Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi az indok a játékkonzolok...

Mi az indok a játékkonzolok létjogosultsága mellett?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném nem szeretnék flame wart indítani semmilyen formában!

A kérdést nem viták szítása miatt tettem fel, csupán tényleg nem tudom a választ és érdekel. Próbálok objektív tények alapján eligazodni, mellőzve minden jellegű szubjektivitást, habár be kell vallanom egy kis szubjektivitás bennem is van, ennek ellenére igyekszem az érveimet objektív módon közölni. Talán van valami amit nem tudok és válaszokkal új megvilágítást nyerhet számomra és mások számára is a dolog, úgyhogy kérném a válaszolókat, hogy ennek tükrében válaszoljanak, lehetőleg objektív tények alapján, kellő mértékű udvariassággal és másokra tisztelettel... Köszönöm!


A kérdés pedig, hogy miért merült fel bennem.. nos..


-Számítógépe ugye szinte mindenkinek van.. azon belül is legtöbbünknek ma már laptopunk van, mivel fontos a mobilitás és ma már nem kell, hogy a teljesítmény rovására menjen, mert 200 ezer ft-tól már jobb teljesítményű laptopok is vannak, amihez legfeljebb egy egér kell, hogy tudjunk vele játszani is. (feltéve, ha nem csak autós játékkal akarunk ugye, de sokszor azokhoz is érdemes az egér a nézet miatt pl...)

Ha utazás közben is akarunk játszani, akkor necces, mert magunkkal kellene vinnünk a konzolt, A LAPTOP MELLETT, mivel azt amúgy is mindig visszük szinte. (Kérlek ne írjátok, hogy "én nem viszem", ha épp nem viszed, mert most az átlagról beszélünk.)


-Egy időben dolgozni és játszani tudtommal nem szokott senki, de ha van is ilyen, akkor az max nagyon kis %-át teszi ki az embereknek, logikus is, mivel nincs 4 kezünk és agyban sem tudunk úgy multitaskingolni... tehát a laptopon egy időben vagy dolgozunk / netezünk, vagy játszunk, de ha van konzol, akkor is ez a helyzet.. akkor is vagy játszunk a konzollal és akkor csücsül a gép, vagy a gépen dolgozunk és a konzol csücsül, tehát azért, hogy külön játsszunk, nem kellene külön eszközt venni (konzol) mivel arra tökéletesen jó a gép is. (kérlek ne írjatok olyan szélsőséges példákat, hogy vki videót renderel 4k-ban, ami eszi a gépét és mellette nem tudna játszani, mert megint csak az átlagról beszélünk, aki épp nem renderel 4k-ban videót és akar egyszerre játszani ugyanazzal a laptoppal.)


Árak: (Itt bajban lehetek, mivel én ugye nem ismerem úgy a konzolokat, hogy milyet érdemes venni stb, de aki jobban tudja, majd kijavít, hisz ezért jött létre a kérdés is..)

A legdrágább konzolokat néztem, mivel úgy gondolom így "fair" mindkettőnek az összehasonlítás, legalábbis ami a teljesítményt jelenti, ugyanis én úgy tudom, hogy combos játékokra igenis kell a nextgen konzol, és sokszor még akkor sem fut olyan jól, mint egy combos PC-n (persze az optimalizálás sokat jelent, vannak is játékok amik akár konzolra jobban futhatnak, de megint csak nem ez az átlag)

Sony Playstation 4 pro: 115.000

Xbox One X: 150.000

(mindkét ár árukereső - kérdés feltevésének dátuma szerint..)

Ehhez még kell egy monitort is venni, mert önmagában nem lehet vele játszani, ebből viszont úgy fair, ha a legolcsóbbat nézem, mert a laptopok monitorától (főleg, ha olcsó árkategória amikben fényes TN kijelzők vannak és nem IPS matt) jobbak szoktak lenni, mind kijelzőminőségben, mind méretben..

Samsung S24D330H Monitor 38.000 ft.


Tehát akkor az Xbox ára: 188.000 Ft

A Playstation ára 153.000 ft.

(Mindkét ár, akkor, ha a legolcsóbb monitort akarjuk, ha jobbat, akkor értelemszerűen több, de ugye laptopnál is jellemző, hogy minél többe kerül, annál jobb a kijelzője is, pl 300-400 ezres gamer laptopokban nem láttam még alap fényes - TN kijelzőket, viszont akinek necces a méret (15,6, 17,3 annak be kell érnie ezzel, engem nem zavar ugyan, de én nem az átlag vagyok ugye..)


Gamer laptop ár: (Ahogy konzolhoz monitort, úgy laptophoz egeret kell venni, de ahogy néztem 1500 ft-tól vannak gamer egerek, 5000 ft-ért meg már olyanok amik jók is azért..)


