Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha nem tetszik a tablet amit...

Ha nem tetszik a tablet amit rendeltem neten, akkor 14 napon belül következmények nélkül visszaküldhetem?

Figyelt kérdés
Vettem neten egy tabletet-et elég nagy összegben, 5 napja van nálam, de nekem nem tetszik, meg jobban átgondolva nincs is rá szükségem. Most akkor ezt én 14 napon belül simán visszaküldhetem a boltnak, akik visszautalják a pénzt? Csak mert ez nekem elég fura. A bolt mit fog csinálni a visszaküldött, közel 160 ezer Ft értékű termékkel? Hisz újként már nem adhatják el. Mi van akkor ha esetleg valaki sérülten küldi vissza 14 napon belül? (az esetemben szó sincs erről, csak kíváncsiságból kérdem)

2017. máj. 24. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Eladják újracsomagoltként
2017. máj. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, ha a szerződés jelen nem lévő felek között jött létre, azaz például netshopban vásároltad, az Európai Unión belül, akkor él a 14 napos elállási jogod. Ennek feltétele, hogy a termék sértetlen legyen, hibátlan állapotú.

Nem feltétele

- az eredeti csomagolás megléte (ezt a boltok kérni szokták persze, de nem feltétel a jogszabály szerint),

- sem pedig hogy megindokold, hogy miért állsz el a szerződéstől.


Visszajuttatnod neked, a saját költségeden kell, ezután ők visszatérítik a teljes vételárat.


A legjobb természetesen személyesen visszavinni, akkor se szállítást nem fizetsz, se várnod nem kell a pénzedre, ott helyben a kezedbe nyomják.

2017. máj. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Természetesen sértetlen állapotban van, és a gyári csomagolását sem dobtam ki még ki.

Mivel Apple termékről van szó, az nem kizáró ok hogy már aktiváltam a készüléket? Ugye így az Apple által adott 1 év garancia elkezdett ketyegni.

2017. máj. 24. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!