Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyiket válasszam? Xbox One...

Melyiket válasszam? Xbox One S vs. Ps4 vs. Nintendo switch

Figyelt kérdés

2017. ápr. 10. 22:25
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Amelyiknek az exkluzív játékai jobban tetszenek.


Ha pedig nincs olyan exkluzív játék, ami miatt muszáj neked az a bizonyos konzol, akkor PC.

2017. ápr. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Krisipoke ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval.


Annyit kell még tudni, hogy a Switch minimálisan gyengébb, mint a másik kettő, viszont cserébe hordozható konzolként is működik, szóval ha ez neked szempont lehet, érdemes tudni róla. Viszont mivel még csak egy hónapja jelent meg, nincs rá annyi játék, mint a másik kettőre, persze ez idővel változni fog.

2017. ápr. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15%

A játékfelhozatal vitán felül az Xbox-ra és a PS4-re erősebb (sokkal) és ez így is fog maradni, raádásul hardveresen is vernek egy kört a Nintendora.


A Switch esetében a hordozhatóság lenne az előny, viszont nincs rá szinte semmi játék és ez nem is nagyon fog arányaiban javulni. Ha meg nem vagy Nintendo fanatikus akkor a saját játékaik 90%-a bugyutaságnak fog tűnni. Ráadásul a konzol ára is eléggé borsos.


Ha több időm lenne játszani, akkor én személy szerinte a játékok miatt most egy PS4 Pro-t vennék.

2017. ápr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Én nagy Nintendo fan vagyok, de a Switch-et egyenlőre nem ajánlom megvételre senkinek, hacsak nem hardcore Nintendo rajongó.

A Switch egy jó kezdeményezés és alapkoncepció, de messze nem tökéletes. Rengeteg hibája van, technikailag nem nyújtja azt a színvonalat, mint a másik két vetélytársa (mondjuk ez a Nintendónál mindig is jellemző volt), jelenleg alig van rá játék és a magyar árakat figyelembe véve indokolatlanul drága is. Ráadásul van néhány kiegészítő, amit ajánlott megvenni hozzá (pl. védő fólia) ami bőven megdobja az árát.


Egyébként én is csak azt tudom mondani, azt a konzolt kell megvenni, amelyik játékain a leginkább akar az ember játszani.

2017. máj. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Krisipoke ***** válasza:
53%
Utolsó: ezt sosem értettem, hogy miért mondja mindenki, hogy a Nintendo gépeire "mindig is" jellemző volt, hogy nem olyan erős, mint a vetélytársai. Már csak azért sem, mert a Switch-csel együtt 7 eddigi otthoni konzoljukból összesen 2 volt, ami gyengébb volt, mint az akkori konkurencia: a Wii és a Switch. A NES, a SNES, a Nintendo 64, a GameCube, de még a Wii U is mind erősebb gépek voltak megjelenésükkor, mint bármelyik másik konzol a piacon.
2017. máj. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A Wii U pofátlanul gyenge volt és hatalmasat is buktak vele. Tehát: az utóbbi 3 konzoljuk mind gyengébb volt a generáció többi tagjánál (kategóriákkal), ez pedig egy 10+ éves időszak, az ember bőven túlozhat annyit, hogy azt mondja, hogy ez "mindig" jellemző volt a konzolra.


Egyébként mielőtt valaki beleköt: a Switch oké, hogy gyengébb, mert egy kézi konzol, amit mellesleg rá lehet dugni lényegében egy HDMI-vel a tévére, de ettől még pofátlanság úgy árazni, ahogy teszik. Majd ezzel is buknak valószínűleg egy baromi nagyot, aztán kíváncsi leszek mi lesz.

(Azóta jelentettek már be rá valami nagy címet? Jó ideje nem figyelem.)

2017. máj. 7. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Krisipoke ***** válasza:

A Wii U továbbra is erősebb volt, mint az addigi bármelyik konzol, beleértve a PS3-at és az X360-at is. PS4 és Xbox One pedig akkor még nem létezett. A Wii U bukásának az oka legkevésbé volt az amúgy, hogy mennyire erős volt, sokkal fontosabb volt a borzalmas marketing, a névválasztás, és hogy állítólag annyira más rendszerben működött, hogy nehéz volt rá portolni, ráadásul az emberek jelentős része azt hitte csak, hogy egy add-on a Wii-re.


Switchre eddig amit bejelentettek nagy címet, és nem jelent még meg, az a Splatoon 2, az Arms, a Super Mario Odyssey, a Fire Emblem Warriors, egy csak megemlített Fire Emblem játék, egy új Xenoblade, kinda a Skyrim, meg ha számít, akkor Fifa 18 és NBA 2K18... Hirtelen ezek ugranak be, de állítólag nagy E3-mal készül a Nintendo, szóval ki tudja.

