Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 120mm ventilátort hova kell...

120mm ventilátort hova kell bekötni?

Figyelt kérdés

Az a lényeg h tervben van h veszek egy új gépházat, amit kinéztem abban már gyárilag bele van szerelve 3 db 120mm-es venti, mivel nem csináltam ilyet ezért nem tudom h melyiket és h hova kéne bekötni és nem szeretném ezért szerelőhöz vinni a gépet. Az alaplapom: Gigabyte H81M-DS2

Érdekelne h hova lehet ebbe bekötni, valamint h van e valamilyen részletes egyszerű leírás h mit és hogyan.

Előre is köszönöm a válsaszokat :)



2016. júl. 31. 16:56
 1/5 A kérdező kommentje:
Az alaplap használati utasításából megtudtam annyit h 1 darab csatlakozó hely van a ventinek, ezesetben 2 kérdés merült fel: 1. Ha a tápba kötöm akkor hova? 2. Láttam interneten ehhez a csatlakozóhoz elosztót, az értdekelne h ez mennyire megbízható dolog.
2016. júl. 31. 17:02
 2/5 Szirty ***** válasza:

A tápra is kötheted ha az alaplap nem tudja.

A tápra kötve egy megfelelő adapterrel is ugyanolyan megbízható.


Annyi különbséggel, hogy ebben az esetben állandóan fog üzemelni és nem lesz monitorozva. Tehát ha leáll nem veszed észre.

Míg az alaplapra kötött (alaplaptól, beállítástól, ventilátortól függően) monitorozható és ki/be kapcsolható, esetleg szabályozható.

2016. júl. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, mivel egyelőre nem tervezek beszerezni vezérlőt hozzá érdekelne h pontosan milyen átalakító kell hozzá
2016. júl. 31. 18:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Pontosan nézd meg a ventilátor másik végén lévő csatlakozót, és annak az ellendarabját vedd meg. Ha a ventilátort magaddal viszed bármelyik pc boltban kapható hasonló. Különben ez nem új dolog, már ősidők óta ezt használjuk. És a tápegység valamelyik szabad tápkábelét h

asználd fel hozzá... Én most nyáron mind a hármat használom, télen csak egyet.

2016. júl. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Még az érdekelna h mit tudtok arról a bizonyos elosztóról, mert hallottam h nem egy megbízható dolog, de azért érdekelne
2016. júl. 31. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!