Milyen laptopot vegyen egy építészmérnök hallgató?

Figyelt kérdés

annyi a lényeg h max 250-300ezer legyen

ti milyen laptopot ajánlanátok? Mi a fontos benne amire biztosan szükségem lesz? Hallottam olyat is h egy gamer laptop jó lenne ezzel mennyire értetek egyet?



2017. aug. 12. 15:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem ne vegyél gamer laptopot. Nagy batár, nehéz, nem egyetemre való.

Szerintem ha tényleg jót akarsz akkor egy Apple MacBook Air 13' 285 ezer. Tényleg nagyon gyors, a rendszer egyszerű rajta, meg kell szokni de nem nehéz. Nagyon vékony, könnyű, nem véletlenül "Air" a neve.

Jöhetnek az Apple fikázók, de egy ilyen belsővel megvásárolható más gyártó laptopja, ugyan ennyibe kerül. Viszont ez nagyon vékony és könnyű, elegáns.

2017. aug. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Mondjuk ezt. i7-es Cpu, Dell, windows 10, 2 TB Hdd.


nem mindegy mi a szakmád egyébként?


Nem is értem.


Nincs külön notebook villamosmérnöknek vagy gépészmérnöknek. Vagy akkor a mechatronikai mérnök más notebook-ot vesz mint a vegyészmérnök?

2017. aug. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

Ha úgy vesszük amit belinkeltem is gamer notebook.


Amd 4 GB-os videokártya van benne.

2017. aug. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
37%

Bizony az építészmérnöknek nem mindegy milyen a laptop. Valamelyiktök említett olyant,hogy mechatronikai... Na a büfészakokat ne keverjük már ide!


Különben jogos a kérdés. Szerintem mindenképp előnyös a Windows , ha esetleg olyan programot kell majd használni, ami más platformon nem elérhető.


Még egy fontos dolog: KIJELZŐ. Az ilyen 100-120 ezres gépeknek fos kijelzójűk van. Mint a laptopoknak általában. És egy CAD rajznál nem mindegy, hogy mennyire kell guvasztani a szemedet. Ugyhogy a kijelző elsődleges szempont, és az akku üzemidő.

2017. aug. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
9%
Értelmes egyetemen olyan programokat használnak, amilyekhez van Osx verzió is. Mivel a magyar egyetemek gyenge minőségűek minden téren (még a BME, ELTE is), főleg nemzetközi szinten, ezért valóban jogos a felvetés, mely szerint Windows géppel jobban járnál.
2017. aug. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Építészet... Ott bizony CAD programok lesznek. Ezek a

programok pedig procit és videokártyát esznek. Integrált

Intel kártyával labdába sem lehet rúgni! Maradnak a gamer-

nek kikiáltott laptopok.


300 körül már lehet kapni ASUS ROG-ot, erősebb procival és

nVidia kártyával, amin már elég jól elmennek a CAD cuccok.

Persze nem lesz olyan erős, mint egy desktop, de arra jó,

hogy ne keljen perceket várni egy nézetváltoztatásnál.


Millió tool van, amit tudsz még majd a munkádhoz

használni, de ezek 99%-a windowsos csak, és valószínű,

hogy leendő munkahelyeden is találkozni fogsz vele.


Tévedés ne essék, nem fikázom az Apple termékeket, de

tervezői munkához egy Air használhatatlan.


Persze csak ha a jegyzeteket akarod bepötyögni, és semmi

3D alkalmazást nem akarsz futtatni, akkor elég egy 100e

ft-os netbook is :)

2017. aug. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
A MacBook-ban egy k**va erős SSD van. I5 8gb RAM, a videókártya a gyengéje. De én még is ezt választanám, bár nem tudom mire kell ott. Nem mondtak semmit?
2017. aug. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Van egy kis összefoglalója a HK-nak is laptop ügyben, érdemes elolvasni.
2017. aug. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
2017. aug. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
90%

A négyesnek üzenem, hogy azt a büfészakot a cégek jelenleg majdnem dupla akkora fizetéssel honorálják mint egy építészt :D


Amúgy a kérdéshez visszatérve túl komoly gép nem kell. Ha a használt programokból 5-6 éves verziót szedsz le (rajzokhoz bőven elég, nem kell a legújabb) akkor még kisebb lesz a gépigény. Én 200-nál többet biztos nem költenék rá. Sőt.

2017. aug. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!