Miért van állandóan egy USB/PENDRIVE ikon a tálcámon ha nincs bedugva a gépbe usb?

Figyelt kérdés

Egy ideje van egy usb ikon a tálcán és mikor ráklikkelek akkor a merevlemezeimet tünteti ott fel mint egy usbt ,vagy pendriveot.

A bios/uefiben 200% hogy minden jol van beállitva.

mert eddig soha nem csinált ilyet de most a win 10 uj frissitései után kidobta ezt és nem is lehet eltüntetni a beállitásokban se.

Miért kezeli ugy a windows 10 a hddjeimet mintha egy pendrive lenne????

És egyáltalán el lehet ezt onnan tüntetni??



2018. febr. 20. 13:29
 1/10 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ez engem is érdekelne.

Anno nekem egyik winchesteremmel volt ugyanígy, persze nem lehetett leállítani úgy, mint egy usb-s eszközt.

Talán driver hiba vagy pedig valamiért eltávolítható eszközként kezeli, de én sem találtam sosem semmilyen beállítást erre, ez nekem XP és Win7 alatt volt régebben.

Egyik ismerősömnek a DVD íróját kezelte így a win.

2018. febr. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát én se tudom mi lehet a baj mert egy ismerősömnek telepitettem fel a win 10 legujabb verzióját (1709) és ahogy feltelpült kidobta neki azt az ikont h a hddjét usbként kezeli. Gondoltam h a biosban lehet neki gond h valamit rosszul állitottam be de nem minden jó de még is ugy irja.

Nekem ez csak nem rég jelentkezett egyik nap mikor bekapcsoltam akkor már ott volt előző napon meg nem.


Igaz nem életbevágóan fontos de ha nem usb eszköz akkor ne dobja ki a tálcára 0-24hbe csak ha usbt csatlakoztatok. Eddig egyik windowsnál se volt ilyen pedig használtam már majdnem mindegyiket: XP, 7, 8.1, 10.

És azóta semmit se változtak a merevlemezeim ez a kettő volt meg mind az összes windowson kivéve a többi alkatrész nemrég változott (alaplap, proci, ram...) de még az uj géppel is elejébe jó volt minden...

2018. febr. 20. 21:58
 3/10 Ypszilon1980 ***** válasza:

Elvileg régen volt ilyen, amikor a HDD-t beépíthető kerettel tudtad eltávolítani, vagy visszarakni a gépbe, akkor volt ennek jelentősége.


[link]

2018. febr. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 AntZ ***** válasza:
A bios-ban a hard drive hot plug-ra van állítva. Tehát a hdd-et eltávolíthatónak látja windows, mint egy pen drive-ot. Kapcsold ki a hot plug-ot, és megszűnik a jelenség.
2018. febr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Dehogy is ez a windows 10 alap funkciója!

Nem kezel semmit pendrive-ként...

Az az ikon arra való hogy ha bedugsz valamit usb-ről, akkor az ikonra kattintva (mielőtt kihúzod pl. a pendrivot) - biztonságosan el tudod távolítani. (Viszont az egyéb meghajtók is megjelenhetnek ott...)


Ha ki akarod kapcsolni akkor a {rendszerikonok engedélyezés vagy letiltása} résznél teheted meg - ott az ikon mellett a letiltást kell beállítani

(vagy legalábbis arra felé kell próbálkozni, de pontosan nem tudom mert most épp nem 10-et használok).

2018. febr. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

antZ

Amit mondtál az ténlyeg ugy volt h az összes hdd (meg az összes sata csatalkozó ) hot plugra volt állitva disabled eztem mindet bekapcsoltam a gepet és eltűnt.


X714

Igen ez lehet h csak win 10es marhaság de nem lehet kikapcsolni a rendszer ikonoknál már sokszor próbáltam és akkor is ott maradt.

De mostmár eltűnt eddig is bevolt mind állitva hot plugra és eddig nem dobta ki azt az ikont a tálcán.

2018. febr. 21. 16:27
 7/10 AntZ ***** válasza:
Már eszembe jutott: external sata drive. Tehát külső tárolóként kezeli a windows a hdd-ét, ha ezt engedélyezed.
2018. febr. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

de mi okozhatta ezt a problémát ha eddig is hot plugra volt állitva és nem mutatta???

vagy lehet egy win 10 frissités után jött elő de mostmár nincs ott köszi a választ!

2018. febr. 22. 14:27
 9/10 AntZ ***** válasza:
Azt mindig mutatja, he engedélyezed, csak eddig legfeljebb nem tünt fel. Nekem is eltelt vagy fél év, mire feltünt, hogy akár a C:-ét is leválaszthatom. Persze, nem engedi a rendszer, de mégis.
2018. febr. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen nekem se engedte a rendszer mert persze mind használatban van. Eddig nem mutatta ezt egyszer se először azt hittem bug de nem..
2018. febr. 23. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!