Házilag Diszkó fény?

Figyelt kérdés
Szeretnék diszkó fényt készíteni házilag, házi dolgokból hogyan lehetne megoldani?
2017. febr. 23. 13:56
 1/3 anonim válasza:
Hajlítasz drótokból egy vázat és színes üvegdarabokat körbe ragasztasz, bele szerelsz egy kis motort h forgassa. Amúgy 2-3 e ftért kapsz diszkóégőt csak becsavarod és jó lesz
2017. febr. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fénycső gyújtót sorba kötsz színes égővel.
2017. febr. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Zzzoli ***** válasza:

Ha ezektől egy kicsit komolyabbat akarsz, akkor keresel egy műanyag gömböt, levágsz belőle egy szeletet, belülről ráragasztasz kis tükörkockákat, minél kisebb annál jobb, gyakorlatilag akkorák az ideálisak, mint az égő izzószála amit a fókuszába raksz szembe. Én 24V 150 vagy 250 Wattos égőt használtam.

Aztán előre egy 2-2,5 dioptria körüli viszonylag nagyobbfajta lencse, én régi írásvetítőkből guberáltam ki lencséket, azokat használtam.

A távolságokat ha tudod kiszámolod, ha nem próbálgatod.

Akkor jó, amikor úgy van beállítva hogy a lencse kifókuszálja a falra az izzószál képét.

A kis tükröket beszínezni lámpalakkal, az égőt hűteni ventillátorral, az egészet bedobozolni.

Aztán én még azt is csináltam hogy a tükörfelületet hangra forgattam ide oda.

Ja és a tükör hordozó műanyagja, egy kukásautó narancssárga villogójának a teteje volt, de mondom bármi jó, ami hasonló méretű, de akár kisebb is csak arra kevesebb tükör fér.

2017. febr. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!