Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A tévémen van HDMI bemenet a...

A tévémen van HDMI bemenet a hátulján, a kérdésem hogy ha veszek HDMI kábelt és a laptopot összekötöm a tévével akkor a laptop vinyóján lévő videókat le tudom játszani a tévé beépített lejátszó rendszerével?

Figyelt kérdés

#tévé #apa #videó #kábel #HDMI #laptop #lejátszórendszer
2017. júl. 29. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a Hdmi kábel adatot nem visz át csak képet és hangot. Magyarul a monitor kábeljét és a hangszóró jackjet váltod ki vele
2017. júl. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amit te szeretnél ahhoz vagy UTP kábel vagy wi-fi router kell, LAN hálózattal, a gépre fel kell tenned valami profit ami streameli a videót a hálózaton ( ez lehet a Kodi Média Center) és akkor hálózaton keresztül tudod úgy nézni ahogy szeretnéd . Ha ebben kell tudok segíteni beállítani , írj privátot és holnap elküldöm a leírását
2017. júl. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

"a laptop vinyóján lévő videókat le tudom játszani a tévé beépített lejátszó rendszerével?"


Nem fogod.

2017. júl. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Érdekes, mert ha pendrive-ot dugok a tv-be akkor az azon lévő videókat vagy zenéket képeket lejátsza a tv beépített lejátszója. Ezt direkt csinálják így hogy mindenféle sz@rt kelljen venni, nehogy már valami egyszerű legyen.
2017. júl. 30. 09:36
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Érdekes, a pendrive-odat nem a HDMI csatlakozóba dugod. Ezt direkt csinálod, vagy tényleg nem érted?
2017. júl. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A HDMI a mozgokep es hang atvitelre van tehat amit a gepen jatszol le azt latod a TV-n.



Szoval a pendrive az meg total mas. Ott a fajlokat viszed a TV-re es ott jatszod le.


Akkora akulonbseg mint a szinhaz meg a mozi. A szinhazban a szineszt latod a moziban csak kepmasat :D


Ha a szamitogepen levo fajlokat akarod lejatszani vagy vezetekes vagy Wifi LAN kapcsolatra van szukseged. Es megfeleloen megosztani a fajlokat a szamitogepen. Pl DLNA.

De ez bonyesz. Inkabb hasznalj pendrive-ot.



Kieg:

Amugy azzal nem mondtal lehetetlent hogy a HDMI-n miert nem a fajlok mennek at. Most azzal nem kavarok be hogy a HDMI 1.3a szabvanytol a HDMI-n lehet Elthernet csatorna tehat adott korulmenyek kozott LAN kapcsolat is lehetne ket eszkoz kozott csak a HDMI kabellel, es igy akar fajl atvitelt is lehetne csinalni. De nem lattam kesz megoldast meg erre. Sot szerintem keves eszkoz tamogatja a HDMI Ethernetet. Ugyhogy ezt most felejtsd el... :D

2021. nov. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elnezest 1.4 szabvanytol van...

[link]

2021. nov. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#1


Azert ez igy nem teljesen igaz. Igaz meg sosem lattam ahol az adatatviteli kepesseget kihasznaljak.


De a HDMI adatatvitekre is alkalmas..


[link]

2021. nov. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

" Ezt direkt csinálják így hogy mindenféle sz@rt kelljen venni,"

Ugye milyen egyszerű lenne, hogy bárhová dugnád a pendriveodat, minden lejátszaná? Még a mikró is?

A csapból meg nem csak víz jönne, hanem benzin, vagy gáz is, néha tej, vagy kóla, hogy ne kelljen mindenféle sz@rt venni.

2021. nov. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!