Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » LG smart tv-t és erősítőt/házi...

LG smart tv-t és erősítőt/házimozit össze lehet kötni HDMI kábellel? Hogyan?

Figyelt kérdés

A tv-n van HDMI IN 1 (ARC), HDMI IN 2, HDMI IN 3 (MHL)

Az erősítőn meg van 1 HDMI OUT és 4db HDMI IN. Nagyon nem értek ehhez, de mibe kéne dugni a kábelt és az erősítőt mire kéne állítani mert bárhogy próbáltam nem jött hang a csatorna megy tehát kép van. de hang nincs.


Tv modell/típus: 32LN575S-ZE

Erősítő: Harman Kardon AVR 151



2015. ápr. 11. 10:36
1 2
 1/13 anonim válasza:

Érdekes, csak kell legyen megoldás.

Több megoldást is fejtegetek, ahogy értelmezem a kérdést.


1. TV-ről erősítőre a hangot és netalán a képet is, amennyiben más kijelződ van. Ez a legnehezebb, talán nem is ezt akarod, akkor ugorj a 2. vagy 3. pontra.


Ha a tv-n levő jeleket szeretnéd átvenni, akkor HDMI IN a Harman Kardon készülékre és kellene HDMI OUT a TV-ről. Ha ezt a tv hangot szeretnéd felerősíteni a házimozi rendszerrel HDMI kábelen át.

Akkor - tv - HDMI OUT kimenet kell - ilyen nincs esetünkben, tehát más megoldás kell, a tv kimenetei OUT szavacskával jelzettek, ha van. Kell más video kimenet és hang kimenet a tv-n. Fejhallgató kimenetelről is vehetsz hangot, vagy optikai hangkimenetel - az van a tv-n és az erősítőbe bemenetel van optikai kábel hang IN (bemenet).


2. TV-re szeretnéd vinni a hangot és képet is.

Ez a legegyszerűbb.


Erre ott a Harman Kardon kimenete - HDMI OUT - ez lesz a megoldás. Most két lehetőség van, vagy tv-hangszóró, vagy hangfal erősítőből. Első esetben, tehát nem saját hangszóróját (hangfal) szólaltatja, hanem a TV-t. Persze a képet is átviszi (írtad, hogy megy).

Vagy:

3. Tv-re képet (ez megy), de az erősítő hangszóróját használva, vagyis a hangfalak jobbak, tehát a tv-n kép lesz, a hangfalak meg az erősítőből kapják a jelt. A lejátszott film, vagy valami más adat az a házimoziból jön.


Na, ekkor nem kell hangot átvinni, csak a képet. A HDMI OUT jo lehet itt is, csak ezt nem kell lejátszani a hangot a tv-n (ha szól, lehúzod a tv-hangját). Ekkor a tv-t képvevőként használod. Az erősítő ilyenkor adjon hangot saját magának (Speakers 8 ohmos). Ekkor mélynyomó meg minden kell szóljon, csak beállításokkal kell játszogatni. Ez a király megoldás, kép a tv-n hang az erősítővel.


Remélem segítettem és hasznosnak bizonyul a válaszom.

2015. ápr. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szerintem az 1. pontot szeretném.

Tehát bekötöttem a erősítő hdmi outba a kábelt meg a tv hdmi in (arc) ba. A tv-n megy a műsor (pl:rtl) és ha tv-n azt állítom be h saját hangszóróján adjon hangot akkor ott adja, de ha átállítom h külső hangszóró itt mondjuk az erősítőre csatlakoztatott két hangfalra gondolok akkor akkor nem ad semmi hangot. Ezt meglehet hdmi-vel oldani? Mert nekem az jött le a válaszodba h ahhoz kéne a tv-n lenni hdmi out-nak ami nincs. Köszönöm válaszod.

2015. ápr. 12. 20:06
 3/13 anonim válasza:

Értem. Sajnos ezt másképp kell megoldani mint simán HDMI kábellel. Nincs, ha jól látom a tévédnek a leírásában, hogy nincs HDMI kimenete (OUT), ezért a tv-ből, hogy jól szóljon a hang, az erősító felé kell másik kábel.


Több megoldás is van, most kettő megoldást írok:

1.

A tv-be a fejhallgató helyére megy a jack 3,6 mm összekötő kábel és az erősítő Analog Audio 1 IN bemenetére a piros - megy a pirosra és a fekete megy a fehér dugaszra.

Itt látható a kábel ( [link]


2.

Más megoldás lenne a digitális optikai kábelen történő csatlakoztatás. Mindkét készülékben megvan erre a csatlakozási pont. A tv-ből kijön és az erősítőbe bemegy a hang. Itt láthatsz árakat és kábelt:

[link]


Remélem segítettem és hasznosnak bizonyult a válaszom.

2015. ápr. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom akkor majd vmelyik módszerrel megcsinálni.
2015. ápr. 14. 09:18
 5/13 A kérdező kommentje:
1. megoldással próbálkoztam és olyan kábelem van amin van fejhallgató rész és van a piros és fehér vége (tehát nekem fehér és nem fekete) bedugtam a pirost a pirosba és a fehéret a fehérbe az erősítőn a tv felismerte h fejhallgató, de nincs hang. Még az optikai kábellel lehetne megpróbálni de nincs olyan kábelem.
2015. ápr. 14. 11:53
 6/13 anonim válasza:
Ezzel az utóbbi megoldással amit írsz, a fejhallgatós kábel, ezzel kell mennie, csak az erősítőt kell átállítani, azt hiszem AUX a rövidítése az erősítő menüben. Ugye jó kis hangfalaid vannak az erősítőbe bekötve? Fontos az erősítőnek is beállítani, nemcsak a tv kell felismerje, kell az erősítőnek is megmondani, hogy mit kell fogadjon. Kell ezzel működnie - tutti.
2015. ápr. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Sikerült köszi :D
2015. ápr. 14. 18:23
 8/13 Zzzoli ***** válasza:
100%

A sok okos hozzászóló lebeszélt téged a digitális kimenetről úgy látom.

HDMI ARC, azaz audio return channel.

LG ben a simplinket engedélyezni, a HDMI ARC jeű csatlakozót az erősítő HDMI out jába, az erősítőn engedélyezni a hdmi arc-t és kész!

A tv távirányítója is fogja vinni az erősítő hangját, magától lekapcsolja a tv hangszórókat ha bekapcsolod az erősítőt, tápokat lehet szinkronizálni és egyéb komfort. Ne az analóg füleskimenette szórakozz már!

2015. ápr. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
végül optikai kábellel csináltam már meg, de h tudom engedélyezni ebben tudnál segíteni mert én ezekbe bedugtam de hang nem volt esetleg vmi tipp?
2015. ápr. 16. 21:31
 10/13 Zzzoli ***** válasza:

Írtam föntebb. A tv ben a simplinket kell engedélyezni.

Az erősítőben meg meg kell nézni a leírásában, de ilyesmit kell keresni hogy ARC ON/Off. Onra kell kapcsolni, nyilván forrásnak az erősítőn a tv-t kell választani.

És szólni fog, mihelyt bekapcsolod az erősítőt automatikusan lekapcsolja a tv hangszóróit és az erősítőn fog szólni. A tv hangerő + - a képernyőn kiír majd egy nagy +- -tha nyomod, és az erősítőn fog menni volume. Mute is.

2015. ápr. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!