Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A laptopom nem akar elindítani...

Etress kérdése:

A laptopom nem akar elindítani semmilyen játékot, akkor sem, ha megvannak a rendszerkövetelmények, csak feketeképernyőt kapok. Már szétszedtem, de semmit nem tudtam meg belőle. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Nemrég előszedtem édesapám régi laptopját (Dell Latitude d820), ami a maga idejében egy nagyon erős laptop volt. Gondoltam, kipróbálok rajta egypár játékot, amit nem szeret elvinni a Win 10-es gépem. Kipróbáltam rajta a Fallout 3-mat és a Myst 3-mat. mindkettőt simán el kellett volna indítania, de ehelyett csak fekete képernyőt kaptam. Játékokkal nincs baj, XP-n rendesen fut mindkettő, csak itt nem. Minden más jól működik rajta (azon írom ezt most :D ). És az alaplapin kívül van egy dedikált videókártya (Nvidia valami, egy workstationos dedikált videókártya, ami több mint elég erős ilyen játékok futtatására). Aki tudja, hogy mi lehet a baj, el tudná mondani? Ha meg itthon megoldható, és lehetőleg szervizelés nélül, mert még mindig egy 12 éves laptopról beszélünk.

2018. márc. 30. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi van az "itt"gépen, xp?


Bizonyára megjelenítési gond van...lehet azon kártya nem jeleníti meg a játékot...régen az ati s nvidia kártyák tudtak ilyet...

Esetleg még a felbontás nem jó...

Talán a játékok túl fejlettek hozzá vagy az xp-hez...

2018. márc. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1

XP van rajta, és megnéztem többször is, mindegyiket el kellene tudni futtatnia, a Myst 3 az tulajdonképpen egy FMV, még gépigény sincs a dobozra ráírva.

Van egy dedikált Nvidia kártya, azzal lehet a baj, mert néha elindításnál is feketeképernyőt kapok.

De megpróbáltam letiltani, és csak az integrálttal elfuttani ugyanezeket, de ott sem igazán indult el, de az lehet nem elég erős, mert ott Render error-t kaptam.

2018. márc. 30. 21:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Telepítsd a rendes drivereket, valószínű már nem támogatja a Windows 10 a gépet, csak az alap dolgok mennek
2018. márc. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

# 2


Nem mindegy, milyen xp...úgy emlékszem...32/64bites..., melyik verzió-kiadás is...., mennyire frissített...stb.


Ha cd/dvd lemezről telepíted, lehet az olvasó fosika vagy a lemez....


Nézd meg a teljesítménybeállításokat...hátha.

2018. márc. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4

XP Service Pack 3 van rajta, 32 bites.

Az olvasónak nincs baja, a lemezeknek sem, mert pl a DosBox is elfut -amit netről töltöttem le, ugyanonnan, ahonnan a rendes gépemre - de amint nagyképernyőre rakom, feketeképernyő, de ha kisképernyőn van elmegy (támogatja az 1980x1200-as felbontást).

Szerintem csak a dedikált videókártyával lehet baj, még megnézem, hogy megint letiltom és úgy kipróbálok mindent, amit eddig kipróbáltam.

2018. márc. 31. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!