A Samsung TV-m nem kapcsol be, csak villog a LED, hogyan lehetne megoldani?

Figyelt kérdés

xboxozok, több, mint 16 órát használom egy nap, nem tudom ez mennyire számít..

próbáltam úgyis hogy ne kapjon áramot majd vissza.. HDMI kábelekkel minden ok

villog, de nem kapcsol be

what should i do? :(



2016. jún. 10. 22:21
 1/4 A kérdező kommentje:
mármint a led villog xD
2016. jún. 10. 22:23
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Szerviz.
2016. jún. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tiborunk válasza:

" A piros villogó LED és a távirányítóra nem reagáló készülék annak a jele, hogy a tévéd vészüzemmódba (protection mode) kapcsolt.

Nagy valószínűséggel ezt erős áramingadozás okozhatta (villámcsapás, áramszünet, egyéb ilyen történt mostanában felétek? Esetleg hegesztő szomszéd? :DDD )

A következőket tudod tenni:

1. kihúzod a falból a tévét, kb 10 percre (eredetileg 60 másodperc is elég, de legyen inkább több). Ennek hatására a tévé normál módban próbál majd beindulni.

2. ha még mindig gáz, ismételd meg a fenti lépést, legfeljebb háromszor - ha ennyiszer sem hajlandó elhagyni a vészüzemmódot, az azt jelenti, hogy megsérült az áramköre, és egy vagy két biztonsági kondi kisült.

Ebben az esetben sem kell kétségbeesni, ezeknek a biztonsági áramköröknek pont ez a dolguk - márpedig a villogó piros LED azt jelenti, hogy terv szerint sikerült megvédenie magát. Ilyenkor cserélni kell a kondikat: ha értesz hozzá, akkor vedd le a tévéd hátulját, és szemmel is fogod látni, hogy szétolvadt egy vagy max két kondi. Kicseréled őket, és megy is tovább... Ha nem értesz hozzá ennyire vagy GARANCIÁLIS a készülék, akkor vidd inkább vissza, ne kísérletezz!

Ja, és akár sikerül felélesztened vészüzemmódból, akár nem, mindenképp érdemes utánajárni, hogy mi okozhatta a problémát. Ellenőrizd a hálózati konnektort és az antennát is. " Nem saját szakértés csak hasonló problémát találtam és ez a válasz korrektnek tűnik.

2016. szept. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 CINKE PAPA válasza:
Ha még nem késő a válaszom próbálok segíteni.Remélem érthetően le tudom írni.Ugyanez a problémám volt amire a szerelő azt mondta hogy alaplapot kell cserélni.Na had ne mondjam az árat!Mielött elvinnéd vagy bármennyit költenél tedd a következőt:Kapcsold be a tv-ét és a hozzá csatlakozott eszközödet.Mondjuk laptop.Amikor a tv-éden zöld a led és már nem villog,helyezz rá a képernyőre egy minnél erősebb lámpát,hogy teljesen feküdjön rá,hogy a fény ne vesszen el!Ami a laptopon van azt a tv-én a fény körül ha látod,akkor a tv-édnek csak annyi a baja,hogy a lámpákat kell ellenőrizni,cserélni.
2018. júl. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!