Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen hangszedőt vegyek? ...

Milyen hangszedőt vegyek? Segítséget kérnék; milyen hangyszedőt vegyek Vintage V100 les paul gitáromba rock és metál zenéhez?

Figyelt kérdés
Főleg rock, metal számokat játszom, leginkább Guns-t és Metallicat, némi KISS-t. A gyári hangszedőkkel nem vagyok megelégedve (Wilkinson)és egy Seymour Duncant vagy EMG-t akarnék bele tenni. Kb.: 40k-m van rá.

2018. jún. 4. 20:37
1 2
 1/11 Mojjo ***** válasza:

Jól értem az egyes számokat, csak egy hangszedőt vennél és cserélnél? Mondjuk jó ötlet, mert akkor elég sok lehetőséged van válogatni hangszedőkből.


Viszont akkor az EMG felejtős - legalábbis gondolom, EMG alatt nem EMG HZ-t értesz, a többi pedig aktív. A Wilkinsonod passzív, egy aktív és egy passzív hangszedőt ha nem is lehetetlen összepárosítani, de nem is egyszerű móka. Ha meg passzív EMG HZ-re gondolnál, akkor azok meg azért felejtősek, mert nem túl szuperek.


Lényeg a lényeg: jól értem, hogy 1 hangszedő kell?

2018. jún. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Mojjo ***** válasza:
Egyébként milyen erősítőd van? Lehet, nem a hangszedőid, hanem az erősítőd a szűk keresztmetszet. És egy gyenge hangminőséget produkáló erősítőn a legjobb hangszedő is rosszul szól.
2018. jún. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Marshall 100 wattos erősítőm van. Azzal nem hiszem hogy lenne bármi gond. 2 hangszedő kellene, hambucker nyaki meg hídi.
2018. jún. 4. 21:45
 4/11 Mojjo ***** válasza:

@3: Akkor a legjobb tanács, amit adhatok, hogy csak egy hangszedőt vegyél. 40-ből két jó hangszedő nem fog kijönni, két nem túl jót meg minek vennél.

Vagy legalább egy 50-55 ezret szánj rá, ha mindkettőt cserélnéd.

2018. jún. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És 50-55ért milyet vegyek?
2018. jún. 4. 22:24
 6/11 Mojjo ***** válasza:

Kicsit 50 felett egy DiMarzio Air Norton / Tone Zone párost már tudsz venni. Ennyi pénzért jobb párost aligha találhatsz az általad említett célra, 600 ezerbe kerülő gitárokba is teszik őket:

[link]


55 körül meg már DiMarzio EJ Customot is találhatsz. Amik mellesleg simán odavernek a Gibson Burstbucker hangszedőknek is, nem kicsit:

[link]

2018. jún. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Mojjo ***** válasza:
@6: Már úgy értem, kettő EJ Customot. Kb 28 körül van darabja. Kicsit drágább így a kettő, mint a The Tone Zone/Air Norton párosításnál. Ha szűk a keret, ez utóbbinál maradnék.
2018. jún. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Fù, nagyon szèpen köszönöm. Elèg jól szólnak!!
2018. jún. 4. 22:52
 9/11 Mojjo ***** válasza:

Nagyon szívesen.


Nyilván ez ízlésfüggő, de én a részemről zúzósabb metálra egyértelműen az Air Norton és a The Tone Zone párost választanám. Nagyobb kimeneti jelük van, főleg a The Tone Zone-nak, amit a hídhoz érdemes rakni, mint egy EJ Customnak, harapósabb, keményebb, agresszívabb hang hozható ki belőlük.

Az EJ Customok inkább klasszikus rockhoz passzolnak, ahhoz viszont igencsak nagyon, arra egyértelműen őket választanám.

2018. jún. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Mojjo ***** válasza:
Vagy Air Norton helyett rakhatsz a nyakhoz egy EJ Customot, a hídhoz meg egy The Tone Zone-t, így lesz egy harapós, metálos hidad, meg egy oldschool rockosabb nyaki hangszedőd. Best of both worlds. És semmi akadálya, hogy így párosítsd őket.
2018. jún. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!