Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha az autóba veszek eg fejegys...

Ha az autóba veszek eg fejegységet, ami 4x50wattot bír és veszek 2 olyan hangszorót aminek az RMS 100w akkor az milyen lesz?

Figyelt kérdés
Jó lesz a hangzás? Vagy inkább nézzek olyat, ahol az RMS 50w? Márkába Blaupunkt, Renegade vagy Mac Audio. Esetleg ha valakinek van tapasztalata ajánlhat 16,5cm-es hangszorot.

2018. ápr. 3. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Az autórádió 4x50 watt leadását ÍGÉRI, annyit skha nem fog leadni. De nyugodtan elbír 4db 100 wattos hangszórót, viszont kihajtani sose fogja. Torzítani fog, ha maxon hajtod, mert a névleges teljesítmény 75%-a körül minden tranzisztoros erősítő torzít. Ha nagy hangerőt akarsz külön erősítő nélkül, és VISZONYLAG jó hangzást, akkor előre tegyél Hertz hangszórókat, hátra meg a kalaptartóba vágj be valami magas érzékenységű (min 93 dB/W/m) ovál hangszórót. Pl valami Magnat, vagy lehet az is Hertz. A Magnatok nem szólnak olyan tisztán, de általában nagyot, hátra meg az bőven elég, és kis budget-ből megrázza a kasztnit. Nekem elöl Hertz szett van, a csomiban egy régi magnat Xpress láda, és egy MacAudio erősítő hajtja az egészet. Arra jó bőven amire nekem kell (rave, uk hardcore, hands up, néha punk)
2018. ápr. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Később tervezek mélyládát+ erősítőt bele

Akkor érdemesebb lenne a 100w hangszórókat aztán később azt rá lehet kötni az erősítőre?

Most így kezdésképp előre kettő hangszóró plusz a fejegység

2018. ápr. 3. 15:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Indításnak jó lesz az. De vigyázz vele, mert a gyenge erősítő ami a rádióban van könnyen ellőheti a hangszórókat a torzítás miatt. Én azt mondom, hogy vegyél valami szépen szóló szettet előre, aztán ha megvan a lóvé, de nem szánsz rá százezreket, akkor egy 2+1 csatornás SAL erősítő (nem egy nagy valami, nevezzük belépő szintnek, kb 27-30 ezer, én jó sok éven át használtam egyet, a dumm dumm tucc tuccot bőven kiszolgálja), meg egy Magnat reflex láda, használtan is akár, kb 15-25 ezer, hozzá megfelelő kábelezés (arra ne sajnáld a lóvét "jó lesz az olcsóbb is" alapon, mert ha vékony a tyúkbél, akkor nem tud elég áramot elvinni az erősítőhöz), ez cirka 8 ezer, meg ha nem értesz a beszereléshez, akkor az a műhelytől függ mennyiért dobják be neked. Nekem raktak bitumen lapot az ajtóba, határozottan hasznos, nem rezeg be az ajtó.
2018. ápr. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Feltétlen műhelybe szereltetem be :D

Gondolom a kábeleket majd ők is be tudják szerezni

Köszönöm a válaszokat

2018. ápr. 3. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!