Hifi-n lehet cserélni a hangfalak csiptetős csatlakozó paneljét?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon régi nokia hifim, még bakelit lemezt és képes lejátszani.

A hátulján a csiptetős csatlakozó amire két hangfalat tudok kötni, úgy néz ki elromlott. Onnan gondolom hogy amúgy is nehezen működött már a hangfalak megfelelő csatlakozása, 4 pólusú két hangfalat kötök rá, és az egyik hangfal két vezetékét csak az egyik pólusba lehetett dugni, így csak 3 pólust használtam összesen.. FÚ remélem érthető.

Használat közben hirtelen nem volt hang, és onnantól ennyi nem adott hangot. Mellesleg RCA kábellel használom, számítógéppel kötöm össze.

Nem hiszem hogy kettő hangfal is egyszerre adja meg magát így szerintem az a panel romlott el mert az amúgy sem volt tökéletes. Cserélhető?



2016. febr. 6. 13:44
 1/2 anonim ***** válasza:

ja! (ha nem a végfok IC, adta meg magát..., esetleges vezeték-zárlat miatt)


[link]


[link]

[link]

(PT-916, PT-932)


stb...

[link]

(panelba építhető, forrasztható: SL 44, SL 42)

2016. febr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
szét szedtem, bele néztem és egyáltalán nem biztos hogy megéri kicserélnem a szorítócsatlakozós panelt. Forrasztani is kéne (ami nem az én területem) nem is tudok jól hozzá férni, illetve olyan por volt benne hogy több mint valószínű mivel több óra használat után ment tönkre emlékeim szerint, inkább elpattant vagy kisült valami elektronika mint hogy az a panel adta fel. De köszönöm a linkeket!!
2016. febr. 7. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!