Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Master Audio PA 12/8, Sal SBX...

Master Audio PA 12/8, Sal SBX 3040, Master Audio PA 15/8 közül melyik hangszórót válasszam?

Figyelt kérdés

25 m^2-es szobába szeretnék építeni egy 3 utas hangfalpárt. Nem tudom, hogy beltérben megfelelő lenne-e a Master Audio hangszóró és válasszam-e inkább a Sal-t.

A helyzetet az teszi bonyolulttá, hogy egy max 2x50 w leadására képes erősítőm van...

Emellett nagyon fontos lenne, hogy a hangfal így is a lehető legmélyebb és legerőteljesebb basszusokat produkálja az adott teljesítményen...

Egyébként max 80k-t szánok a párra, de ebből 16k anyagköltség és minimum 24k a közepek magasak és hangváltó ára.. Szóval marad 2x20k a két mélyre...

Ebben kérném a hozzászólók segítségét... :D



2018. jan. 9. 21:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

PA 15/8 szerintem, mivel ez megy legalacsonyabb frekire. PA szintből mindig a nagyobb hangszórókat használják 15-18" alacsonyabb frekvencia leadására, vagy subnak.

3 út nem olyan könnyű a többi hangszóró miből áll ?

Nekem is Master Audio szettem van amúgy.

2018. jan. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Master Audio PA 15/8 középnek 13k, Master Audio DR-7 driver 12k ehhez még kellene tölcsér is mondjuk LK-H03 jó lehet, bár majd megmondod mint néztél hozzá.
2018. jan. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Master Audio PA 8/8 középnek 2db - 13k, Master Audio DR-7 driver 2db ~ 12k ehhez még kellene tölcsér is mondjuk

LK-H03 jó lehet, bár majd megmondod mint néztél hozzá...nah talán másodjára sikerül megfogalmaznom. :)

2018. jan. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nos... Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat... hát megdöbbentően alacsony minőségű cuccokat néztem ki az általatok (/önök által ha valakinek igénye van magázódásra) írtakhoz képest pl. én egy Master Audio CW501/8 hangszórót akartam volna középnek... vagy egy :

[link] hangszórót... Magasnak meg valami jobb féle selyem dómot ami hangzásban a régebbi pl Grundig "Super-Hi-fi" Box 350 hangzásvilágára emlékeztetne...

Mondjuk egy

[link]

vagy:

[link]

2018. jan. 10. 16:25
 5/13 anonim ***** válasza:
bocsi, tudom, hogy nem az én dolgom, de szobába minek PA rendszer? miért nem inkább hifit veszel, vagy építesz? szerintem sokkal jobban kijönnél ár/hangminőség arányban :D
2018. jan. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem lesznek arányban az érzékenységek ezekkel a hangszórókkal az a gond, úgy nézd hogy a mély az 97dB érzékeny, magasból inkább 100felett kellene hozzá, közép átlagos 92-93dB körüli már jó a célra, lehet át kell ezt jobban gondolni mit is akarsz valójában, mert ezekkel inkább hifi jellegű lenne a dolog, nem pedig PA. :)
2018. jan. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Így van :D tehát arra gondolt a szerző (jómagam, a nemnormális állatkert) h. építek egy három, v. kettő utas hangfalat amibe beleeszkábálok valami pöpec mélyhangszórót... nem kültérre kell, nem kell h. ordítson... csak az h. szép, testes mélyei legyenek...

tehát pl. van egy pár videotonom dd 2502 és annak szeretnék építeni egy testvér párt, ami kissé jobban is terhelhető... De nagyobb mély, és minimum olyan közép és magas.... + reflex láda lenne...

2018. jan. 10. 18:36
 8/13 anonim ***** válasza:
hozzá teszel még 20k-t és találsz használtan olyan hifi hangfalat, ami ki fogja elégíteni minden vágyad, hidd el :)
2018. jan. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
elhiszem, hogy már faszán eltervezted az egészet, de hidd el, ennyiből nem lehet jó hangfalakat építeni. 24k-ból akarod kihozni a közepet, magasat, hangváltót, de ennyiért max jó hangváltót találsz, ehhez még kellenének jó hangszórók is, meg ez a SAL mélynyomó is nagyon olyan, amilyen. Nekem a régi kevlárom van, a narancssárga (már csak porosodik, nem használom), de azzal se voltam megelégedve soha, és állítólag az új még rosszabb.
2018. jan. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ó... Köszönöm mindenkinek aki hozzászólt... hát... ezek szerint lehet várok még a dologgal...

Aki említette h. +20k-ból elég jó hifi hangfalat tudok venni --- Milyenre gondoltál? :D Hálás lennék ha írnál vmi. típust... :D

2018. jan. 10. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!