Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 80 cm képátló esetén mennyire...

80 cm képátló esetén mennyire számit hogy egy TV "sima" HD, vagy FULL HD felbontású?

Figyelt kérdés

69.000-ért találtam Samsung Smart TV-t.

Nem a technikai adatok szempontjából kérdem, hanem látvány szempontjából-nagyon éles a különbség?



2015. aug. 8. 15:03
 1/9 Osynho ***** válasza:
53%

Ekkora képméret esetén 1,2-1,3m-ről kell nézni, hogy az emberi szem meg tudja különböztetni a 720p-től az 1080p-t. Tehát ilyen közelről érdemes nézni, ha pusztán a felbontásból eredő minden részletet szeretnéd látni, de a nagyobb felbontású filmek általában magasabb bitrátájúak is, így azért komplexebb a dolog. Önmagában tehát nem akkora érvágás a kisebb felbontás, kivéve, ha pl monitornak használod, mert akkor elég pixeles lesz a HD felbontás. A magyar emberek többsége még le van ragadva a divx filmeknél, a 720p már nagy szó, ebből kiindulva ekkora képmérethez elég az 1366x768 felbontás. Persze sokan már a 4K tv-ket keresik, csak nem értem miért. :)


Viszont a magasabb felbontású panelek a többi képminőséget meghatározó tényezőben is jobbak (általában), mint a kisebb felbontású társaik.

2015. aug. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Korrekt, lényegre törő válasz, nagyon köszönöm!

A boltban én sem érzékeltem semmi különbséget, persze más egy nagyáruházban és más otthon...!

A másik, amin gondolkozom, hogy igazi FULL HD-s tv-adás nagyon kevés van még, az M1-M2-DUNA-M4 Sport például valódi FULL HD-s képet ad, de a többi hát, szerintem csak rámondja!

A filmjeim közt pedig nagyon kevés az 1080-as, javarészt mHD-ben vannak letöltve, és megmondom őszintén nekem azok is nagyon szépek!

2015. aug. 8. 16:38
 3/9 A kérdező kommentje:
Miért írtad, hogy ném érted miért keresik a 4K-t?
2015. aug. 8. 22:05
 4/9 Osynho ***** válasza:

Jó tv-t nem a tv adások miatt érdemes venni, filmeknél elég jelentős különbség lehet tv és tv között, a felbontáson kívül is. Ha eleve nincs full hd-s filmed, akkor nincs is miről beszélni. Nagy képátlónál, megfelelő távolságból nézve azért látszik a 720p, 1080p differencia.

Az igazi HD csatornák 1440x1080-at tudnak, ami full hd-nak tekinthető, mivel az 1080 sor megvan. Nekem IPTV-m van, ott a HD csatornák ilyenek.


Azért írtam. hogy nem értem miért keresik a 4K-t, mert nem látom értelmét. Nincs rá forrás. Mit néz rajta a a júzer? Full HD-s filmeket? Jobb esetben. Rosszabb esetben 720p, divx. A számok bűvöletében él sok vásárló, amin nagyobb szám szerepel, az biztosan jobb is. Ezt ki is használják a gyártók. Attól, hogy egy tv-nek nagyobb felbontása van, még lehet hogy rosszabb a színmegjelenítése, kontrasztja, mozgásmegjelenítése, betekintési szöge, háttérvilágítása, lehet butább a menüje, okos funkciói, stb stb

2015. aug. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Most nagyonis fején találtad a szöget!


Tegnap este voltunk Tescoba, 90.000 (!!) forintos leértékeléssel, 119.000 ért volt kinn egy Samsung 4K-s Smart TV. Ez:


[link]


Alig akartam hinni a szememnek, meg is kérdeztem az eladót h nem e rossz a cimke. De nem, annyi volt. 119.000 ért majdhogynem egy 80as FULL HD Smart-ot kapni, nemhogy 110centis 4K-t.

Elcsábultam...

Hiba volt!! A képe egyszerűen olyan, hogy lehugyoznám. Az egy dolog hogy a Divix és a kisméretű mkv persze elmosódott, nem arra a szabványra van tervezve. De hogy az 1080 as FULL HD t úgy jeleníti meg, mint ha egy sima kazettás kézikamerávallenne felvéve, az már felháborító. Kb 15-20 látványos filmem van FULL HD ben (1080), és mindegyik ilyen. Mikor nincsenek nagy mozgások, olyan mint egy full hd-s tv, a látványosabb mozgásoknál meg ocsmány! Torz, kásás, amit akarsz... A TV-adásokról meg jobb ha nem is beszélünk! Ennél többet vártam volna.

