Apple tv hogy működik?

Figyelt kérdés
Nem tudok kb semmit a TV-ről, szóval ha én megvenném az apple tv-t, még kéne hozzá egy monitort venni? És az apple tv-n ugyanugy lehet csatornákat nézni? És hogy lehet DVD-t csatlakoztatni? Vagy azt a monitorba kell? Játék-DVD-k elindulnak a TV-n?

2017. aug. 7. 07:50
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Ilyen az, amikor valaki menőzni akar, de egyáltalán nem ért hozzá.
2017. aug. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Első körben tanulmányozd át a hivatalos oldalt:

[link]

[link] specs/


Ez nem egy tv, sokkal inkább hasonlít egy box-ra, amit pl. a telekom vagy az UPC ad. Viszont ezen nem tudod nézni az RTL-t, meg TV2-őt, mivel ez nem arra van. Viszont tudsz rajta netezni, youtube-ozni, képeket nézegetni felhőből, játszani, stb...

DVD lemezt nem tudsz beletenni.

Filmet tudsz nézni pl. Netflixen (szinte csak eredeti nyelven, egyelőre).

2017. aug. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommented, végre egy normális ember :)
2017. aug. 7. 09:14
 4/7 anonim ***** válasza:

"ha én megvenném az apple tv-t, még kéne hozzá egy monitort venni?"


Az Apple TV egy kis médiabox, HDMI kimenete van, azzal lehet bármilyen kijelzőre rákötni. Kötheted monitorra, de célszerűbb nagy képernyős TV-re, arra találták ki.


"És az apple tv-n ugyanugy lehet csatornákat nézni?"


Lehet, appokon keresztól, de nem ez a lényege. Nagyjából olyan, mint egy SMART TV menüje, csak Apple specifikus tartalommal.


"És hogy lehet DVD-t csatlakoztatni?"


Sehogyan.


"Vagy azt a monitorba kell?"


Igen, vagy TV-re.


"Játék-DVD-k elindulnak a TV-n?"


Nem.

2017. aug. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bemásolom neked egy régebbi válaszomat:


Tény, hogy sokminden van rajta ami Magyarországon nem használható, vagy csak angol tudással.

Elmondom én mire használom, Te pedig el tudod dönteni hogy érdekel- e.

Régebbi (mert hogy olyan is volt), csak a meglévő alkalmazások, App Store nincs. iTunes zene, és film vásárlás, vagy kölcsönzés. Amig nem volt Netfix, én kölcsönözni szoktam, pár euro, legfrissebb filmek, javarészt szinkronnal. Ez azt jelenti, hogy nem tölti le a gép a filmet, hanem az Apple szerverétől streameled, 30 napig akárhányszor megnézheted.

Netflix: havi 8 euroért ákármennyi filmet, sorozatot nézhetsz, de alig van magyar tartalom, azok is régebbiek tehát angoltudás szükséges.

Otthoni megosztás: a laptopodról vagy PC-dről filmet, zenét streamelhetsz wifin keresztül. Nem az internetet használja ilyenkor, hanem a router sugárzását, tehát azonos wifin kell lennie a két gépnek.

Youtube- ugyanaz mint telón/tableten csak nagyképernyőben. :) Ha van youtube profilod, jelentkezz be, csinálhatsz lejátszási listákat, feliratkozhatsz, kapsz értesítést az új videókról.

Internetes rádiók: ez értelemszerü.

Podcastok: én ezt főleg telón használom, de szinkronban van vele az Apple TV is, rá van kötve egy erősítő a TV re, és így Apple TV - n is tudok zenét hallgatni, vagy bármit amire telón feliratkoztam.

Apple Events: a keynote-okról élő közvetítés.

Air Play: a telód kijelzőjét a tv-re tükrözi.

Fotók: egyrészt a fotostream amit én nem használok, ez az összes telón lévő fotodat ebbe a mappába pakolja, azonban ez nem tárolasra szolgál, mivel csak 30 napig tárolja itt. Megjelenitésere ideális. Képzeld el hogy voltatok vhol kirándulni, haza jössz, a telód felcsatlakozik és máris lövi át a friss fotókat, és csak a TV elé kell ülni, és nézni. Videókat sajnos nem küld át :( én ezt nem használom, Flickr-es vagyok, erre mindjárt visszatérek.

Fotómegosztás: ha egy szinten iPhone-ossal szeretnél fotókat megosztani, csinálj magatoknak közös mappát a telódon, es pakold abba. Ezek a mappák a TV-den is meg fognak jelenni, és itt már a videók is mehetnek bele. Fontos tudni hogy a videók minöségét kissé lerontja, hogy kisebb legyen az adat forgalom. De ez sem tárolásra szolgal csak megosztásra.

Tárolásra ott a Fickr. Ha olyan fotó/video mániás vagy mint én, ezt imádni fogod. :) Először is regisztrálj a honlapon, 1 TB ingyenes tárhelyet fogsz kapni, ami messze a legjobb ajánlat a felhők világában. Ezután jeletnkezz be az Apple TV-n , illetve töltsd le a telóra az appot, és oda is. Kapcsold be az automata feltöltest , és ezután minden fotód és videód fel fog töltődni amikor wifin vagy ( mobilinternet használatot tiltsd le neki, mert lezabálja) csinálhatsz mappákat, idő vonalas nezetet, stb, ez mind-mind szinkronizálodik az eszkozök közt, és ezután az Apple TV-n bármikor vissza nézheted fotóid/videoid. Nincs többé kábelezés, pendrive ozás ( hogy a CD re írásröl már ne is beszéljünk :) ), minden ott tárolódik, és még a PCt/laptopot sem kell bekapcsolni, illetve nem a telodon fog tárolódni a sok kép/videó, ami pl 16GB-os tárhely esetén igencsak jól jön. Az alkalmazásból viszont bármikor elő tudod hívni, ami épp kell.

Vimeo: ugyanez a videoidnak, jobb minőségben.


Új Apple TV: csak nemrég vettem, nem ismerem még minden funkcióját, amit eddig el tudok mondani:

A fentieken felül:

App Store

Siri

Okosotthon vezérlés ( fene tudja ez mit jelent ;) )

iCloud fotókönyvtár: lényegében ugyanaz mint a Flickr.

VLC, vagy Plex: ha van otthoni media szervered ( NAS), az abban tárolt tartalmak lejátszása, illetve kompatibilis felhőkhöz kapcsolodás ( pl Goolgle Drive, One Drive)

Apple Music: 5euro/hó annyi zenét hallgathatsz amennyit akarsz. Lejátszási listák, elő adókra feliratkozás stb.

Bivalyerős proci.

Tök jó az érintős távirányítója!

Játékok letöltése ( én nem szoktam játszani )

És itt egy tökjó kis bemutató videó.

[link]


Ha további kérdésed van, írj bátran.

2017. aug. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm ilyen hasznos válaszban bizony nem reménykedtem! Ez messze a legjobb írás amit olvastam az Apple TV-ről! Köszönöm!
2017. aug. 9. 12:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs mit. ;)
2017. aug. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!