Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » E-book választásnál milyen...

E-book választásnál milyen tényezőkre figyeljek?

Figyelt kérdés

Még soha nem volt ilyen olvasóm, csak a tabletemen (10cm átlóval)olvastam, de az nagyon tükröződik a napon és 3 óra alatt lemerül teljesen. Ezért vennék egy olyan olvasót, ami nem tükröződik a napon, és nem merül le pár óra alatt. Ezeket minden olvasó tudja, mikor nézegettem a kínálatot. Annyi féle van, hogy tanácstalan vagyok. 40 ezernél nem akarok rá többet költeni. A kindle paperwhite-on gondolkodok, de abból is rengeteg van. Wifi sem lenne rossz, ha van benne, de az is van már mindben. Nem baj, ha reklámos. A gombok kapcsán, nem tudom, mennyire zavaró ha kevés gomb van rajta. Olvastam, hogy van némelyikben felolvasó nyelvtanulóknak, de azon túl vagyok. Felsőfokon beszélek angolul, de német kapcsán sincs szükségem ilyen funkcióra. Háttérvilágítás kapcsán mi számít? Az Alcor tabletemnek sajnos a min. fényereje is vakít. Ezenfelül nem tudom, hogy kell-e bele konvertáló, mert én az asztali pc-men átkonvertált anyagot tenném rá usb-vel.

Ezeken kívül mire figyeljek?


2017. nov. 22. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne hasonlitsd a tablethez, teljesen mas. Nem bocsajt ki fenyt, igy nem vakit. A hattervilagitasnak akkor van szerepe, ha sotetben is akarsz olvasni lampa nelkul. Amire figyelj a valasztaskor, hogy milyen formatumokat tamogat, mert van ami nem mindent, bar lehet konvertalgatni. Lemerulni nem surun fog, mindegyik kibir egy hetet vigan, ugy hogy folyamatosan olvasol. A gombok szerintem fontosak, legalabbis a lapozashoz, nekem nem jon be a kepernyon suhintassal lapozas, mert akkor fogast kell valtani, praktikusabb, ha van gomb a 2 szelen es csak nyomogatod a lapozashoz.
2017. nov. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
88%

Hát jó kérdés milyen kellene.

A Kindle azért nem jó neked, mert macerás vele akármit is csinálni, nem tudsz géppel könyvtárat létrehozni rajta, csak az eszközön pl.

Nekem Pocketbook Basic van, nagyon szép kontrasztos, gombos, viszonylag jól bírja az akksi és 25.000-ért vettem anno. Napfényben jól látszik, nincs vele gond. Pdf-et is viszonylag jól megjeleníti, bár nekem amiket olvasok csak fekvő helyzetben tudom megfelelő betűnagyságban olvasni.

2017. nov. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A fő szempont az, hogy szemkímélő legyen, ezért a paperwhite-ot vennék, de lehet hogy csak reklámfogás, és bármelyik másik is szemkímélő.


Egy fontos dolgot nem tudok, mert soha nem volt a kezemben ilyen olvasó. Ha növelem a betű nagyságát, akkor az ujjammal kell ide-oda húzogatni az oldalt, vagy automatikusan illeszkedik az oldal az adott margóhoz. A tabletet azért utálom, mert húzogatnom kell az ujjammal az oldalt, és elveszek a hosszú sorok között. Az e-book olvasó igazodik a margóhoz egy nagyobb betűnagyság esetén?

2017. nov. 22. 21:58
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
A PDF formátumnál szokott ilyen gond lenni, valójában én még nem láttam egy olyan e-book olvasót sem, ami jól tördelné. Az enyémnél pont emiatt kell fekvő módra állítani, mert a margóhoz nem igazítja oda és akkor kell balra jobbra menni, minden sornál, hogy el tudd olvasni. Ez a Kindle-nél is biztosan így van, szóval felesleges 2x annyit kiadni egy ilyenért, ha nem muszáj, a kijelzője meg mindegyiknek szemkímélő, ugyanaz a technológia.
2017. nov. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot, ment a zöld kéz. Tehát inkább érdemes fekvő helyzetbe állítani, mert úgy biztos nem kell ide-oda húzogatni akármilyen formátumot olvasok?

Inkább word dokumentumokat olvasnék rajta, de van sok pdf könyvem is amit e-bookkal akarok elolvasni. Bár nagyot csalódtam, mert azt gondoltam, hogy egy ilyen olvasó igazít bármilyen formátumot a margóhoz:-( Pont emiatt is utálom a tableten történő olvasást.

2017. nov. 23. 00:57
 6/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem minden formátumnál, én csak pdf-re írtam ezt, a többi formátumnál nálam mincs gond. Vannak konvertâlók, de még abban sem láttam jót igazából. A pdf-el az a baj, hogy az egy eleve rögzített szöveg. Kindle-nél nem tudom van-e konvertálási lehetőség,ki kellene próbálni.
2017. nov. 23. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Még mindig előtte állok a e-book vásárlásnak. Azt nem tudom, hogy érdemes-e márkás pl. Amazon kindle-t vennem vagy ugyanolyan jó a kevésbé márkás cucc. A boltban nem tudom kipróbálni, és ismerőseim sincsenek, olyanok, akik ezt használnák.
2017. dec. 7. 23:36
 8/8 anonim ***** válasza:
EInk kijelzőt csak egyetlen cég gyárt, az eInk nevű, így nincs sok különbség köztük, legfeljebb a felbontásban. Mostanában már szinte minden gép a Carta kijelzőt használja, ennél régebbi a kisebb felbontású Pearl, azt kerüld bizonyos árszint fölött (bár azzal sincs semmi gond). Szerintem olvass (vagy a YouTube-on nézz teszteket, beszámolókat, rengeteg van, 10 év alatt összegyűlt egy pár... Az olvasók többsége beépített szoftverrel rendelkezik, de van néhány robusztusabb, amelyik Android alapú, azaz feltehetsz rá szinte bármit, bár a kijelző eléggé behatárolja a lehetőségeket, ezen kívül az ilyenek egy kicsit nehezebbek a nagyobb akkumulátor miatt, és pár nap alatt lemerülnek. Nekem pl. Icarus Illumina van. Régebben volt Kindle-öm is, de azóta sokat fejlődtek, pl. a Paperwhite is a kb. 3. generációnál tart, ezért látsz sokfélét. Nevével ellentétben nem fehérebb, mint bármelyik másik, amelyik Carta kijelzőt használ (nincs mindnél leírva). Ha felsőfokon beszélsz angolul, én mindenképpen a Kindle-t javaslom, mert az Amazonból (ami be van építve) több ezer könyvet tölthetsz le ingyen, minden nap vannak újabbak, és a PDF-fel is jól boldogul. Sajnos sok ilyen könyv Word-ben készült alapból A4-es papírmérettel, emiatt sokszor még fektetve sem könnyen olvasható, de szerencsére azért a margó nagy részét levágja. A többi márkáról (a sajátomtól eltekintve) nem tudok nyilatkozni, sok múlik a szoftveren. Jó ha van gomb (2-2), mert pl. a bal szélen lapozást (ha jobb kézzel kapaszkodsz a buszon) a képernyőn nem mindig lehet beállítani. Suhintani egyébként tudtommal nem mindig kell, elég a képernyő szélét megérinteni.
2017. dec. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!