2017. máj. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Krisipoke ***** válasza:
100%
De amúgy még ha igaz is lenne, hogy a Wii U már megjelenésekor gyengébb volt, mint a többi gép, és hogy 10 éve igaz ez a Nintendo-ra ez így általánosságban, akkor sem lehet általánosítani, hogy "mindig is igaz volt rájuk", mivel ez a 10 év csak kb. a negyede a konzolos pályafutásuknak.
2017. máj. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"A Wii U továbbra is erősebb volt, mint az addigi bármelyik konzol, beleértve a PS3-at és az X360-at is. PS4 és Xbox One pedig akkor még nem létezett. A Wii U bukásának az oka legkevésbé volt az amúgy, hogy mennyire erős volt, sokkal fontosabb volt a borzalmas marketing, a névválasztás, és hogy állítólag annyira más rendszerben működött, hogy nehéz volt rá portolni, ráadásul az emberek jelentős része azt hitte csak, hogy egy add-on a Wii-re. "


Igen, erősebb volt, én nem is ezt vitattam, hiszen 7 évvel később jött ki mint az előző generáció, hanem azt írtam, hogy a generációjában a messze leggyengébb.


"Switchre eddig amit bejelentettek nagy címet, és nem jelent még meg, az a Splatoon 2, az Arms, a Super Mario Odyssey, a Fire Emblem Warriors, egy csak megemlített Fire Emblem játék, egy új Xenoblade, kinda a Skyrim, meg ha számít, akkor Fifa 18 és NBA 2K18... Hirtelen ezek ugranak be, de állítólag nagy E3-mal készül a Nintendo, szóval ki tudja."


És ezekből most melyik a nagy cím? A Skyrim egy több éves játék, nehogy már az legyen a húzócím, hogy régi játékok butított változatát portolgatjuk :D A Fifa meg az NBA dettó egy butítás lesz a többi konzolos vagy PC-s verzióhoz képest.

A Splatoon 2 pedig még mindig egy indie szintű cím, ami szép és jó, de gondolom erre is rávágnak egy röhejes árcédulát majd, ahogy Nintendóéknál szokás.


"De amúgy még ha igaz is lenne, hogy a Wii U már megjelenésekor gyengébb volt, mint a többi gép, és hogy 10 éve igaz ez a Nintendo-ra ez így általánosságban, akkor sem lehet általánosítani, hogy "mindig is igaz volt rájuk", mivel ez a 10 év csak kb. a negyede a konzolos pályafutásuknak."


Még egyszer mondom: de, lehet rájuk általánosítani. Ezt senki sem fogja szó szerint venni. Kutya élete van --> rossz élete van <--> nincs minden kutyának valójában rossz élete. A Nintendo mindig gyengébb konzolokat készít <--> nem mindig, csak az utóbbi rohadt sok évben.

2017. máj. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Krisipoke ***** válasza:

Igen, azt, hogy "mindig gyengébb konzolokat készít" valóban lehetett volna így is értelmezni, viszont a "mindig is jellemző volt" szerintem egyáltalán nem húzható rá arra, hogy "az elmúlt 40 évből 10-ben".


A generációkra való bontás pedig nem annyira fekete-fehér, mint azt sokan gondolják. Most ennyi erővel a Mega Drive is rohadt gyenge volt, mert gyengébb, mint az "adott generáció" SNES-e? Azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a gép megjelenésekor még nagyban a Famicom/NES volt a király, és első sorban azzal akartak versenyezni. Nyilván valószínűleg erősebb lesz egy gép, ha később jön ki, még ha csak egy évről is van szó, és nyilván a legtöbb cég nem arra fejleszti ki a gépét, hogy előtte megtippeli, hogy mit fog lépni a konkurencia, és azt már előre azt próbálja kontrázni.


A Skyrim valóban egy több éves játék, de tagadhatatlanul nagy cím. Gondoltam, elég egyértelmű, hogy a kora miatt írom, hogy "kinda", de kétlem, hogy bármit is romlott volna a játék pár röpke év alatt, amikor nemrég még számtalan forrás jelölte meg a valaha készült egyik legjobb játékként. Igen, nem egy teljesen új játék, de nem is ez volt a kérdés. A butított verzió meg nem tudom, honnan jött. A Skyrim anno megjelent pl. PS3-ra és X360-ra is, a Switch pedig kategóriákkal erősebb azoknál. Ha valamilyen módosítás lesz rajta az eredetihez képest, az nagyon valószínűtlen, hogy negatív irányba lesz.


A Splatoon nem tudom, mi alapján indie játék szintű. Eszméletlen módon árad belőle a Nintendo polish, tele van single- és multiplayer tartalommal, és a megjelenése után nagyon sokáig folyamatos, ingyenes plusz tartalmakat kapott, amik jelentős része új pályákból és teljesen új fegyvertípusokból állt. Vagy ha nálad minden indie játék, aminek nincs fotorealisztikus grafikája, akkor értem.


Kérdésedre válaszolva, amiket felsoroltam, az mind nagy cím. Oké, a Skyrimet megbeszéltük, a Splatoont megbeszéltük (az árával kapcsolatban amúgy: az első rész is csak ~40 euró volt megjelenéskor a normál 60 euró helyett), a sportjátékok mondjuk a casual rétegen kívül nem sok embert szoktak érdekelni (a Switch pedig már koncepciója szerint is kedvez a casual rétegnek), viszont a többi játékot meg sem említetted. De szívesen meghallgatom, hogy szerinted egy új Mario, Xenoblade, vagy Fire Emblem, illetve az Arms miért nem nagy címek.

2017. máj. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!