Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Soros-párhuzamos kötés erősîtőre?

Soros-párhuzamos kötés erősîtőre?

Figyelt kérdés

Kérdésem:

Lehet különböző ellenállású ládákat az erősítő két kimenetére kötni?


Az egyik kimeneten lenne egy 600 8ohm + 800 8ohm sorbakötve.

A másik kimeneten 3 x 100w 8ohm sorbakötve.


Az erősítő 2 ohm-tól 8 ohm-ig van jelezve. 8 ohmon 2x1700W.


Ha jól számolok, akkor egyik ágon lenne 16 ohm max. ~750W teljesítmény. A másik ágon 24 ohm max. ~560W.

A két ágnak a teljesítménye külön pitival szabályozható.

Behringer iNuke 12000 DSP-ről van szó.



2018. márc. 5. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:

hangdobozokat nem kötünk sorosan.

A keresztváltók nem úgy fognak működni, ahogy kéne, valami tönkre fog menni (mondjuk a magassugárzó).

Párhuzamosan rákötheted, az egyik oldalon 4 ohm, a másikon 2,7 ohm lesz.

A hangerőt úgy állítsd be oldalanként, hogy az egyik oldalon maximális kivezérlésnél ne menjen 69 volt fölé, a másikon 28 volt fölé a feszültség.

2018. márc. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 KrYsZ93 ***** válasza:

Szia ezbsajnos nem egészséges sem a hangszóróknakbsem pedig az erősítődnek. Számol azzal is hogy soros kötéssel sokkal halkabb lessz.

Kötheted a 2db 800+600w os ládákat párhuzamban is és 4ohm lessz.

Illetve párhuzamban a 3db 100w os hangfalat is akkor is 2,66 ohm lessz ami még belefér a 2-8 ohm tartományba.

2018. márc. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha az erősítő duál-mono (tehát a jobb- és baloldal teljesen különálló egység az erősítőn belül, külön trafóval), akkor nem kellene, hogy gondot okozzon. Ahogy elnézem a tiéd duál-mono, de én nem merem rámondani, hogy tényleg az, nehogy az én hibám legyen ha benéztem valamit, mégsem duál-mono és mégis baj lesz :D

Olvass utána az erősítőnek, ha meggyőződtél róla, hogy duál-mono, rákötheted úgy a hangfalakat ahogy leírtad.

2018. márc. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nem fogsz max teljesítményt kivenni, mert az csak akkor van ha illesztett a terhelő ellenállás, vagyis 8 ohm a te esetedben. a másik, hogy nem tudod hogy fog reagálni erre ez a vélhetően drága erősítő. max hangerőn az a 14 valahány amper már nem gyerekjáték. és ha jól tudom, két hangforrás nem tűnik olyan hangosnak mint egy azonos teljesítményű, de erre nem vennék mérget.
2018. márc. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tehát, ami van “link” kimenet a ládákon az párhuzamos kötést jelent? Akkor mindegy, hogy a subból “linkelem” vagy a topból a subot?
2018. márc. 6. 10:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem azért,hogy ha valaki ilyen erősítőt vesz,és fogalma sincs,hogy mit kössön és hova..

Ez kb olyan mintha egy friss jogsis mazsolát beültetek egy 800 Lóerős kocsiba,hogy vezesse..

2018. márc. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Betudtam kotni a topot meg a subot a 3 100W-s bonyolítja meg.
2018. márc. 6. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!