Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Régi mini hifi működik autórád...

Régi mini hifi működik autórádióhoz való fm transmitterrel?

Figyelt kérdés
Van egy régi mini hifim ami kazettás és cd-s és rádiós. Hálózati szivargyújtós átalakítóba bedugok egy fm transzmittert az működik úgy mint egy autós rádióval és tudok sd kártyáról vagy pendrive-ról zenét hallgatni?

2017. jún. 11. 18:07
 1/2 Szirty ***** válasza:
100%

Attól függ hogy az FM transmitter milyen frekvencián sugároz.

Megnézed az adatlapján (mivel nem írtad ide milyen).


Utána megnézed a rádiódat hogy melyik FM sáv vételére képes (OIRT vagy CCIR/OIRT). EZt sem tudom megmondani, mert a rádiód típusát sem írtad ide.


Ha rádió által hangolható sávon belül esik a transmitter frekvenciája akkor használhatod ahogy leírtad.


Valószínű azonban hogy ha a vevő régi, akkor csak OIRT sávot tud venni (66-74MHz). Ezt a sávot ma már nem nagyon használják így a transmittered valószínűleg a CCIR sávban sugároz (87.5-108 MHz).

De lehet hogy szerencséd van és a vevő két sávos (CCIR/OIRT). Meg kell nézni.


Mivel túl kevés információt közöltél, a kérdésedre nem lehet 100%-os választ adni.

2017. jún. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hiányos adataim ellenére köszönöm a választ. 100 %-os. Nem is gondoltam ezekre. A hifi egy 12 éves SANYO (ha jól tudom a márka azóta megszűnt) Természetesen 87.5-108 MHz között sugároz. Úgyhogy megpróbálom!
2017. jún. 12. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!