PS3 Move vagy Nintendo Wii?

Figyelt kérdés

Sziasztok, én minden téren kimaradtam eddig a konzolok világából. Viszont most valamiért beruháznék valami ilyen jellegű, motion eszközre. Most, hogy ezek az eszközök már az előző generációhoz tartoznak, gondoltam beszerezhetném valamelyiket olcsóbban, és nekem ez igy is uj élmény lenne.


Első sorban párom és a magam szórakoztatására venném a gépet. Tehát nem egy 5 éves gyerekkel és csak ritkán részeg partiarcokkal szeretnék együtt valami idióta ugrálós játékkal játszani.


A kettő közül melyikre jelentek meg kicsit komolyabb, de nagy élvezetet nyújtó lövöldözős, vagy sport játékok?


A grafika nem számít, inkább az, hogy több élvezhető játék legyen rajta ilyen módon, és esetleg pontosabb legyen.


Köszönöm előre is a segítségeteket.



2017. júl. 31. 18:08
 1/2 Krisipoke ***** válasza:
100%

Szia!

Összességében a csak mozgásra építő játékok tipikusan azok, amiket elég hamar meg tud unni az ember, inkább csak jópofák.

Én inkább a Wii-t ajánlanám, mert olcsóbb, és főleg ilyen jellegű játékból sokkal nagyobb választék van rá. Mondjuk ez előbb is volt, így sokszor a mozgásérzékelés kevésbé tud pontos lenni (bár nem számottevően), viszont a célzás tökéletesen pontos, és a "sima" mozgásérzékelésen is javítottak a későbbi Wii Motion Plus-os kontrollerekkel.

Sport játékból amit mindenki szokott hozzá ajánlani, az a megjelenéskori Wii Sports, illetve a későbbi Wii Sports Resort (amihez kell már a jobb érzékelés), de pl. a WarioWare Smooth Moves vagy a Wii Play is nagyon jók mozgásérzékelős kategóriában.

A lövöldözős játékok, amik adott esetben csak a célzáshoz használják a mozgásérzékelést, elég kényelmessé teszik azt. Talán a gép legnagyobb és legnépszerűbb ilyen jellegű játéka a Metroid Prime 3 (vagy a Metroid Prime Trilogy, amit nehezebb beszerezni, de rajta van az első két rész is mozgásérzékelős verzióban), viszont ez leginkább csak egyszemélyes. Ugyanakkor vannak még olyanok, mint a Zelda: Skyward Sword, ami egy elég nagy költségvetésű és híresnek számító akció-kalandjáték, ahol a kardozás egy az egyben úgy történik, ahogy a kezünket mozgatjuk, és szerencsére ehhez nem kell feláldoznia semmit a játékélményből, mint sok más játéknál.

2017. júl. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Sokat segítettél! :) Tetszik amit írtál, esélyes, hogy Wii lesz.
2017. aug. 1. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!