A másik hogy a Smart funkcíok háromnegyed részét ki sem használnám.

Böngésző? Ki az isten fog tv távirányítón pötyögni? Tükrözés? iPad-el sehogy sem müködik! Egyedül a youtube ami hasznos!

Egy dolog vígasztal, hogy idővel ( tudom , sokára!) be fognap indulni a 4K-s TV adások, lesznek filmek is, és akkor ki fogom tudni hasznalni. De jelenleg ott vagyok hogy hétfőn reggel összecsomagolom az egész bazárt, és visszaviszem, visszakérem a pénzem, mert ez kritikán aluli.

Aután vissza állítom a full hd-s buta tv-met, és kötök rá egy hálózatos média lejátszót.

Neked mi a véleményed?

2015. aug. 9. 15:55
 6/9 Osynho ***** válasza:

Az a tv 160e körül megy a boltokban, ahogy nézem, szóval nem volt rossz biznisz. Persze én max eladni vettem volna, amit te is megtehetsz, miután lejár az akció. :D Alapvetően egy jobb full hd-s tv jobb képet ad, mint egy olcsó 4K-s.


Rossz minőségű felvételt el kell felejteni már egy full hd-s tv-nél is, de hogy szinte nézhetetlen, az furcsa számomra. A menüben rengeteg beállítás van, érdemes játszani vele, a gyáir beállítások borzalmasak. Próbáltál már rendes BD50-es, tömörítés mentes anyagot nézni rajta? A felbontás pont 4x-ese a full hd-nak, így elvileg jól kellene megjelenítenie.


A 4K tv adások tömeges elterjedéséig 3x fogsz tv-t cserélni, de ez a felbontás teljesen felesleges ekkora képátlóra, mivel kb bele kell ülnöd a tv-be, hogy láss valamit. 50"-os, full hd-s tv-m van, kb 2m-ről nézem, most tervezem 55"-os full hd-ra cserélni, hogy meglegyen a mozi élmény, és lásam is a részleteket. Eszem ágában sincs 4K-t venni. Az 65" felett talán már hasznos, bár sokkal inkább vennék egy már sajnos kifutott Panasonic 65VT60-at, ami ugyan "csak" full hd, de porba alázza ezeket a 4K tv-ket. :)


Kb ennyi a bolti ára a Samsung 48H6400-nak, ami egy bevált, korrekt, középkategóriás tv, és már nem olyan kicsi. Szerintem jobb vétel, mint egy belépő kategóriás 4K modell.

2015. aug. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaid!


Minden állítási lehetőséget kipróbáltam semmi, úgyhogy hétfő reggel már vittem is vissza. Nem sokat kötekedtek, bekapcsolták, megmutattam, hümmögtek egy sort, aztán vissza adták a pénzt.

Én a magam részéről, egy jó időre elfelejtem ezt az egész SMART, UHD- bazárt. Maradok a jól beváltnál egyenlőre.

Gondolkodom egy Apple TV-n ,azon is van youtube, es teljes mértékben össze lehet hangolni az iPad-emmel. A Smart TV-ket meg ott egye meg a fene. :)

Annyit még hadd kérdezzek ( mivel járatosnak tűnsz ilyen dolgokban) , milyen TV-t használsz jelenleg? És mennyire vagy vele megelégedve?

2015. aug. 13. 21:27
 8/9 Osynho ***** válasza:
Low end Blaupunkt 50"-os. :) Nem vagyok megelégedve vele, ha röviden kellene válaszolnom. :D 2 éve vettem, addig monitoron filmeztem. Sokáig kerestem használt tv-t, többször lefixáltam a bizniszt, de eladták. Egyébként meg durván magas árat írtak 4-5 éves készülékekre, vicc a használt piac itthon. Aztán 130-ért meghirdették akciósan ezt (akkoriban ez kb a fele volt egy ekkora Samsung, LG tv-nek) és megvettem. Nem rossz egyébként, meg nem is olyan kicsi, de azért az egyre jobban zavarnak a képminőség beli hiányosságai.
2015. aug. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát én most csalódtam és fel is függesztettem egy időre a dolgot,de nyitott szemmel járok, ha tudok vmi jót szólok Neked is. :)
2015. aug. 14. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!