Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van egy autós rádióm. Be...

Zozóka95 kérdése:

Van egy autós rádióm. Be kötöttem mindent rendesen de villog amint hangot adok rá és fojton el halkul. Másik autóba működött. Semmit nem kötöttem el hiszen az előző rádió alapján kötöttem. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

2018. jan. 28. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kap rendesen tápfeszültséget. Amin keresztül kapja jelenleg, annak nagy az átmeneti ellenállása és nem tud elég áram folyni.

Ellenőrizni kell a tápágakat. A test pl. gyakran szokott vacakolni. A testvezetéken (GND) folyik a legnagyobb áram. Annak egy 1..1,5 mm es vezeték nem biztos, hogy elég, főleg, ha a csatlakozó is kontakt hibás már.

Az autórádiók hátulján szokott lenni egy kiálló, menetes csavar. Én oda húztam be mindig egy testelést, sose volt ilyen probléma azokkal. De már sok készüléken nincs is, mert más a rögzítésük.

2018. jan. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A másik autóba ugyan úgy kötöttem. Ha ez számít akkor nekem egy Fiat Tipo-m van és a másik is ugyan ez az autó. Próbáltam aksi cserével is, de ugyan az a hiba. Hozzá teszem, hogy a rádió hátulja el kezd klmelegedni de a másikba nem.
2018. jan. 29. 10:05
 3/4 anonim ***** válasza:

De két külön autóról van szó, nem?

Ha egyikben jó, a másikban nem, akkor azzal a másikkal van a gond.

Ha villog nagyobb hangerőnél, akkor nem kap elég áramot, leesik a tápfeszültsége. Egyszerű fizika, más oka nem lehet.

Az, hogy nem elég neki az áram, két okból lehet:

1: amit már írtam. Valahol a pozitív, vagy a negatív ágban túl nagy átmeneti ellenállás van

2: rosszul van bekötve és valamelyik hangszórókimenet zárlatban van (erre utalhat a túlzott melegedés is)


Illetve 3, de ez kapcsolódik a 2-eshez: előfordulhat, hogy valamelyik hangszóró vezeték le van testelődve. Padlószőnyeg alatt, ajtó átvezetésnél, mozgó pontoknál, stb... ahol odacsípödhet, vagy esetleg dörzsölődik.

2018. jan. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most egy másik rádiót tettem bele, de azzal jó minden. Igen két külön autó rol van szó de egy fajta. Arra gyanakodtam, hogy gyenge lenne a rádió (4x60watt), de amit bele tettem most az (4x40watt) és szépen működik minden hangszóró. Egyszerűen meg őrjít hogy mi lehet. Az a rádió a Bloototh meg az USB miatt lenne fontos mert ez sima mezei CD-s rádió és tramsmitterrel nem igazán jó használni. Meg próbálom vastagabb kábelekkel, de nem hiszem hogy ez lenne a baj mert próbáltam már aksiról direktbe de ugyan az.
2018. jan. 30. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!