Iphone///Laptop ot vegyek?

Figyelt kérdés
A ballagáson kapok pénzt, és nem tudok dönteni hogy Iphone-t vagy laptopot vegyek? (mindegyikre szükségem van) Várom az értelmes érveket. Mielőtt kérdeznétek miért Iphone, azért mert az eddigi 3 androidom is belassult nagyon. Kipróbálom a vetélytárst.

#iPhone #laptop #macbook windows laptop
2018. jún. 14. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha van számítógéped, akkor én telefont vennék. Ha nincs, akkor inkább laptopot. Bár okosabb döntés lenne azt a pénzt amit kapsz, félretenni, gyűjteni mellé, de mindegy, te tudod.
2018. jún. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Vegyél egy 100 ezres Ipad 2018-at. Telefonomat alig nyomogatom mert kicsi, otthoni notebookot is jó ha egy héten egyszer kapcsolom be.
2018. jún. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%
Iphone ár-érték arányban nem éri meg, szóval laptop.
2018. jún. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2018. jún. 17. 15:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Függ attól mennyi pénzt kaptál.

Ha új iPhone-t tudnál belőle venni akkor minimum 250 ezer forintod van (8-nál régebbi de újonnan vehető iPhone-okat nem számítottam bele). Na most 250 körül nagyon jó laptopokat lehet venni, jó procival, sok rammal, egy SSD is beleférhet. Itt jön a kérdés, hogy mire használnád a laptopot és mire a telefont.

Amennyiben néha megnézni egy filmet, böngészni kicsit a neten, és irodai alkalmazásokat használni, akkor bőven elég egy 130 ezer forint körüli laptop. Ha komolyabban kell a tanulnányokhoz (3D-s tervező programok például) akkor érdemes erősebbet venni, neg kell nézni mik a követelményei a használandó programoknak.

A telefon szintén ilyen, hogy ha naponta 10 percet használod a facebookot, csinálsz egy-két képet, és telefonálsz öt percet, akkor nem érdemes iPhone-t venni. Mondom ezt iPhone felhasználóként, de órákban mérhető mennyit használom egy nap, és nagyon sokmindenre. Androidos telefonok is nagyon jók egyébként, 50-60 körül például remek Xiaomi-kat lehet kapni, itthon, garanciával. Én ha váltani kéne xiaomit vennék.


Mondtad, hogy belassultak, nos ezen lehet segíteni. Ha nagyon megtelik a memória, alkalmazásokkal, képekkel stb akkor érdemes átpakolni gépre a dolgokat, hogy minél több szabad helyed legyen. Nagyjából hetente érdemes kikapcsolni is, és úgy kb évente egyszer csinálni egy gyári beállítások visszaállítását, nekem így egy 4 éves anno középkategóriás andoridos telefonom tökéletesen üzemel.


De tételezzük fel, hogy 2 év alatt annyira belassul, hogy újat kell venned. Kétévente egy telefon mondjuk 50-60 ezer forint, évi 30 mondjuk. Az iPhone a 300 ezres árával pont 10 évnyi androidos telefonodba kerül. Tehát én nem vetném el a helyedben az androidot, csak okosan kell használni, és a lehető legjobban választani.


Összességében tehát mérlegelj melyikre van jobban szükséged, és mennyi pénzből kellene ezeket megoldani.

2018. jún. 22. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, végül laptoppal kezdem aztán iphone SE mert Iphone csak a rendeszer miatt kell
2018. jún. 24. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!