Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Autóban lévő hangtechnikával...

Merhabal kérdése:

Autóban lévő hangtechnikával kapcsolatban; A kalaptartómban van egy 30cm átmérőjű,300W-os Pioneer (4Ohm) hangsugárzó. Milyen erősítőt javasoltok hozzá?

Figyelt kérdés

Az autó egy 99'-es Ford Focus. Nemrég van a tulajdonomban, az előző gazdája operálta bele ezt a hangszórót de úgy egyeztünk meg, hogy hangcucc nélkül adja el a kocsit.

(Ott tátongott a nagy lyuk, mint valami moslékszállító-vödörbiztosítóként.)

Viszont a hangszórót megvásároltam tőle (egy hónappal később), mert az tuti passzentos a helyére, ráadásul a franc sem akarja látni azt a kivágást.

Most:

Adott egy 4X55W-os fejegység (előerősített mélykimenettel), négy gyári hangsugárzó az ajtóban + ez a mélynyomó és kéne egy erősítő, mert bekötném.


ÉRTELMES válaszaitokat előre is köszönöm!



2016. dec. 20. 15:18
 1/4 JulesTS ***** válasza:
100%

Először visszakérdeznék: Free air/infinite baffle hangszóróról van szó?

Mert ha nem, akkor csak úgy a kalaptartóra szerelve nem fog jól szólni (még erősítővel sem), mert nem erre tervezték a csillapítását.

Ha az, akkor jön a második kérdés: a csomagtartó jól el van szigetelve az utastértől?

Ha el van szigetelve, akkor jöhet(-ne) az erősítő. Csak ott van az a 4 fránya gyári hangszóró, ami szintén cserére érdemes, legalább is az első kettő, mert a hátsókat nem érdemes használni.

Az első pár (lehetőleg nem a gyári gagyi hangszóró, hanem egy normális minőségű 165mm-es komponens szet) hangszóró, meg a mélynyomó meghajtására egy 4 csatornás erősítő már elég tud lenni (két csatorna az első hangszórókra, másik kettő meg hídba kapcsolva a mélynyomóra). Gyártót meg valami normálisabbat érdemes választani (Pio, Alpine, Clarion, Hertz, stb...).

2016. dec. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló;

Pioneer TS-W304R

Nem vagyok audiofil és semmi egyéb, viszont hajlok a cserére (Amit írtál is.) De szeretném addig is használni a mélynyomót. Szóval akkor megnézem, hogy mit ad hátul egy alap márkás erősítővel (ami később is jó lesz nekem), kicsit később pedig jöhet a gyáriak cseréje, a hátsó ajtóban lévőket meg kikötöm, mert minek.


Köszi a választ!

2016. dec. 21. 17:48
 3/4 JulesTS ***** válasza:

[link]

"The subwoofer is suitable for both free-air and enclosed use."

Szóval nyugodtan használhatod a kalaptartóban is...

Amit írtál azt csinálnám én is a helyedben: egy normális minőségű 4 csatornás erősítőt vennék. két csatornát hídba kapcsolva meghajtanám a mélynyomót, a másik kettővel meg a két első gyári hangszórót. Aztán amint összejön vennék egy 165mm-es komponens szettet előre.

Mondjuk ilyet:

[link]

vagy ilyet:

[link]

Erősítőből meg ezek közül választanék:

[link]

[link]

[link]

[link]

2016. dec. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!


Óriási segítséget kaptam! :)

2016. dec. 21. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!