Mi lehet a baja az asztali DVD lejátszomnak? Érdemes elvinnem szervizbe?

Figyelt kérdés

Trion vision TR-6117


Avi filmeket nézek DVD-n akadoznak, számitogépen tökéletesen müködik.


Írtam ki avi-ba filmeket és én leszoktam elenőrizni pc-n, és tökéletesen ki írta hiba nélkül. És be raktam a Trion lejátszoba el kezdett akadozni és fura hangjavol a lejátszoban mikkor akadozott a film, és vissza raktam a pc írojába és már ott is akadozott, tönkre tette a lemezt a Trion lekátszó. 8x-osan szoktam ki írni a filmeket.


Lehet a lézer fej adja meg magát?



2017. júl. 18. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Üdv!


Sok minden lehet. Az, hogy már a PC sem tudja rendesen olvasni a lemezt, arra utal, hogy a lemez nem jó.

..már?

Nem gondolom, hogy a DVD lejátszó tette tönkre.

A megírt lemez lehet rossz az alapanyag (nyers lemez) vagy az írás, azaz az író miatt. A hiba előbukhat kicsit később is.

Nem biztos, hogy a 8x írás biztosítja a legjobb eredményt.


Próbálgass másikakat írni.

Milyen lemezt használsz?

... bár az én tapasztalatom, hogy a lemezekkel általában nincs gond manapság. Előfordul egy-egy hibás gyengébb minőségű, de ritkán, és márkától függetlenül. Én maxell-t veszek 100-as hengerben. Nyomtatható. kb 65 Ft.

Ha tud a lemez nagyobb sebességet, írd gyorsabban.

2017. júl. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Előtte semmi gond nem volt a lemezzel. És mindig csak az avi filmeknél csinálja, de nem mindnél. Maxell-t jasználok 100 Ft db-ja. A DVD videó filmekel semmi gond. Nem találtam a használati utasitásába hogy avi-t lejátszana, lehet azért akad mert nem viszi az avi-t. Amiket ki írtam képeket azt se tudja mind be olvasni.


Avi-t lehet nem visszi, az miatt lehet ez a gond?

2017. júl. 19. 10:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nem viszi az avi-t akkor nem akadna, hanem egyáltalán fel sem ismerné, és el se lehetne indítani.

Persze vanolyan is hogy a lézer lencse koszolódik, porosodik, hiszen általában felfelé áll (alulról világítja a lemezt). Finoman le lehet söprögetni.

... vagy elöregedik, elkopik a fejet mozgató (gagyi műanyag) mechanika

... de ilyesmi esetén válogatás nélkül semmit sem tud olvasni rendesen.

Viszont sajnos a kodekek, illetve az azokat alkalmazó alkalmazások kimenetei között lehetnek olyan apró eltérések, melyek mellet a lejátszás még elindítható, de a folyamatos zökkentőmentes lejátszás már nem biztosítható. Hiába van látszólag "szabvány" tömörítés, a gyakorlatban vannak nem egységes megoldások.

Ez alapján talán érdemes különböző encoderekkel, konvertálókkal próbálkozni.

Üdv!

2017. júl. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Fültisztító vagy papírzsepivel tisztítsam meg?

Elég csak szárazon törlöm meg, és meg fújkálom?

Gondolom pálinka nem jó.

2017. júl. 21. 02:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Üdv!

Én nem nedvesíteném. Csak port kell lesöpörni róla.

Jó a vatta.

...de ha szabad szemmel látszik valami makacsabb, akkor meglehelve finom optikatörlő kendővel (mikroszálas)törölném

2017. júl. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Rendben.


3 kérdésem még van, ha tudsz rájuk válaszolni amiket linkelek.


https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__szorak..


https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__szorak..



https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-..



Szerinted mik lehetnek a hibáji a többi műszaki cuccomnak?

2017. júl. 22. 12:54
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2017. júl. 24. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!