Szape kérdése:

Létezik olyan pc program amivel a hangkártya kimenetet tudom szabályozni?

Figyelt kérdés
Megelégednék egy síma balance-val is, de legjobb olyan lenne, ami jobb és bal kimeneti szálon tudna crossower beállítást. Erősítő van a hangkártyára kötve egyik kimenetén egy mélynyomó, másik kimenetén 2 kissebb hangfal. Pc programmal szeretném megoldani a hang levágását jobb és baloldalon. Létezik ilyen?

2015. jún. 19. 18:02
 1/7 A kérdező kommentje:
csak zenehalgatásra használnám, ha van lejátszó ami ezt tudja az is jó, hangkártya gyári driverén minden szart lehet állítani, de alapvető dolgok mint balance hiányoznak róla.... balanconkénti külön frekibeállítás meg hírből sem létezik ilyen driverprogikon
2015. jún. 19. 18:05
 2/7 Szirty ***** válasza:

Én ahány hangkártyával találkoztam, mindegyikhez tartozott egy keverő program, de a windows-ban is van.

Ezekben lehetett állítani a két oldal arányát (balance).


[link]


A realteknek "ekvalizere" is van:

[link]


De véleményem szerint a megoldásod nem igazán jó, így csak mono hangzásod lesz.

2015. jún. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
sajnos via driverem van win 7-el... amiket küldtél az xp és realtek..... sajnos az enyémen sem windowsba sem a kártya driverprogramján nem tudom állítani. Mononak monó a hangzás, ez valóban igaz, kipróbálni szeretném mert az erősítőn a balance nem igazán szabályozza a mély és a hangfalpár közötti átmenetet. Ha esetleg tudsz megoldást mondani arra hogy lehetne bekötni úgy a kétcsatornás kimenetre a három hangfalat hogy a stereó is megmaradjon várom válaszod viszont akkor bukom a mély külön állítási lehetőségét
2015. jún. 19. 19:59
 4/7 A kérdező kommentje:
jó lenne ha programmal tudnám levalasztani hogy a mélyen csak a mély szoljon hangfalpáron, pedig csak a közép és magas. Manapság már mindenre van pc-és progi bíztam benne hogy erre is lesz megoldás
2015. jún. 19. 20:01
 5/7 Szirty ***** válasza:

"Manapság már mindenre van pc-és progi"


Nem tudok konkrét megoldást nem tudom milyen eszközeid vannak és azt sem hogy azok mire képesek.

Mindenre nincs szoftveres megoldás (legfeljebb fél megoldás).

Meg kell hozzá venni a megfelelő eszközöket szerintem.

2015. jún. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igen lehetne, de kísérletező hajlamú vagyok, ráadásúl nem is vagyok jól eleresztve... Minek dobna ki az ember rakás pénzt elektronikára mikor két gombnyomással is elérhető ugyanaz a hatás... Mindegy köszönöm azért a fáradtságot... azért még nézelődök...
2015. jún. 20. 22:23
 7/7 Szirty ***** válasza:
Azt hittem a jobb megoldást keresed...
2015. jún. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!