Lithium aksik kapcsolása, saját készítésű hordozható hangfal áramellátása akkuval hogyan? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elhetároztam, hogy építek egy hordozható hangngszórót. Már minden megvan, hogy hogyan csinálom, csak az akkuval vannak problémák. Egy elég komoly 200 Watt RMS teljesítményű erösítő lesz benne, ennek az áramellátását kéne megoldani.


Úgy gondoltam, Lithium aksikkal fogom megvalósítani, de még nincs semmi kőbe vésve. Szóval 18650-es lithium akkuk lennének mondjuk 8 darab (2,5Ah) párhuzamosan összekapcsolva, így 20Ah-s kapacitást kapnék. Ebből lenne kb 7 darab. A 7 ilyen párhuzamosan kapcsolt csoportot sorosan kapcsolnám össze az elérendő kb 25-26 Volt feszültség végett.


1) Ez működőképes így? Tudtok jobb megoldást? (A súly és az ár sokat számít)


2) Hogy lehetne ezeket tölteni? Olvastam (angol nyelvű fórumokon) párhuzamosan és sorosan kapcsolt aksik töltéséről, de nem igazán értettem, nem vagyok biztos az egészben.

Elmondanátok, hogy kell csinálni pontosan, milyen eszközök kellenek? Vagy ha nem nagyon lehetséges, akkor milyen alternatív megoldások vannak?


Köszi mindenkinek előre is!



2018. máj. 20. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Bele se kezdj. Drága az akku, ráadásul, ha túltöltöd, felrobban.
2018. máj. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors és őszinte választ!

1-tudom hogy sokba kerül kiszámoltam egy olyan 30-40-ből megvan.

2-sajna már megrendeltem eBay ről az erősítőt szóval, ha nem brutalisan rossz ötlet, akkor megcsinálám. Persze vissza lehet küldeni egy kis veszteséggel.

És igen veszélyes játszma töltögetni az aksit, de ha jól csinálom, elviekben nem keletkezik baj olyan könnyen.

2018. máj. 20. 18:24
 3/3 A kérdező kommentje:
Mármint csak az aksi van meg ennyiből, vagy kicsit többől. 20Ah-s power bankeket akartam kiszedni a tokjából és felhasználni azt, hogy már össze vannak kötve, így egyszerűbb és olcsóbb is, mint ha külön venném az elemeket.
2018. máj. 20. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!