a méret miatt, de nem is pixeles (egyáltalán projektornál ez lehetséges?) illetve elég a fényerő is (2200 ansi lumen)

az okosok (THX) szerint 40-35-30 fokos nézési szög az ideális, ez kb így néz ki 4m-ről:

40 fokos nézési szögnél: 132" képátló

35 fokos nézési szögnél: 114" képátló

30 fokos nézési szögnél: 97" képátló

de ez egyénfüggő is, nem tudom nekünk melyik válik be, 120" vagy 135" átlós vásznat néztem 10e pénz a különbség az már mindegy, én a nagyobbikra gondolok mert arra kisebb képet tudok vetíteni ha ugy alakul fordítva nem...

viszont ha kisebb a kép mint a vászon ott fehér marad, gondolok itt ugye ha 4:3-at nézek rajta vagy nem full hd-t és azt kisebb méretben vetítem a rosszabb felbontás miatt, ilyen esetben nem virít körbe a fehéren maradt rész a vásznon ami zavaró lehet?

lehet hülye kérdés, de erre nem jöttem rá semmilyen oldalon, akinek van ezzel tapasztalata szívesen venném a válaszát

köszi



2015. jan. 13. 17:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Menj el egy moziba, egy kevésbé látogatott filmre, és a lépcsőn közlekedve nézd meg, hogy milyen távolságra a legjobb az élmény, és mérd be, hogy az kb. hány fok! Na, ezzel a tudásoddal számold ki, hogy mekkora az a vászon, amit a házimozira szánt helyiségben tőled ugyanilyen belátási szöggel elfér. Ugyanis nem számít az égadta világon semmi, csak az, hogy neked a legjobb legyen, az se jó, ha túl kicsi, az se jó, ha rángatnod kell a fejedet, hogy kiláss a kép szélére. Amúgy meg a szabadon hagyott vászonrész számomra elég idegesítő mindig, kivéve ha kukksötét van a szobában.
2015. jan. 14. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
a "hány fok"-ra azt értettem, hogy \/, vagyis a kép bal oldala, a te és a kép jobb oldala által bezárt szög hány fokos.
2015. jan. 14. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!