Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha egy LED-es tv mellé veszek...

Ha egy LED-es tv mellé veszek egy szünetmentes tápegységet azzal növelhetem az élettartamát?

Figyelt kérdés

Venni szeretnék majd valamikor jövőre egy 80 centis full hd led tv-t s arra gondoltam hogy veszek rögtön mellé egy szünetmentes tápegységet mert azt hallottam hogy az egyenletesen adja le az áramot és nem ingadozik mint ha csak simán a konnektorba dugnám.


Igaz ez? ha igaz és veszek mellé növelhetem ezzel az élettartamát?



2015. dec. 10. 09:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Tobbe lenne a leves mint a hus... 80 centis tv-t mar szinte gombokert kapsz, egy szunetmentes tap ara osszemerheto vele.


Mindamellett a tv tapeygsege fel van keszitve az ingadozasokra, es hacsak nem valami extrem rossz halozat van a lakasban, teljesen felesleges a szunetmentes. Ha gyakoriak az aramcsucsok, inkabb vegyel egy zavarszuro / tulfeszultsegvedot, pl. egy ilyet [link]

2015. dec. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Trafó1 ***** válasza:

Nem.

Benne van a tervezett elévülés, nehogymá te 20 évig használd.

De komolyra fordítva az élet tartama nem ettől függ múlni, hanem e benne lévő alkatrészektől, valószínűleg egy elektrolit kondi adja be az unalmast vagy a képernyő lesz csíkos.

2015. dec. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ha lesz még akkor és nem lesz jobb kb ennyiért akkor egy LG 32LF5610 LED televíziót szeretnék venni, nem tudom ez mennyire jó minőségű. Akkor egy feszvédős elosztó elég lenne mellé? Mert olyanom van.
2015. dec. 10. 10:13
 4/12 Gugu Gabor ***** válasza:
Mennyire gyakori nálatok az áramdzünet illletve az áram ingadozás? Ha nem tapsztaltál eddig semmit, akkor teljesen felesleges beruháznod a szünetmentesre.
2015. dec. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az bőven elég, mi a PC-hez és a tv-hez ilyet használunk. Van Fi relé is bekötve, de biztos, ami biztos.:-)
2015. dec. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Pár éve mindennapos volt az hogy hol erősebben hol gyengébben égett a villany meg elment az áram majd visszajött 5-6 másodperc alatt akár 3x is majd levágta a villanyórát ( ilyenkor a közvilágítás is ugyan ezt csinálta elment majd visszajött ), emiatt tönkre is ment két számítógépünk, de ez már megszűnt.
2015. dec. 10. 10:28
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez ugyan gyenge vigasz, de elméletileg a biztosítónak fizetnie kell ilyenkor, ha van lakásbiztosítás, ami kiterjed az ingóságokra is. Valószínű, hogy az áramszolgáltatótól kell valamiféle igazolás, hogy probléma volt az ellátással, szóval macera.
2015. dec. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Gugu Gabor ***** válasza:

Ha évek óta nincs probléma akkor szerintem fölösleges, max valami értelmes tulfesz védelmes hosszabító.


Nem kötözködésből de a fi relé hogy jön ide?

2015. dec. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Csak kulon a TV-nek nem erdemes.

De ha hazban laksz falun es az aram az oszloprol jon egy tavolabbi traforol akkor erdemes az egesz haznak villamvedelemmel, tulfeszvedelemmel ellatott tablot venni. Ha ingadozik is akkor vannak stabilizatorok is, autotrafosak. De az mar draga ha nagy teljesitmenyre szabod. Csak akkor eri meg ha tenyleg gondok vannak a halozaton.

2015. dec. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Trafó1 ***** válasza:
100%

EMBEREK!!!!

A túlfesz védelmes hosszabbító tudjátok mire való????????

Villám védelemre.

És önmagában tudjátok menyit ér??

SEMMIT.

Ahoz ,hogy valaki védje a berendezéseit a túlfeszültségtő egy villámvédelmi rendszert kell telepíteni mert önmagában egy hosszabbító semmit nem ér csak annyit, hogy drágában megveszed és nézed ahogy elszáll a számítógéped.

Komplett rendszert is csak úgy érdemes telepíteni hogy a berendezések szikraköz/varisztor/zener ugyan azon gyártó összefüggő rendszere.

Azok a nyamvadt hosszabbítók nem jók semmire.

Mitől félted a tévét?

Feszültség ingadozástól?

Ha ijet észlelsz vagy a szolgáltatót kell cseszegetned vagy a saját rendszeredet átnézned nem pedig egy hosszabbítóban reménykedned mert az úgysem csinál ellene semmit.

2015. dec. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!