Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Felelős-e a szolgáltató, ha...

Felelős-e a szolgáltató, ha az általa kihelyezett parabola antennába belevág a villám és a dekódereivel együtt tönkremegy a televizíó?

Figyelt kérdés
Édesapám (70éves múlt),tavaly kapott egy új tévét,és egy vihar következtében tönkrement. A szolgáltató kijött,kicserélte a fejet az antennán és a 2 dekódert,de az ő eszközük tette ugye tönkre a televizíót is. Bár erről még nem lettek megkérdezve,mert ma megy be apám,de nektek mi a véleményetek? A házra van biztosítás,de csak elemi kárra és a biztosító azt mondja,hogy villámra külön kellett volna kötni,mert az egy kiegészítés lett volna a biztosításban,hogy ilyen esetben is fizessen. Egyetlen remény van, a szolgáltatót megcélozni,hogy esetleg nem megfelelő körültekintéssel szerelte fel az antennát a tetőre,vagy valami ilyesmi. Van valakinek ilyenben ötlete,tapasztalata?

2018. jún. 13. 06:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2018. jún. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

NEM, nem az ö eszközük tette tönkre, hanem a VILLÁM! Ha van olyan biztosításotok, ami a villámcsapásra is vállal felelöséget, akkor az fizet, egyébként nem.


Az meg végképp hülyeség, hoyg nem megfelelöen szerelte fel az antennát - azt ugyanis úgy KELL, hogy szabadon álljon, ez meg annyit jelent, hogy adott esetben a villám is megtalálja.

2018. jún. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Értem én a keserűséget a anyagi kár miatt, de ez az "ő eszközük tette ugye tönkre" a legkevésbé megalapozott kijelentés az elmúlt tízezer évben. Hát hogy tette volna tönkre? Átjött rajta a villám, az tette tönkre a kültérit is és a tévét is.

A szolgáltató max. erkölcsileg felelős abban, hogy nem szórólapozza eleget, hogy az ő készülékén át is érkezhet túlfeszültség a lakásba. Az áramszolgáltatók már 20 éve nyomják ezt a témát, mert náluk is megjelentek kártérítési igények, melyek természetesen mindig el lettek utasítva.

Egyébként a védekezés módja az épülethez kötött, a műholdas szolgáltató legfeljebb annyit tudna tenni, hogy megköveteli a túlfeszültségvédelem szerelését, mielőtt ő felszereli a berendezését.

2018. jún. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak veled foglalkozni, mert semmi közük ahhoz, hogy a villám belecsapott az eszközükbe, és tönkre tette a tv-det. Nekik is okozott kárt a villám, ki kellett cserélni a fejet és a 2 dekódert. A többi kár sajnos a tiéd.
2018. jún. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 szántóvető ***** válasza:
50%

"Egyetlen remény van, a szolgáltatót megcélozni"-ezzel a szöveggel pattintottak le,kár is a tévésekhez bemenni.

"A házra van biztosítás,de csak elemi kárra"-a villámcsapás az elemi károk közé tartozik.nézzétek át a szerződést és ha szükséges keressetek ügyvédet.

2018. jún. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
2018. jún. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Igen értem a jogi részt. Csak mondjuk ha az antenna vezetékébe beletekernének egy villámvédő patront,akkor sem az ő vevőegységük,sem a tv nem ment volna tönkre. Ez pont az rész még,ami a szolgáltató tulajdona,mert ami kijön scart a tv-be,vagy bármilyen más,az már a fogyasztóé. Egyébként 1000Ft-os valamiről beszélek,és ha ez nem lenne mindenhonnan kispórolva,akkor talán nem lenne ennyi villám által használhatatlan készülék,beleértve az ő saját vevőegységeiket is. Biztosításukban meg nincs benne az ingóság védelme,csak az ingatlan,közben kiderült. Úgyhogy ez van. Volt szerelőnél,állítólag 20 ezerből meg tudják neki javítani. Én meg beszerzek neki egy ilyet,ha már a Tcom ezen spórol. [link]
2018. jún. 13. 13:06
 8/24 anonim ***** válasza:

"beletekernének egy villámvédő patront"

Tán csak minden második sort olvastad el, akkor ide másolom fentebb írottakat: "a védekezés módja az épülethez kötött". Magyarul, az ingatlan használója építi ki a többlépcsős túlfeszültségvédelmet. Aminek egy része az, hogy ahol a házba bemegy a parabolából a vezeték, oda el kell vinni a megfelelő védővezetőt, és oda elhelyezni a túlfeszültségvédelmet.

2018. jún. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Közvetlen villámcsapás ellen nincs védelem, az ésszerűség határain belül. Csak a csatlakozók kihúzása zivatarok idején, az segíthet. "Egyetlen remény van, a szolgáltatót megcélozni" Nem. Van még az, hogy belássuk a hibánkat és vállaljuk a következményeket, levonjuk a tanulságokat.
2018. jún. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Ypszilon1980 ***** válasza:
Mâskor kell olyan biztit kötni, ami véd ez ellen.
2018. jún. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!