Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Régi orion (SE 1025B) erősítő...

Régi orion (SE 1025B) erősítő bemenetét hogyan tudnám sima kétpólusú hangszórókábellel használni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval az a kérdés merült fel bennem, miután felújítottam egy régi 3utas videoton hangfalpárt, hogy nem cserélném le szeretett orion erősítőmet, inkább hozzákötném őket ehhez.

A bökkenő csak az hogy a 3utason sima két pólusú bemenet van de az erősítőn ez a régi csatlakozó (lásd kép)

Az oké, hogy ha beledugdosom a csatlakozó lyukaiba a kábelt akkor működik.. de nem túl esztétikus és stabil megoldás. Szerintetek mi lenne erre alternatíva?


Itt látható a csatlakozó:

[link]

[link]

[link]



2017. jún. 15. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Mi a probléma? A harmadik képen ott a belevaló dugó. Polaritáshelyesen beleforrasztod a két eres hangszórókábelt, és kész, bedugod, működik.
2017. jún. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
előző megírta a választ
2017. jún. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a régi orion hangfalam csatlakozója csak szemléltetésképp. Nem azzal szeretném hasznáni, hanem olyannal amin nincs ilyen csatlakozó és nem is szeretnék rá rakni.
2017. jún. 16. 11:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Figyelj, van az erősdítődön két aljzat. Ilyen dugó való bele. Drótót nem akarsz beledugni, mert nem stabil és nem esztétikus. A belevaló dugót nem akarod használni, mert csak. Akkor mi a jó büdös nagy lófaszt akarsz, már ne is haragudj?
2017. jún. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érett választ :D Mi nem érthető a kérdésemből? Kétpólusú sima hangszóró kábellel szeretném összekötni az erősítőt hangfallal. De nem úgy hogy mint valami fogyatékos beledugdosom a kábelt. Valami átalakítót keresek vagy kérdezem hogy lehet e bele valamit beleforrasztani amibe bele tudom kötni a + és - kábelszárt. Ha nem tudod nem miről van szó inkább ne írj. Köszönöm.
2017. jún. 17. 02:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Én tudom miről van szó. Neked viszont fogalmad sincs.

Az az "átalakító" amit keresel, nem létezik.

Ebbe a csatlakozóba csak és kizárólag azt a csatlakozót lehet bedugni, amit lefotóztál.


Ezt írtad:

"lehet e bele valamit beleforrasztani amibe bele tudom kötni a + és - kábelszárt"

Igen, lehet, amit keresel az pont ez a dugó. Nincs más. Ez van. Vagy ráforrasztod, vagy a csupasz vezetéket dugod bele jó kontakthibásan, vagy nem hallgatod. Más lehetőség nincs.

Szólj, ha még most sem érted, szívesen leírom még egyszer.

2017. jún. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jólvan köszönöm utolsó, megoldom mostmár. Nem a válasz nem tetszik, hanem a stílus.

Életem első gyakorikérdése volt ez. Nem értem azt ahogy az emberek hozzáállnak. Szerintetek miért kérdezek? Mert hátha más jobban tudja, hátha más tud mondani valami okosat. Nem kioktatást kértem arról hogy milyen hülye vagyok, hanem segítséget egy problémám megoldásához.

Köszönöm annak aki segíteni próbált, habár inkább a lenéző mindentudó komment volt a gyakoribb.

2017. jún. 28. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!