Lehet, hogy van ettől olcsóbb is, ennek ellenére inkább néztem olyat, ami ár-érték arányban jobb.. Acer Aspire 5 A515-51G-84JT 235.000 Ft, de legyen 240.000 az egér miatt.

Ezért az árért ezt kapjuk: I7, 8GB DDR4 2133 Mhz RAM, 15,6 1920x1080 matt kijelző, Geforce MX150 dedikált GPU, (ahogy néztem nem sokkal rosszabb a GTX 860M-től, ami közepes-max grafikán visz minden mai játékot! tudom, mert nekem is ez van) 1 TB HDD.


A fenti tényből kiindulva, miszerint egyszerre nem gépezünk és játszunk, úgy hacsak nem tud a konzol vmi olyat, amit a gép nem tudna, úgy értelmetlen venni külön konzolt, viszont mivel amúgy is mindenkinek van PC-je, ezért érdemes hozzáadni a PC-jének az árát a konzol árához és máris megkapunk, még a legszarabb 80 ezer ft-os laptop mellett egy 320 ezres árat, amiből már igen jó gamer laptopot lehet venni, jobb vidikarival, kijelzővel, SSD-vel.. és így, ha játszani akarunk, de fontos az ár, nem kell beérnünk olyan kompromisszummal, hogy egy intel atom, vagy alap amd procis integrált VGA-s laptop mellett várjuk, hogy betöltse az alap yt videókat, azokat is szaggatva..


+ Nem árt figyelembe venni a tényt, hogy a jobb teljesítmény nem megy kárba sokszor akkor sem, ha egyébként nem játszunk. Igaz nem szükséges egy GTX 1080 a youtube videók lejátszásához, de nem is ilyen szélsőséges példára gondoltam.. Nekem gamer laptopom van, míg a páromnak egy normál 100.e ft-os és alap dolgok mint pl netezés, youtube, office progik, indítás egyéb munkaprogramok sokkal gördülékenyebben, hiba nélkül futnak még úgy is, hogy nyersadatok szerint a párom gépének is simán kellene vinnie ezeket.


Mivel magyarok vagyunk, szerintem nem bűn, ha figyelembe vesszük a kalózjátékokat, ami ugye konzolokra nem létezik, hacsak nem chippeljük meg, amivel ugrott a gari.. tehát ingyen játékok nincsenek, hacsak nem a konzol mellé adják ajándékba, akkor viszont full legál értelmeszerűen, de az akkor is csak 1 játék..) Emelett, aki elítéli a kalózkodást Steamen, Uplayen rendszeresen vannak akciók és sok játékot legálisan be lehet szerezni ingyen is akár, vagy igen olcsón.


Teljesítmény, játékélmény:


Gép mellett pro: Jobb grafika, jobb teljesítmény, könnyebb, élvezetesebb irányítás főleg FPS játékoknál.

Ha jobb a gép az amúgy is jobb, hiszen gép eleve van mindenkinek és a munka, egyéb tevékenységek is jobban mennek jobb géppel (persze van egy határ amikortól már hiába jobb a gép, nem lesz jobb vele netezni, onnantól kezdve meg, hogy nem játszunk meg pénzkidobás a jobb VGA ez tény.)


Konzol mellett pro: Egyes játékokat ki sem adnak PC-re, mint pl a Forza sorozat, de biztos van még több is, + a konzolok általában mindig előnyt élveznek a játékokban, legalábbis ami a kiadási időt illeti. Sokszor PC változatra akár 1, vagy több évet is várni kell, míg a konzolosok már rég kijátszották a játékot, mire a PC-seknek megjelenik MEGVEHETŐ formában, aki kalóz változatra vágyik, annak akár egy teljes évet is kell várni (lásd pl Far Cry Primal) + Autós játékokat elviekben csak jobb konzollal játszani, billentyűzettel pl nem lehet szépen adagolni a gázt.. a kormányt finoman tekerni. FPS játékokhoz viszont ki van zárva, hogy jobb legyen, mint a WASD+egér kombó.. FPS játékokhoz ez úgy kell mint Rómeónak Júlia, vagy gin-hez a tonic, hiszen egy headshot vagy nem dicsőség, ha a konzol vitte oda a célkeresztet, vagy baromi nehéz és idegesítő úgy irányítani (ha egyáltalán lehet).


