Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen magas sugárzót vegyek?

Milyen magas sugárzót vegyek?

Figyelt kérdés

DLD ST 250 mélyek vannak egy ládában amiben adott egy 10x10 és egy 13x13 as hangszórónak hely. Oda kéne valami szépen szóló magas ami elég lenne a mélyhez.

Köszönöm előre is :)



2015. szept. 19. 14:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Abba a ládába amiben a DLD van ,már semmilyen hangszórót ne tegyél!
2015. szept. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Van abban valami amit az előző mond, ugyanis nem tudjuk a mély-sugárzó frekvencia átvitelét, meddig megy fel 1khz ? Nehéz lenne illeszteni egy magas-sugárzóhoz, és különben is a mély elé is kell legalább egy első rendű szűrés, hogy ne kapja a széles-sávot, nem fogja szeretni túlzóan így.


DT 94/4

[link]


Ezt találtam amivel össze lehetne hangolni érzékenységben is, ennél olcsóbban talán még a TANNOY dóm magasak lennének ami szintén 50watt körül mozog, és 3000Ft /db.

A kérdés mekkora erősítőteljesítménnyel lesz hajtva a láda ? Két külön ládáról van szó amiben 1-1 DLD mély van ? Tehát egy sztereó hangfalat akarsz most építeni ezekből ?

2015. szept. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Felejtsd el azt,hogy egy magas sugárzó elég lesz pluszban.Kelleni fog egy közép sugárzó is.De a legegyszerűbb,ha veszel egy szélessávú hangfalat 80-100 watt körülit,és külön hajtod a kettő ládát.A dld -hez valóban kell szűrő,vagy aktív vagy passzív hangváltó.
2015. szept. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Egy 4 utas Videoton ladaba tettem be a DLDket es fullrange hangfalkent szeretnem hasznalni hazimozihoz, es kisebb bulikhoz. Hangvalto az van benne csak nem tudom miert de a gyari magasak es kozepek nagyon silanyul szolnak halkan is megy csunyan is ugy hogy ezert akarnam fejleszteni oket :D szerintem kozep hangot nem ad a DLD mert ugye mely sugarzo a besorolasa nem melykozep de utana nezek ;) erosito az van ketto is az egyik egy hazimozi erosito 2x135w a masik meg egy Castone 500as mert van ket Jbl eon 1500am
2015. szept. 19. 21:48
 5/13 A kérdező kommentje:
Lenne meg egy olyan kerdesem hogy talaltam itthon ket darab MNC dom magasat ami 50/80W 8ohm es 3000-20000Hz es 10oz os a megnes az utobbit nem tudom mi :D na es az a kerdes hogy ez jo lenne-e bele?
2015. szept. 19. 22:22
 6/13 A kérdező kommentje:
Pontosan ilyen: [link]
2015. szept. 19. 22:47
 7/13 anonim ***** válasza:

Fullrange hangfalkent szeretnem hasznalni hazimozihoz...nem lesz így jó. Küldenél egy képet a jelenlegi állapotról ?

4ohmos mély 4 ohm magas illene és 95dB túl érzékeny ehhez a mélyhez, a frekvencia átvitele nagyon magas etc 3khz. felejtős.

2015. szept. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
[link] Ez a gyári konfiguráció, ebbe jönnek hétfőn a DLD mélyek. És úgy gondolom hogy Tannoy magasakat teszek bele, utána olvastam és jókat mondanak róla meg pont bele is fér :D Hangváltót mit javasoltok? vagy milyet csináltassak?
2015. szept. 20. 09:32
 9/13 A kérdező kommentje:
Tannoyból melyiket vegyem mert van: sima, árnyékolt, kompenzált?
2015. szept. 20. 09:33
 10/13 anonim ***** válasza:

Akkor harmadszor is elmondom:amit elképzeltél,az a gyakorlatban nem fog működni,feleslegesen költöd a pénzedet.DE ajánlok egy fórumot ,ide regisztrálni kell,utána kérdezhetsz,és itt vannak a témához jobban értő profi szakemberek.

[link]

2015. szept. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!