Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy DLD DL12-es mélynyomóhoz...

Breed87 kérdése:

Egy DLD DL12-es mélynyomóhoz építenék egy ládát. Lehet-e a láda zárt? Hány literesre tervezzem? Illetve a formája mindegy? (arra gondolok hogy egy kör vagy egy 8 szög alapú ládát építenék mivel a pótkerék helyére kerülne)

Figyelt kérdés

2016. ápr. 7. 11:36
1 2
 1/15 dirtboy ***** válasza:

az inkább reflexbe való de a refibe valót jobban lehet zártba tenni mint zártba valót refibe,szóval nyugodtan rakhatod.

a zárt térfogata nem annyira érzékeny mint a reflex ládák esetében. én 32literbe tenném.

a láda formája miatt ne aggódj,mehet 8 szög csak ne vékony szarból csináld hanem jó masszív MDF vagy rétegelt lemezből,ki melyikre esküszik.

egyébként remélem van hozzá combos erősítő,meg ő is jól meg van tápolva mert a dl12nek amúgy is kell kraft a zárt láda pedig alapból kraft igényesebb fajta.

2016. ápr. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

dirtboy köszönöm a választ


Egy Kicx QS 1.350 + kondenzátor-t gondoltam.

Szerinted elég lesz neki?

Illetve bármilyen javaslatot meghallgatok mert még nem vettem meg semmit sem illetve nem ragaszkodom semmihez.

Csak annyi a lényeg hogy szép és erőteljes mélyek legyenek.

2016. ápr. 7. 21:36
 3/15 dirtboy ***** válasza:

Ha 1ohmra kötöd a dl12őt akkor az 1.350 eléglehet neki.

A kondi nem oldja meg a tápolasi gondot,kicsit fed rajta de az nem megoldás.

Dinamikát javítani ugyan jó lehet de akkor is meg kell csinálni a táp részt rendesen.

Amennyiben minden áron ki akarsz próbálni kondit akkor privátbe megkereshetsz,árulok egy felső kategóriást,nem sértetlen de működese hibátlan.

Nem gagyi mac,sal kategória,ha venni akarsz akkor ilyet vegyél vagy helix power capot tudom még ajánlani,az is van használt piacon szerintem még mindig árulják.

2016. ápr. 8. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ki tudnád fejteni hogy hogyan tudnám megoldani a tápolási gondokat?

Táprészről ami van: generátor(elméletileg egy 120A-s), akkumulátor(55A), kábelezés(még nincs).

Vagy valami mást kell közbeiktatni?

2016. ápr. 8. 06:52
 5/15 dirtboy ***** válasza:

Nem bonolúlt a generátor az jó erős ha 120as.

Annak a töltését ellenörizd majd a sarukat,kábel végeket (csatlakozási pontokat) pedig ha úgy van tisztísd meg.

Az akis kicsi,nem szükséges óriási kapacitás viszont sima savas aksi esetében ha nagy indító áramot akarunk elérni akkor nagyobb 75-80Ah-s aksik tudnak csak adni.

Aksi részről ha nekem vennem kéne én exidetól vennék agm aksit,nem pont hifiset,nem is kell spirál cellás hanem olyat amit a start stop rendszerű autókhoz ajánlanak.

Az ijdító áram az fontos hiszen az erősítőnek impulzus szerűen kell sok áram,ehez az kell hogy az aku hirtelen tudjon is adni neki,kicsi legyen a belső ellenálása is.

A tápolás többi része a megfelelő minőségű és keresztmetszetű táp és testkábel behúzása valamint megfelelő illesztése a kasztnihoz.

Sok gagyi táp van a piacon,rézzel futatott alu szálas,kb minden kábelszettben az található.

A hifiset veszel akkor én a gladen különálló tápkábeleit ajánlom,nálam is olyan van tápnak,tényleg réz és ofc mert nem oxidálódik pedig nem két napos.

Ha drágának találod akkor marad a hegesztő kábel.

Sokan használják bár kényelmetlenebb vele dolgozni és picikét rosszabb is,vastagabb szálú,nem sodrott és nem is ofc réz de alkalmas az is.

Sarunak pedig villamos technikai boltban vegyél vastag vörösréz kör sarut.

A táp és a test legyen egyforma keresztmetszetű.

Fémtiszta felületen csatlakozzanak a kasztnihoz,aksinál én hifis sarut használok,króm vagy aranyozott jó mert nem drágák (1500-1800ft) és nem oxidálódnak.

2016. ápr. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Indítóáramnak elég: 680-760A

Ha ekkora indítóáramú akkumulátor van a kocsiba akkor nem szükséges a kondenzátor?

Kábelek milyen vastagok legyenek?

2016. ápr. 8. 16:17
 7/15 dirtboy ***** válasza:

nálam is 750A indító van,elég az.

kábel keresztmetszet függ az áramfelvételtől és a szükséges kábel hossztól is.

35mm2 5méterig jó lesz,de ha később tervezel fejleszteni nagyobb erősítő esetleg több erősítőt használni akkor gondolkodhatsz a 2x20 vagy 1x50-es behúzásán.

kondi max dinamika javításán tud segíteni ha veszel.

a kondiknak kisebb a belső ellenállásuk,más az induktivitásuk és közel lehet rakni az erősítőhöz.

magyarán a kondiból gyorsabban és könnyebben tud az erősítő áramot kinyerni.

hogy ezt mennyire hallod az érdekes dolog mert igazából minél gyengébb cucc van vagy minél rosszabb a kábelezés annál érezhetőbb a kondi,csak hát ugye a problémát nem nagyon oldja meg és egy jó kondi nem is éppen 10-15ezer forint ha boltból akarja az ember,használtan van annyiért csak.

2016. ápr. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Sajnos az erősítő elfogyott/kifutott így nem tudom beszerezni.

Tudnátok ajánlani helyette valamit?

Illetve a következőket ajánlotta az eladó:

MOHAWK MC 600.1D vagy MOHAWK MG 500.1

Melyik lenne a jobb választás?

2016. ápr. 11. 13:45
 9/15 A kérdező kommentje:
Esetleg mi a véleményetek egy Pioneer GM-D8601 és Pioneer TS W311D4 párosról?
2016. ápr. 11. 19:25
 10/15 dirtboy ***** válasza:

mohawkok közül a 600 D osztály erősebb

a pio erő sem gyengus amit néztél az is jó a pio és a dld nyomóhoz is,kiszolgálja ja őket.


egyébként én használtan vennék inkább,szerintem még mindig fent van egy ütős impact a carstylingon 38-40ért ami megeszi ezeket.

2016. ápr. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!