Amint láttátok, nem elfogultan istenítem a jobb PC-t, csak mert én "PC párti vagyok", leírtam a hibáit, amit én is elismerek és minden PC pártinak el kell ismernie, mert ez mind tény szinte. Ezekből következtetem azt, hogy szerintem logikusabb meg árban is jobban járunk egy jobb PC-vel, ha játszani is akarunk, mint venni egy konzolt, aminek így ezek következtében nem nagyon látom a létjogosultságát azon kívül, hogy a kontroller egyes játékokhoz élvezetesebb. (Amit megjegyzek, lehet venni PC-hez is, szintén pár ezer ft-ért!, tehát már ez sem érv a konzol mellett)


Nektek mi a véleményetek? (Megint elmondom.. normális, elfogulatlan.. lehetőleg objektív tényeken alapuló és udvarias, kulturált kommenteket várok...)



2018. febr. 25. 02:16
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
+ kontra a konzoloknak: feleslegesen + helyet foglal.
2018. febr. 25. 02:24
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Világéletemben PC párti voltam. Aztán tavaly gépet kellett volna újítani, mert már minden jobb játék akadozott és úgy láttam érdemesebb venni egy konzolt, egy ps4 prora esett a választás. Egy jobb videókártya többe került, mint a ps4. A játékokkal nem kell tökölnöm, hogy honnan lopjam le, megy e szaggatás nélkül, feltörték e a multi részét is, stb. Minden megy gyönyörűen. Miért kéne a konzolhoz egy monitor? A tv-n játszunk. Helyet foglal? Elfér a tv állvány polcán. Minden játék jópár évig tökéletesen fog futni, míg a PC-be addigra már bele kell ölni jópár tízezer forintot. A PC-t szinte be sem kapcsoljuk, ha a neten megakarok nézni valamit egyszerűbb a telefonért nyúlni, mint bekapcsolni a gépet. A PC az már csak akkor jön szóba, ha meg kell valamit csinálnom Corel-ben, Photoshop-ban, vagy valamit torrentezek.
2018. febr. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%

Nekem volt konzolom, és állandóan szervizbe kellett vinni, úgyhogy leginkább semmi nem szól mellette.


Amire szavazok az a gamer notebook.


Nem vennék xbox one-t se, az a legjobb szerintem, de akkor sem vennék.


Most van egy Sony notebook-om, 2012-ben vettem, hibátlan, nem kell szervizbe vinni állandóan, mondjuk már régi a videokártya, de régebbi játékok simám futnak rajta, full hd-ben.

2018. febr. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az MX150 egy belépő szintű vga. Egy csomó új játék el se indul rajta rendesen fullhdban. Gamer notebookok belépő szintje 300k, de az igazán gamernek nevezhető gépek 4-500k körül indulnak. A legjobb a gamer PC, hiszen bővíthető, fejleszthető. utána jön a konzol, ha valaki olcsón akarja megúszni. És a legutolsó választás a gamer laptop, csak akkor kell, ha hordozni is kell a gépet.
2018. febr. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező... Elkezdtem olvasni a kérdésed, aztán rövid időn belül meguntam, mikor megláttam, mekkora körítést tudsz írni egy "Konzol, vagy PC? Miért?" Kérdés köré.


Legközelebb próbálj kérlek kicsit lényegretörőbb lenni.


A kérdéshez:

Az ár egy nagyon fontos szempont. Tévéje azért általában mindenkinek van. Míg egy laptop, ami elviszi a modernebb játékokat, 300 000-500 000-be kerül, addig egy PS4 Fat használtan 50 000-be. De legyen új, és legyen Slim, az mondjuk 75 000.


És mindkettővel FHD felbontásban tudsz legalább 60fps-sel játszani. A notebookkal még nem is biztos ez, mert lehetnek problémák a kompatibilitással.


Na ez a konzol másik előnye. Bármilyen játékot veszel meg az adott konzolra, azt garantáltan vinni fogja. Nem kell semmit állítgatni, installálni, stb. Bedugod a DVD-t, 2 perc alatt magától feltelepíti, és már mehet is a szórakozás. Nincsenek komplikációk, egyszerű az egész, és működik.


Ezzel szemben egy Notebook esetében akadhatnak komplikációk telepítéskor, figyelned kell a játék hardverigenyére, stb stb.


A következő dolog az elavulás.

Például a PS3-mat azt hiszem 10-12 évig árulták (akit érdekel pontosan, nézzen utána). 12 év alatt amilyen játékok kijöttek rá, azt mindet vitte a Minecrafttól kezdve a The Last of Us-on keresztül a GTA V-ig. Melyik számítógép fogja 12 évig vinni a legújabb játékokat bármilyen fejlesztés nélkül?


Ha már a notebookot hoztad fel: a Notebookok képernyője kisebb egy FHD tévénél. Az akku idővel tönkremegy stb.


Ezzel szemben egy konzolban nincs akku. Odarakod a tévé elé, és akár 20 évig is használhatod akadásmentesen, nem fog annyira jelentősen belassulni, nincsenek idióta frissítések mint Windowson, stb.


