Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ekkora fokú visszafejlődés...

Ekkora fokú visszafejlődés történt? 200 ezerből nem lehet venni egy normális hangcuccot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék venni egy normális hangcuccot. Voltam MM-ba és kiábrándító a helyzet. 200 ezerig nézegettem a hangcuccokat, ami volt HiFi, soundbar és egybe 5.1 házimozi is, és egyik rosszabbul szólt mint a másik. (az is egy dolog h ennyi pénzért némelyik olyan könnyű volt, mintha papírból lenne.)


Szóval az alakja mindegy lenne, éntőlem soundbar is lehet, vagy akár 5.1 is(amiből esetleg csak a 2 frontot és mélyet használnám)...de nagyon rossz a helyzet.


Az igényeim pedig nem lennének nagyok:

Most is egybeszettes LG-ket használok, csak már 10 éves mind a kettő. Nem igaz hogy ezt a szintet nem tudja hozni egy mai 200 ezres cucc. Igaz ez az egybeszett nem a legolcsóbb volt, nade eltelt 10 év, visszafele meg nem akarok fejlődni.

Ennek az LG-mnek 6 kg-os magas hangszórója (pedig nem állványos) van, és 10 kg-os mély. Most meg nézek egy 200 ezres Harmant, és a mélye nincsen 6 kg súlyú...vicc.


Konkrét példát is írhatok:

van egy ilyenem is: [link]

Egybeszett ugye, amit sokan lenéznek. Meghallgattam a Denon 140 ezres és a 200 ezres rendszerét...köze nem volt a híres Denonnak az LG-hez. Sem hangerősségbe, sem hangminőségbe.

Tisztába vagyok vele, hogy nagy és nem zárt tér a MM, de azért tudok viszonyítani...egyszerűen a Denonból nem jöttek ki a részletgazdag hangok sem...Úgy lenyomja az LG-m, hogy csak na...


Külön komponensekkel nem szeretnék foglalkozni...nem akarok én ennyire belemenni, de valami jó egybeszett nem igaz hogy nem létezik... (?)



2017. máj. 7. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarsz jó dologgal foglalkozni hanem a vakok közt valogatsz és csodálkozol hogy vacak
2017. máj. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mire gondolsz?

Hogy inkább külön-külön darabokból állítsam össze mégis?

2017. máj. 7. 10:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elmész egy jó nevű hifiboltba, ahol hasznéált motyókkal is foglalkoznak. Vagy beiratkozol egy retro hifis facebook csoportba, és két kilóból egy húsz évvel ezelőtti high-end határát súroló cuccott rakhatsz össze elemekből.

Egy CD, egy erősítő, egy tuner (vagy receiver a kettő helyett), két normális nagy térfogatú hangdoboz.


Kétszázezerből meseszépen szóló összeállításod lehet.

2017. máj. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval, 150 ezerből is kiváló rendszert építhetsz használtan. Egyébként még a 100-200 ezer közötti hangsugárzók sem érnek már sz@rt sem.. meg lehet nézni belül mit összeokádnak bennük... vékony semmirekellő kábel az összesben, hangváltóról álmodni sem lehet, max 1-1 kondi meg egy kis tekercs, a dobozok anyaga is nagyrészt valami zengő-bongó préselt marhaság, és a magassugrázókra is egyre több neodym mágnes jut amit aztán egy jobb (régebbi) erősítővel megküldve leégetsz. Még 1 milliós kategóriákban sem képesek minimum 25 centiig menni a mélysugárzóknál, Közelében sincs még egy JBL L100-nak sem nem hogy annál feljebb.
2017. máj. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tiz éve 180 forint volt a dollár, most 290. A nyersanyag is drágult, a kinai melós is többet keres, a bevezetett új környezetvédelmi előírások is drágább termeket eredményeznek. A szállítmányozás és a járulékos költségek is magasabbak. Szerintem egy mai és egy tíz eves között árban 2 - 2.2 szorzás a reális. Azaz, amit tíz éve mondjuk 150 ezerért megkaptál, azt most 300 felett keresd.

Az, hogy most HDMI ilyen-olyan, DTS ez meg az valójában nem számít. A stabil táp, jó hangszórók, jol kivitelezett dobozok most sem lennenek mások mint akkor.

Fontos, hogy a zenehallgatási szokások is változtak. Ahhoz, hogy a Youtube jól szoljon pont az kell, ne legyen a rendszer túl részletgazdag, azaz leleplező hangú. Ugyanez igaz az agyonkompresszált audio és videó streamekre...

2017. máj. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

19:04 Előző hozzászólásra:


Ez oké,

az a furcsa számomra, hogy a bögreszettnek csúfolt LG-m (amiket mindenhol sz..oznak, hogy ilyen-olyan f.s stb...) körberöhögi a mai 200 ezer Ft-os Denon HiFi-t, a 180 ezer Ft-os Denon és Harman soundbart...

és ezt nem gondoltam volna. Azt hittem hogy most ráveszem magam, kiadok 200 ezret, és milyen szuper hangrendszerem lesz, de csak visszalépnék ennyi pénzből ahogy látom.

Persze lenne Bluetooth-om, meg HDMI ARC-om, meg DLNA....a hangminőség drasztikus csökkentése árán.

2017. máj. 7. 19:57
 7/10 anonim ***** válasza:

Erről megvan az a véleményem hogy 8 éve vettem egy denon erositot kef hangfalakat 320e ft volt. Később vettem egy subot mellé de felesleges volt. Mivel azóta semmi se változott nem avult el semmi, ha elavul max 80ert veszek egy új erositot azt ennyi. Kompletten venni egy rendszert nem hiszem hogy rentábilis dolog.


Ahogy itt ajánlottak kell keresni használtan dolgokat jó áron mennek és összerakni egy rendszert.

2017. máj. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jó komplett szettek soha nem léteztek. A minőségi hifi mindig is külön komponensekből állt, így van ez ma is. Bár tény, hogy sok régi nagy márka mára csak tucatterméket gyárt, és ritka a valódi minőség a nagy név mögött, ezért rajonganak az audiophile emberek a vintage cuccokért. Szóval ha minőséget akarsz, vegyél egy vintage rendszert, ennyiből már jól be lehet vásárolni és biztosan elégedett leszel.
2018. febr. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Jó komplett szettek soha nem léteztek."


Tévedsz. Léteztek. Konkrét példákat is írhatok több márkától:


LG J10HD, LG HB354BS, Sony Pascal széria, Panasonic SC-HT870


Ezek nem audiophile termékek, azt elismerem.

DE

Az biztos, hogy ezek a pár forintos egybeszettek lenyomnak egy mai MM-ban lévő 600 ezres Sonos szettet. De igazából mindegyik mai rendszert. Pedig a felsoroltak egybeszettek. Na ez a szégyen.

2018. febr. 27. 08:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát, ha ez igaz, akkor tényleg nagyon szomorú :D de az is lehet, hogy csak a te ízlésednek nem felel meg az a sonus, vagy néztél több márkát is és minddel ez a helyzet? Igazság szerint én nem tudom mit nyújtanak jelenleg a gyártók, én vintage vonalon mozgok, régi TDL hangfalaim vannak, és szó mi szó, a régi modellek brutál jól szólnak, de valóban rengetegen panaszkodnak, hogy az új modellek minősíthetetlenek, bár az is igaz, hogy ezt a minőségromlást az okoszta, hogy egy másik cég bekebelezte a TDL-t
2018. febr. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!