Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy színpadi stereo erősítőre...

Egy színpadi stereo erősítőre rá tudok kötni kettő mélynyomót nem?

Figyelt kérdés

Van egy két példa, hogy milyenekre gondoltam, és érdekelne a véleményetek, hogy ezekkel mit lehetne kezdeni. (Az ilyeneket kerülöm, hogy conceptronic, auna, és társai) okom nincsen tapasztalati alapon, de nem valami vonzó az egész. kötve hiszem hogy a több ezer wattokból egyezer is igaz lenne, maximum 500 vagy az alatt.


1. www.arukereso.hu/erosito-c3646/castone/cpa-500b-p49708019/

2. www.arukereso.hu/erosito-c3646/phonic/max1500-p49767973/#termek-leiras

3. www.arukereso.hu/erosito-c3646/phonic/max-2500-p62700124/


Na most az árukat elnézve a teljesítmény valós lehet, mert ha mondjuk tényleg (legalább) tiszta 200W-ról beszélünk, az elég durva, főleg ha csak a mély van középpontban.! brutális (valós) teljesítményű hangsugárzóval felszerelt mélynyomóim vannak, csak hajtani kéne őket. Kéne... Még annyi, hogy az áruk olyan pont az utolsóig oké :D tehát ilyen 100-115 ezer Maximum! ;) ti is küldjetek be linkeket ha van jobb ötletek! ;) :)



2015. okt. 14. 21:22
 1/9 anonim válasza:

Hogy a kérdésedre válaszoljak, természetesen rá lehet kötni, de ez nem ilyen egyszerű. Hangtecnhikus vagyok, ezzel foglalkozom már jó pár éve és tapasztalatból beszélek.

Ezen végfokok közül én a Phonic típusúakat emelném ki, meg is mondom miért. Dolgoztam már Castone végfokokkal, jó párral és nem rosszak, sőt teszik is azt amit kell, de egy hátrányuk hogy nagyon idejétmúlt felépítésük és szerkezetük van ami engem mindig csak hátráltatott a munkáim során. A Phonic egy felső közép kategóriás márka, remek erősítők, gyönyörű hangzással bírnak, a torzításuk is elégé elhanyagolható, én a 2500-as típussal dolgoztam, és mit kell hogy mondjak kitűnő hangtulajdonságokkal rendelkezik, le adja azt amire hivatott, aktív hűtése és tiltás védelmei miatt szinte lehetetlen tönkre tenni. az én Phonic 2500-asom ugyan régóta nem használom komolyabbak használata miatt, de 1 Khz-es műterhelés alatt csatornánként 480 wattot adott le, tehát nem kis teljesítményről beszélünk. Persze nagyban számít hogy milyen hangfalakat , hangszórókat szeretnél hajtani vele, ha nagy érzékenységű hangfalaid vannak akkor paraszt nyelven brutális hangerőt hozhatsz ki belőlük a végfokkal, de persze rengeteg más tényezőt is figyelembe kell venned. Nem tudom az általad használni kívánt hangsugárzók adatait, ha ezeket le írnád többet tudnék segíteni:)

2015. okt. 15. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Miért újban gondolkodsz??


(Valamennyi PA erősítő attól is számít profinak, hogy

esetleges meghibásodása esetén tökéletesen javítható.

Attól, hogy javítani felújítani kellett

a megbízhatóságuk nem romlik. - Ezért nincs komoly kockázat használt vásárlásakor, mert belenézve ha nincs kisebbre cserélve a tartalma, akkor nem érhet csalódás.)

2015. okt. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Először is. Itt a mélynyomó amit vettem, kettőt. na most ezeket kis teljesítményen kipróbáltam, azt kell hogy mondjam, elég jól teljesítettek, pedig nekem nagyon noname ez az FS Audio.. na midegy itt van:


[link]


A második válaszolónak: Azért veszek végfokból újat, mert alapvetően nincs :D Na most a Phonic Max 2500+ éppen ideális mindenféle tekintetben, Első! köszönöm az empirikus beszámolót! ;) :)

2015. okt. 16. 23:50
 4/9 anonim válasza:

Első vagyok!

