Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit jelent az hogy bandpass...

Mit jelent az hogy bandpass system?

Figyelt kérdés

2017. márc. 27. 07:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha lefordítod, akkor rájössz. A pontos fordítása "sáváteresztő". Pl mélynyomó ládák esetében hallani sűrűn ezt a megnevezést. A bandpass mélyláda egy adott, szűk frekvencia tartományban mocskos nagyot szól, de ezen a tartományon kívül már fokozottan hallható a "gyengülés". Ezért fontos, ha egy "bandpass" rendszert építesz, azt jól össze kell hangolni, mert ha már elcsúszik, nem egymáshoz illő a rendszer elemeinek a karakterisztikája, akkor nem hozza az elvért hatást. Pl, csak leegyszerűsítve, ha van egy mélynyomód, ahhoz egy olyan, megfelelően méretezett bandpass kialakítású ládára van szükséged, aminek a "sáváteresztése" a hangszóród optimális frekvenciasávjára van hangolva. Grafikonokon szépen le lehet követni, itt látszik, hogy milyen frekvenciákhoz mekkora érzékenység (dB érték) társul. De ha a megfelelő hangszóró/láda páros megvan, akkor ehhez kell egy olyan végfok (erősítő), aminek lehetőleg az adott frekvencia tartományban a legnagyobb a jel/zaj viszonya, és ott a legkisebb a torzítása is (%-os érték, minél kisebb, annál jobb, 0,001-0,0001% az már elég patent). Ha egy bandpass rendszeren gondolkozol, azt nagyon jól be kell lőni, hogy hozza a kívánt eredményt.
2017. márc. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

első vagyok

eszembe jutott, hogy zajcsillapítás esetén is hallani ha jól tudom ezt a kifejezést. Ebben az esetben éppen az a hangolás lényege, hogy a nem kívánt, zavaró rezgések és zajok "kioltódjanak".

2017. márc. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Esetleg tudsz segíteni milyen erősítő kellene hozzá? Pyle 500w os mélyláda PLQB10 a neve. Nagyon nem értek hozzá, kérlek segíts..
2017. márc. 27. 16:23
 4/5 anonim ***** válasza:

nem találtam hozzá grafikont neten.

Valahonnan vadássz le egyet, és annak megfelelő erősítőt szerezz hozzá, így hasraütés szerűen nem tudok mondani.

De egy tuti, ez elvileg 500W-os hangszóró, tehát olyna 200-250W-ot bír max folyamatosan. Tudni kéne azt is, hogy mennyi az érzékenysége a hangszórónak. Ha bandpass ládában van, akkor legalább 93-95 dB kell, hogy legyen az érzékenység, külnönben egy erőművel is harmatgyenge lesz.

Az erősítő névleges (RMS) teljesítménye szerintem legalább 400W legyen, amit le tud adni egy csatornára (egy kétcsatornás hidalva, vagy egy eleve egycsatornás, direkt mélyádához való), így nem kell csumán hajtani az erősítőt ahhoz, hogy a hangszóró ki legyen hajtva. Ha az erősítőt már 3/4 hangerő főlé húzod, akkor torzítani fog. Így a 400W-os cucc fél fölé állítva picivel elég lesz a ládádnak.

A grafikonokat mindenképpen látni kéne. Menj be valami speckó üzletbe, nézz végig egy párat, hamar rájössz mit kell nézni, nem egy rakétatudomány.

Így szavakkal nehéz elmagyarázni, látni kell az ilyet.

2017. márc. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!:)
2017. márc. 28. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!