Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mennyire érdekli a mai tizenév...

Mennyire érdekli a mai tizenéves fiatalokat az olvasás - akár e-reader készüléken? Akarnak-e, tudnak-e pénzt is áldozni e-könyvekre?

Figyelt kérdés

Szakdolgozatomhoz végzek kutatást az olvasási szokások megváltozásával kapcsolatban. Ehhez lenne segítség a fenti kérdés megválaszolása, illetve az alábbi kérdőív megválaszolása (csak 2-3 percet vesz igénybe).

Köszönök minden segítséget!

[link]



2015. ápr. 15. 00:06
 1/6 anonim válasza:

Szeretek olvasni,szabadidőmtől függ hogy mennyit,de ha pl valamilyen szünet van,egy hét alatt akár 3 közepes hosszúságú könyvet(350-400 oldal kb)kiolvasok.

Ritkán költök könyvekre,mert nincs is olyan sok "zsebpénzem"és azért másra is kell,másrészt a közelben van egy könyvtár,oda járok.

Kb fél vagy egy évente veszek egy,max két könyvet,de néha akár 2 év is eltelik úgy hogy nem veszek egyet sem,de egyébként szívesen költök könyvekre amikor tehetem.17/l

2015. ápr. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
És az ebook olvasó nem igazán tetszik,sokkal jobb egy igazi könyv,de sokszor van hogy nincs alkalmam/hely a táskámban arra hogy könyvet vigyek,ilyenkor jobb egy ebook olvasó,szóval lehet hogy 1-2 éven belül veszek egyet,bár kicsit drágának tartom az átlagos minőségűeket is.
2015. ápr. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tengor ***** válasza:

Telefonon olvasok már nagyon rég óta (anno még a buta telefonomra Java alkalmazásként pakoltam fel a könyveket).

Szoktam "álmodozni" e-book olvasóról, néha már az árakat is nézegetem, de mindig meggyőzöm magam arról, hogy nincs rá szükségem. Egyrészt így eggyel több kütyüt kellene magammal cipelni. Másrészt az e-inkes olvasónak kellene valami plusz megvilágítás, ami kényelmetlenebb. Ezek miatt mindig marad a relatíve nagyobb telefonos kijelző, amivel éjszaka is tudok olvasni.

2015. ápr. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fiaim szivesen olvasnak könyveket könyveket is szeretnek ajándèkba kapni 11,12,5 èvesek .
2015. ápr. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Magamból fogok kiindulni. Semennyire nem érdekli őket az olvasás. Még meg nem vettem az ebook olvasóm 2,5 könyvet olvastam el önszántamból(kötelezőként 2 db-ot). Ballagás után megvettem az első ebook olvasómat, azóta kb 30 könyvet elolvastam és rengeteg egyetemi jegyzetet(2014-ben ballagtam). Ha van rá időm falom a könyveket rajta, hetente 1-2 is elolvasok.


Elsősorban gazdasági szempontok alapján vettem meg az ebook olvasót, de így megnyíltak olyan lehetőségek is előttem, hogy nem magyarul olvasok, Magyarországon nem kapható könyveket olvasok(a scifi-k nem olyan népszerűek itthon(egyet megvettem magyarul a sarki boltban(megláttam és mivel ismertem a sorozatot egyből megvettem), mondván kirakom a polcra, jól fog kinézni. Belelapoztam, de az a fordítás valami hihetetlen volt))



Egyszer szétnéztem mennyibe kerülnek a e-könyvek itthon, de nem találtam csak talán 2 boltot összesen 300 könyvvel(torrentoldalkon több 10e van fent, és nem az a szkennelt pdf, hanem rendes mobi, epub stb). És azok is kb 100 forinttal voltak olcsóbbak mint a papíros társaik. Értem én, hogy kb annyi a nyomtatási költség, a többi pénz megy a kiadónak, de egy rendes könyvnek nagyobb értéke van mint egy sima fájlnak, a rendes könyvet tovább lehet adni(kb 70%os áron), ki lehet rakni a falra stb.

Ha játékoknál meg lehetett oldani, hogy steamen fele annyiért veszem meg a játékot mint a boltban akkor itt is meg lehetne oldani

2015. ápr. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nem olvasunk kevesebbet, maximum nem könyveket.
2015. ápr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!