Az Fs Audio nem rossz márka, kisebb zenekarok, bárok, presszók , színházak stb hangosítására elegendő, otthonra pedig még sok is ;) Nem kell félned ezek a Szub ládák kellő teljesítménnyel rendelkeznek, akár kültéren is kisebb partikhoz stb. A márkát ismerve lehet hogy nem egy Garry vagy Electro Voice, de egy remek ár-érték aránnyal rendelkező márka, még anno kezdő koromban nekem is volt Fs Audio hangfalam, 2 aktív monitor hangfal a nux szériából és mit kell mondjak nekem elég jól teljesítettek, közel 3 évig használtam őket, második tulaj voltam, teszem hozzá, a hangfalak 7 évesek voltak és semmi gond nem volt velük soha, kellő teljesítményt nyújtottak akár 50-70 főre is egy magukban ;) Ezeknek a Mélyeknek amiket vettél igen komoly érzékenységük van árukhoz képest, ami nagy hangnyomást/hangerőt ígér. Ezek hajtására tökéletesen meg felelne a Phonic 2500-as végfoka, sőt még sok is hozzá, egy kisebb végfok is bőven meg felelne neked ;)

2015. okt. 17. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)

Hadd kérdezzek még valamit. A Conceptronic, Malone (auna), Omnitronic alkotásokról tudsz valamit? Hogy milyen a minősége, a mélyek mennyire mennek mélyre, illetve a magasak mennyire szépek vagy épp süvítenek...

2015. okt. 18. 20:58
 6/9 anonim válasza:
Hát ezek a márkák Sal, Auna, Ibiza stb a legalja kategóriába tartoznak. Gyenge hatásfokúak, terhelhetetlen darabok és a hangzásuk is minőségtelen, vacak piezo magas sugárzó van bennük ami sem a hangzásnak sem pedig a fülednek nem tesz jót magas hangerőn, a mélyük pedig száraz kopogós, mint azt már a Pa cuccoknál meg szokhattuk, de azt kell mondjam még ha nem is tiszta a mélyük, azért egy jó hangváltóval le mennek 80-100 Hz-ig. Ettől függetlenül tekintve a mai magyarok fizetését és pénzét sajnos nem mindenki engedheti meg magának a Behringer, Garry, vagy Electro Voice hangfalakat ezért hiába rossz minőségűek ezek a hangfalak kénytelen valaki beérni vele. Nekem anno kezdő koromban volt 2 Sal pa 25, 2 db 225 és hozzá egy Auna pw 1015 egy Ibiza amp 600-as erősítővel. Néha kevés volt már a hangnyomásuk de otthoni zene hallgatásra meg feleltek bőven. És most jöhetnek a oltások meg a "hifisek" is, hogy ha csak ennyi pénzed van, miért nem veszel egy komolyabb hifit vagy használtan mert annak szebb hangja van. Igen lehet, de ettől függetlenül én nekem Pa cucc kellett, most nem részletezném a különbségeket mert ez nem ide tartozik, és a használt dolgokat sem szeretem, inkább gyűjtök még 2 hónapig és egy újat veszek mert az biztosan megbízhatóbb. Nekem régen ez a rendszer habár tudtam jól hogy ez a legalja mert semmi hangzása stb, mivel akkoriban nem volt másra pénzem kénytelen voltam be érni vele, és mit kell mondjak ha neki toltam rendesen a keverőn a potit remegett a ház alattam ;) És ez a rendszerem 5 éven keresztül segített engem minden nap kb 12-13 óra üzemidő mellett és egyszer sem volt semmi baja pedig nem alacsony hangerőn dolgoztam velük, kisebb kerti partikhoz is használtam és még ott is meg állta a helyét. Tehát én azt javaslom ne vedd meg ha nem muszáj, de ha semmiképp nem tudsz többet áldozni rá, akkor ár érték arányban el fogadható, és ha minden kötél szakad még jó is lehet:)
2015. okt. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen még egyszer! ;) :) Nem ezek a hangfalak a célközönségem, csupán kíváncsi voltam egy véleményre ezekről. Megkaptam, és még egyszer köszi! :)
2015. okt. 23. 12:46
 8/9 anonim válasza:
Nincs mit, szívesen segítek;) Ha bármi kérdésed lenne csak írj
2015. okt. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 SzAndrás válasza:
Sziasztok! Én nem vagyok profi, egyszerűen szeretem a zenét. Nem akarok pártoskodni egyik technika mellett sem, mindössze a véleményemet osztanám meg. Évekkel ezelőtt egy apró ötletből gyorsan jött az ötlet és két hónap alatt hang és fény technikával kellett előállnom egy kényszerhelyzet miatt, egy közösségi rendezvényen. Hát ennyi idő alatt nem tudtam nagy pénzt szerezni, hiszen a hozzáértők tudják és megerősítenek benne hogy milliókra is rúghat a költség. Így hát maradt a német beszerzés. Hangfalak, erősítők, mikrofonok,keverő, led fények, meg is jött a csomag. Így is közel hatszázezer volt. Első debütálása egy szabadtéri adventi rendezvény volt. Elárulom nektek hogy ilyen rendezvényekre az emberek kikapcsolódni, lazulni mennek és nem vájt fülűek hallgatják a "mélyeket" és "magasakat" . A rendszer jól szólt és azóta is használjuk az eszközöket a vállalkozásunkban, 200-300 fős rendezvényeken. Tudom hogy vannak profibb eszközök de vannak olyan célok amire ezek is megfelelőek.
2017. máj. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!