Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Drón áramellátását meglehet...

Drón áramellátását meglehet oldani power bankkal?

Figyelt kérdés

Akarok házilag egy drónt csinálni amihez arduinot használnák és arra kötném a gps, magnetometert,girószkopot és a motorokat vagyis elötte lévő esc-t. Ebayröl rendelnék dronhoz való motorokat

ilyet:

[link]


meg esetleg még szárnyakat vagy a vázat megcsinálom otthoni dolgokból. Az arduinot is programozni betudom értek hozzá. SZerintetek ez kivitelezhető lenne? ÉS egy power bankkal megoldható lehet az áramellátása?

Írányítást elöször majd telefonnal és bluetoothal késöbb ezt majd antennára cserélem.


power bank: [link]


Tudom nem annyi a teljesítménye de akkoris sokat bírhat.



2017. nov. 11. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az arduinot is programozni betudom értek hozzá. "

Ez látszik is az írásodon...

2017. nov. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mi a baj vele?
2017. nov. 11. 11:37
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja, reggel van még. Tehát Betudom programozni az arduinot is.
2017. nov. 11. 11:38
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

"300000mAh Power Bank" 1$


Uhh basszus.. Sosem szoktam leszólni embereket, de hogy egy ilyennek bedőlni 2017-ben.

Fzikailag feltudod mérni, hogy egy 300Ah kapacítású lítium akkumulátor mekkora volna, illetve mennyi volna a tömege?!

Egy átlagos autó akkumulátor 50-60Ah, igaz azok nem lítium akkuk, hanem ólom akkuk. Egy 50Ah kapacitású lítium technológiás akkumulátor alsóhangon 160.000-200.000Ft, illetve 5-6kg tömegű.

2017. nov. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az útsónak. Ezért írtam a végére, hogy tudom hogy nem annyi, ebben tisztában vagyok. Csak hogy egy power bankal meg lehetne e egy drónt hajtani? Mármint hogy elegendő lenne e. Most az lényegtelen hogy mennyi mAh van benne csak hogy bírná e.
2017. nov. 11. 12:06
 6/10 A kérdező kommentje:
Deha egy 10000mAh-es power bank ami 5V kb az tudja müködtetni már úgye?
2017. nov. 11. 12:07
 7/10 Nemtudomanevem(sem) ***** válasza:

Nem tudja. Szimplán lehetetlen. Az ilyen powerbank-ok általában 5V 1A-ral dolgoznak.

Számoljunk egy alap, 3 cellás lithium akkuval. Ez 11,1V, maximális áramerősség úgy 40-50A (vagy több ).

Gondolom érezni a különbséget.

Az arduino-nak elég egy Powerbank, de a motoroknak nem.

2017. nov. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

az elképzelésedben SEMMI nincs ami müködne, ha ennyire nem vagy képben ne építs drónt


a powerbank nem csak nehéz, de kicsi a C értéke, lassan adja le az energiát, drónhoz lipo aksi kell, az arduinot te magad sose fogod leprogramozni hogy esc-ként működjön, erre vannak célhardverek, és akkor még nem beszéltem arról, hogy fogsz te carbon vázat csinálni otthon

2017. nov. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó az arduino az esc-ket fogja írányitani ne az lesz az esc az majd a motorokkal fog jönni.


[link]


Akkor egy ilyen jó lenne neki?

2017. nov. 11. 13:16
 10/10 A kérdező kommentje:
A vázat majd megoldom müanyagból agy valami könnyű anyagból.
2017. nov. 11. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!