És ha az átlagról beszélünk, kevesen vannak annyira megszállottak, akik ne bírnának ki 1 hetet játékgép nélkül. Nem mindenkinek fontos a portabilitás.


Kb ennyi.


Ár, egyszerűség, időtállóság.

2018. febr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Még annyival egészíteném ki a válaszom, hogy Te a legdrágább konzolokat hasonlítottad össze a legolcsóbb gamer notebookokkal. Elárulnád, hogy ez hogyan korrekt?


A PS4 Pro annyiban különbözik a Slimtől, vagy a Fattől, hogy 4K kompatibilis. Ezt leszámítva semmi különbség nincs. Minden PS4 játékot ugyanolyan gördülékenyen visz az első generációs PS4 Fat is, mint a PS4 Pro, csah FullHD-ban 4K helyett.


De a Te általad írt notebook kijelzője Full HD-s. Akkor miért kéne a legdrágább konzolokkal összehasonlítani?


De ha már összehasonlítjuk, akkor kiváncsi lennék, meghajtana-e egy 4K-s külső monitoron egy igényesebb játékot. Kb fél óra alatt elfüstölne brutális fps-dropok közepette.


Ha a legdrágább konzol, akkor miért nem a legdrágább gamer notebookot hasonlítod össze vele? Mert azok árai akár 3 000 000ft-ig is simán felkúsznak.


És ha maradunk a te összehasonlításodnál, akkor hogy jöt ki neked a PC jobb grafika egy FHD-s PC és egy 4K konzol közt?


Virtuális valóság: PC-re mennyibe kerül egy headset?

2018. febr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
És milyen erős notebook kell hozzá, hogy azt meghajtja? És mennyibe kerül egy olyan? Konzolta egy VR Headset kamerával meg minden cókmókkal ami kell hozzá 80 000-100 000ft. És még mindig elég hozzá az 50 000ft-os használt első generációs PS4 Fat. Vagy a 75 000-es Slim újonnan.
2018. febr. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam.végig, mert irto hosszu. Van laptopom, 8 éves. Tudtam még játszani rajta, de már lassu volt,és sok játéknál bizonytalan volt,h futni fog e rajta. Pl fifa 11 a gépigénynél már nem futott volna rajat, mégis még a 13as is elment. 2009 ben vettem, tehát nem uj, söt. Van tv-m, nem monitor ahogy irtad. Sokkal nagyobb ls jobb a kép. Tavaly vettem 100 000 ért fifa 17el együtt egy xbox one s-t. Imádom. Az h meg kell venni a játékot szerintem nem kérdés. A ruháimat sem lopon a boltbol, hanem fizetek érte.a tvm nem okos, de xbox által okos lett, tudok filmet nézni, és akár ide is irhatok.


Mai világban szerintem nem helytálló a kérdés. Minek pl tablet, ha van mobil és laptop is. És sok ilyet mondhatnánk még, mert van böven. Mindenki azon játszik, amin akar, és amire pénze van.

2018. febr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ma már olcsóbb egy konzol, ha legjobb videó kártyát nézzük.

Nem kell feltétlen chippelni sok akció van 20 000 Ft helyett 8000 Ft több aaa játék cím gold tagság kell hozzá. Konzolt már 74 000-ért is be lehet szerezni s bőven elég. Kisebb mint egy pc-é.


Pc-ébe állandóan kell valamit venni...


Lehet lesz billentyű és egér támogatás is nemsokára Xboxra... Kontroller irányítást is meg lehet szokni.

fordva is Nem mindegyik pc-és játék játszható konzolon se. Nem vitatható, hogy némelyik játék jobban játszható pc-én.

2018. febr. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Már bocs, de túlgondolod a szórakoztató elektronikai piac alapvető működését.


A konzolt EGYSZERŰ használni. A konzolt KÉNYELMES használni. Emellett van elégséges felhaasználóbázisa és piaci értéke. Ennyi kész, nem kell tovább bonyolítani.


Ha mindenki "optimálisan" végiggondolná a szórakoztató elektronikai vásárlásait 1 márka lenne meg 1 játék minden kategóriában. Nincs ilyen. Az emberek nagy része azt veszi ami neki tetszik és esetleg jókat mondanak róla mások. Ennyi. Nem érdekel senkit, hogy miből hogyan lehetne olcsóbban vagy jobban játszani. A PCs játék is azért megy mert van rá kalózkodás és az megéri. Ha nem lenne sokkal többen konzoloznának. Ha megnézed a mai gépeket (egyelőre) nem lehet warezolni és rekordokat döntögetnek az eladások.

2018. febr. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!