Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 4k tv tényleg nem jó monitornak?

4k tv tényleg nem jó monitornak?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem hogy tervezek venni 4k tv vagy 4k monitort main displaynek!

Viszont sokkal olcsóbb a nagyobb méretű 4k tv mint az azonos vagy kisebb monitor!

Tényleg olyan borzasztó lenne 4k tvt használni main monitornak?

Igazából amire nekem kéne az játék munka, videóvágás stb photoshop ezek. Nem tudom hogy az srgb meg ezek mekkora a tvknek. Viszont azért lényeg hogy full éles legyen a kép a tv esetébe is munka miatt!

Ebbe nem tudom hogy mennyire különbözik a 4k monitorhoz képest!

De a játék is érdekel, viszont hallottam hogy az input lag az ilyen tévéknél magas ami monitoroknál 1ms 5 ms az tvnél 12 és 24 között van ami a legalacsonyabb.

Néztem egy samsungot oda 19-24 közöttit írnak.

Most igazából tévét vennék mert van ps4 prom és hát 4k meg hdr-t így lehetne kihasználni míg a hasonló monitor kb 350k ami nekem sok.

De ha annyira szörnyű tényleg a válasz idő akkor nem tudom lehet monitor lesz. Viszont nem tudom kipróbálni így kéne vennem ezért érdekelne a tapasztalatotok vagy a véleményetek.

Ez videó formájában érzékelhető lenne ha nálam kb 20 ms a tv és úgy készítek videót az aki nézi az észreveszi hogy nem olyan folyamatos a kép?

Vagy ez csak a hardcore gamereknek van és csak azok elégedetlenek?


2017. nov. 26. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:

az a 4K tv ami tudja azt a képminőséget mint egy monitor,

na az nem olcsóbb

olyan 400e körül kezdődnek ezek (8as 9es sorozat samsungból) de inkább 600e

2017. nov. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
mu6452 ezt néztem ki tudom hogy nem fogja azt tudni sose mint egy monitor :D de amire nekem kéne nem tudom hogy jó e vagy túl nagy az input lag és megbánnám!
2017. nov. 26. 20:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Játékra valóban nagyon nagy az input lagja az ilyen TV készülékeknek, semmiképp sem ajánlott.
2017. nov. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De miért? támaszd alá vagy valami teszt fele azt mondja jó fele hogy nem most akkor mivan?
2017. nov. 28. 17:23
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy igen hozzáértő vásárló, mely értékelte ezt a terméket, és szintén csak játékra használja.


Hátrányok:

-

-

-

- A mozgások rondák. "Csíkot húz" ami kicsit is gyorsabban mozog. BFI nem megoldás, mert akkor meg az amúgy sem nagy fényerő csökken kb felére.

-

-

2017. nov. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom lehet igazad van vagy neki de akkor vagy valamit benyomva hagyott vagy vmit nem nyomott be!

Mert nekem csak hd 720p tv-m van még full hd se nah azért ott érezni az input lagot de semmi nem mosodik el meg semmi ilyesmi csak szar a válasz idő .

mindenesetre erre kíváncsi lennék mit mondasz vagy más?


ez itt egy 5 ms nek kikiáltott monitor de már nem az első ilyent látom.

https://www.youtube.com/watch?v=rkOi7nOh08k

itt az input lag teszt még is rohadt nagy van neki.

itt egy hasonló tv amit kinéztem.

https://www.youtube.com/watch?v=qB03Iue3P_c

és mégis kisebb neki :D

most akkor van ez az input lagos dolog vagy csak tul van hypolva mert nekem vki nehogy azt mondja hogy 5 mses monitoron 30 a válaszidő megveszel egy tévét azt ugyan akkora vagy kisebb de mivel azt hiszed 5 észre se veszed :D vagymi ?

2017. nov. 30. 14:35
 7/8 Tibor Erdei válasza:
HA jól tudom a konzolok tv hez vannak tervezve.
2019. aug. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem ahhoz vannak. Csak mivel általában jóval messzebbről játszanak konzolon, mint PC-n a kijelzőtől, ezért nyilván a nagyobb méret ideális, valószínűleg ezért nem is olyan feltűnő, ha nagy az input lag.


Bár egyéni vélemény, de konzolon FPS kategóriájú játékkal játszani még mindig osto*aság.

2019. aug. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!